Життя в Італії стає все складнішим

Учора новий прем’єр-міністр країни Маріо Монті представив свій план скорочення дефіциту державного бюджету на 30 мільярдів євро.

Учора новий прем’єр-міністр країни Маріо Монті представив свій план скорочення дефіциту державного бюджету на 30 мільярдів євро.

Судячи з усього, на італійців чекають скрутні часи (що вже казати про сотні тисяч наших заробітчан?).
Основне нововведення – підвищення пенсійного віку до 66 років. Для жінок цей процес відбуватиметься поступово (з 2012 року до 62 років, а з 2018-го – до 66), а для чоловіків – відразу до 66 років. Нагадаємо, що до цього громадяни Італії йшли на пенсію в 60 років. 
Крім збільшення пенсійного віку в рамках антикризового плану будуть підвищені податки на додану вартість і майно. Також планується підняти збори з предметів розкоші, таких як яхти, твори мистецтва чи шикарні палаци. Маріо Монті впевнений, що загальна сума економії складе близько 1,5 відсотка від державного боргу країни в 1,9 трильйона євро. Прем’єр відзначив, що близько 10 мільярдів із зекономлених грошей спрямують в економіку як допомогу компаніям, що опинилися в кризі. 
За словами Маріо Монті, запропоновані заходи повин­ні позитивно позначитися не тільки на економіці Італії, але й зміцнити курс євро. Перші позитивні зрушення вже є: на тлі бадьорих заяв прем’єра італійський фондовий ринок учора відкрився ростом в 2,02 відсотки. Інвестори сподіваються, що перехід Італії на режим економії дозволить стабілізувати ситуацію на всіх торговельних майданчиках у Європі. 
До речі, сам Маріо Монті пообіцяв відмовитися від зарплати, щоб виправдати перед співгромадянами жорсткий план уряду зі скорочення державного боргу. “В умовах, коли ми маємо намір просити італійців піти на жертви, відмова від власної зарплати мені здається єдино вірним рішенням”, – заявив прем’єр. 
Також він планує суттєве скорочення адміністративного апарату. Нагадаємо, що нині Італія є найбільшою країною-боржником Європи з обсягами держборгу в 120 відсотків ВВП.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8074 / 1.54MB / SQL:{query_count}