Зроби тест на СНІД

На Львівщині стартувала акція “Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест у кабінеті “Довіра”

На Львівщині стартувала акція “Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест у кабінеті “Довіра”

 Щороку в Україні, зокрема й на Львівщині, реєструють сотні випадків захворювання на ВІЛ/СНІД. Так, із часу виявлення першої ВІЛ-інфікованої людини у 1989 р. до 1 жовтня 2008-го в області офіційно зареєстровано 1272 випадки ВІЛ, зокрема 311 захворювань на СНІД та 136 смертей від хвороб, спричинених СНІДом. Проте, як стверджують фахівці, реальна кількість інфікованих приблизно вп’ятеро більша. 

Аби вчасно виявити інфекцію та підтримувати своє здоров’я, 1 листопада в області старту­вала інформаційно-прос­вітницька кампанія під гаслом “Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест у кабінеті “Довіра”, яка триватиме до 28 листопада. 

За словами заступника начальника обласного управління охорони здоров’я  Андрія Голдуна, нині медицині під силу значно продовжити життя ВІЛ-інфікованих та покращити його якість. Він сподівається, що за результатами акції люди будуть знати більше про захворювання, частіше звертатимуться до кабінетів “Довіра”, чи до інших, де можна зробити ці обстеження, які є безплатні і проводяться на високому рівні.  

За результатами проведеного в області моніторингу, за дев’ять місяців 2011 р. було проведено 93,5 тисячі скринінгових обстежень на наявність антитіл до ВІЛ, 612 із яких виявилися позитивними. Серед вагітних проведено майже 45 тис. обстежень, позитивний результат виявлено у 48 вагітних. Так, у Бориславі, Червонограді, Стрию та Львові показник поширеності ВІЛ-інфекції перевищує середній в області (79,4  на 100 тис. населення), це пояснюють більшим поширенням у цих містах ін’єкційного вживання наркотиків.

Як розповіла головний лікар Львівського обласного центру СНІДу 

Мар’яна Служинська, особливістю поширення страшного вірусу є збільшення частки інфікованих статевим шляхом. “Якщо на початку 2000 р. інфекція поширювалася серед споживачів ін’єкційних наркотиків, то нині спостерігаємо вихід інфекції за межі цієї уразливої групи, фіксуємо зростання статевого передавання інфекції, більшає кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями”, – каже вона. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8297 / 1.54MB / SQL:{query_count}