Вони вчаться чути світ

Громадська організація “Дзвін” допомагає діткам із вадами слуху нормально розвиватися поруч зі своїми однолітками

Громадська організація “Дзвін” допомагає діткам із вадами слуху нормально розвиватися поруч зі своїми однолітками

 Поруч зі здоровими дітками є й такі, яким для повноцінного життя потрібно докласти особливих зусиль. Адже лише наполеглива праця наближає їх до омріяної цілі – розмовляти. 

 

 

ДО ТЕМИ

Громадська організація “Дзвін” розташована у приміщенні Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру за адресою: м. Львів, вул. Дністерська, 27.

 

Більшість таких діток та їхніх батьків у Львові звертаються у громадську організацію “Дзвін” з однією метою – знайти підтримку родин, що мають схожі проблеми та отримали надію на повноцінне майбутнє своєї дитини. “Торік ми переступили поріг цієї організації з такою ж метою, – каже мама п’ятирічного Юрчика (ім’я змінено – “Пошта”), в якого лікарі виявили вади слуху. – Про “Дзвін” мені розповіли лікарі, які сказали, що там допоможуть і син зможе говорити, навчатись у звичайній школі”.

За словами співрозмовниці, спершу це здалось майже не реальним, але родина вхопилась за ідею. “І справді, тут нам дали надію на те, що в сина все буде гаразд. Уже рік із нашою дитиною займаються лікарі-сурдологи, музичні працівники, педагоги. Наполегливо працюючи, Юрчик з кожним днем робить значні успіхи. Щобільше, він став веселішим, адже в нього тут з’явилось безліч друзів. Та й не лише в нього – у всієї нашої сім’ї”, – каже мама. 

“Я зараз дивлюсь із гордістю на дітей, які теж колись були членами цієї організації, а тепер уже закінчують школи, університети, освоюють професії. І вірю, що всі дітки, які зараз тут навчаються, досягнуть великих успіхів у житті завдяки “Дзвону”, – додає співрозмовниця. 

Загалом за десять років роботи громадська організація батьків та дітей із вадами слуху “Дзвін” об’єднала велику кількість сімей в одну велику родину. Всі вони збираються тут, щоб їхні діти колись навчались у звичайних школах, спілкувались із друзями і жили повноцінним життям. 

Майже щодня у приміщенні Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру разом із батьками збираються і лікарі та викладачі. Лише завдяки злагодженій роботі кожна дитина з вадами слуху має шанс спілкуватись не жестами, а звичайною мовою.

“За весь час роботи організації понад сто дітей пройшли курс реабілітації та зараз навчаються у загальноосвітніх школах. Багато наших випускників навчаються в університетах, отримують відмінні оцінки, живуть, як звичайні діти. Вірю, що навіть найменші з діток, які лише починають цей нелегкий шлях, обов’язково знайдуть своє місце в суспільстві”, – зазначає “Пошті” засновник громадської організації “Дзвін” Ярослава Лесів.

Понад 60 сімей вважають “Дзвін” своїм другим домом. Тут вони проводять більшість часу, навчаються, організовують концерти і вистави, відпочивають. 

На десятиріччя організації батьки та дітки вирішили зробити подарунок усім, хто причетний до цієї нелегкої справи. Малеча підготувала концерт із піснями та танцями, батьки ж були учасниками вистави “Коза-дереза”. Здавалося, свято нічим не відрізняється від тих, що відбуваються у дитсадках. Тут також весело співають, танцюють, читають вірші. Різниця тільки в тому, що більшість діток майже не чують, тому такий  концерт – це кропітка праця батьків, викладачів, лікарів і безпосередньо хлопчиків і дівчаток. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7833 / 1.56MB / SQL:{query_count}