Підтримати сиріт

Духовенство, волонтери та соціальні служби міста обговорювали, як систематизувати допомогу дітям-сиротам

Духовенство, волонтери та соціальні служби міста обговорювали, як систематизувати допомогу дітям-сиротам

 Сьогодні є багато свідомих молодих людей, підприємців, бізнесменів і просто волонтерів, які б з радістю допомагали та опікувалися дітьми із сиротинців та шкіл-інтернатів. Та часто буває так, що людина не знає, куди потрібно звернутися, щоб допомогти. Або ж згадує про діток тільки перед великими святами. Але сироти потребують не тільки матеріальних статків, їм передусім  бракує звичайного людського спілкування. 

“Відвідуючи різні дитячі інтернати, ми побачили, що багато людей приходять і намагаються допомогти. Це як поодинокі особи, так і цілі організації чи групи волонтерів. Є й такі, що звертаються до нас уже з підготовленою програмою для дітей. Так що охочих допомогти не бракує”, – каже о. Роман Прокопець, головний капелан сиріт у Львові.

Зокрема, цими вихідними у Львові вперше відбулась конференція з питань систематичної праці у сиротинцях, школах-інтернатах та дитячих будинках. Молодіжні спільноти, волонтери, студенти, представники 14 соціальних інституцій, соціальні служби міста обговорювали можливості допомоги для дітей-сиріт у Львові. 

Також у рамках конференції обговорювали питання постінтернатної адаптації підлітків та молоді до соціально-побутових аспектів життя, створення мережі обміну інформації між координаторами громадських організацій та християнських спільнот, формування спільної бази даних організацій, благодійних фондів, місій, соціально-суспільних організацій у сфері сирітства.

“Ми розробили основний принцип праці із дітьми-сиротами. Це прикріплення однієї організації чи групи волонтерів до конкретного закладу. Це робиться для того, щоб діти були більш відкритими до своїх опікунів. Щоб це не була просто чергова особа з вулиці, яка прийшла і більше не повернеться. Потрібно регулярно, хоча б раз на тиждень відві­дувати такі заклади, спілкуватися із дітьми, працюватиме за чітко визначеною програмою”, – розповідає о. Роман Прокопець.

На заході були присутні організації, які систематично займаються з дітьми. Вони поділилися досвідом праці та результатами своєї роботи. Наразі проект діє у Львові, проте надалі його поширюватимуть і на область. 

Отож, усі охочі допомогти можуть звертатися до головного капелана сиріт у Львові о. Романа Прокопця 

за телефоном 

097-295-36-06.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8071 / 1.54MB / SQL:{query_count}