Болгари воюють із циганами

У Болгарії вже кілька діб поспіль тривають масові антициганські виступи.

У Болгарії вже кілька діб поспіль тривають масові антициганські виступи.
Поліції вже довелося арештувати 125 осіб.
Загинув підліток, п’ятеро людей поранено, з них троє співробітники поліції.
Заворушення розпочалися наприкінці минулого тижня після того, як в селі Катуніца на півдні країни 19-річний місцевий мешканець Ангєл Пєтров загинув у ДТП під колесами мікроавтобуса, водій якого виявився одним із наближених до місцевого циганського барона Кіріла Рашкова на псевдо Цар Кіро. 
Перед будинком барона зібралося понад півтисячі мешканців села, які вимагали від нього залишити Катуніцу разом з родиною. Наступного дня до пікету приєдналося кілька сотень футбольних фанатів, які спеціально прибули в Катуніцу з Пловдива. Натовп заблокував циганський район і почав трощити автомобілі та жбурляти каміння і пляшки із запалювальною сумішшю. Принаймні три циганські будинки згоріли.
Потім антициганські виступи перекинулися на інші болгарські міста. Зокрема, в акціях протесту в Пловдиві взяли участь близько трьох тисяч людей, ще близько тисячі вийшли на вулиці столиці країни Софії, Варни, Плевена та Бургаса. Протестувальники, серед яких було багато футбольних фанатів і скінхедів, нищили циганські будинки, крамниці та автівки, нападали на самих циган і на працівників поліції та жандармерії. Кількість потерпілих досі достеменно не відома.
Нагадаємо, що це вже не перший антициганський інцидент у Європі. Нещодавно в Британії у примусовому порядку були виселені з нелегального поселення ірландські кочівники (так на Туманному Альбіоні називають циган). А в серпні 2010 року у Франції також примусово виселяли циганські родини. Всіх кочівників, які не мали паспортів (а їх майже ні в кого з циганів нема) депортували до Румунії, давши на дорогу 300 євро. Тоді дії французької влади розкритикувала низка міжнародних організацій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8476 / 1.53MB / SQL:{query_count}