Кінець легенди

Міністерство оборони Росії відмовилося від закупівель легендарних автоматів АК-74

Міністерство оборони Росії відмовилося від закупівель легендарних автоматів АК-74

Порушивши багаторічну традицію, російська армія цьогоріч не придбала жодного “калашнікова” і не планує цього робити і в 2012  році. Військове відомство пояснило це тим, що ця зброя давно не модернізувалася і їй потрібна сучасніша заміна. 

Міністерство оборони Росії наголосило, що згодне відновити контракт з концерном “Іжевський машинобудівний завод” (“Іжмаш”), який, власне, й займається виробництвом АК-74, тільки тоді, коли підприємство створить якісно новий автомат. Так виглядає, що на “Іжмаші” вже були готові до такого рішення. Як пише часопис “Известия” з посиланням на джерело в концерні, розробки нового автомата вже ведуться. Більше того, зброярі готові продемонструвати дослідні зразки вже до кінця цього року. За словами генерального директора Іжевського машинобудівного заводу Максіма Кузюка, новий автомат зможе конкурувати з найсучаснішими аналогами стрілецької зброї у світі. Водночас повідомляти будь-які технічні подробиці він категорично відмовився, пославшись на комерційну та державну таємниці. Але наголосив, що для того, щоб компенсувати збитки, “Іжмаш” вирішив зосередитися на виробництві та експорті спортивної зброї. 

Варто наголосити, що в “калашнікова” з’явився серйозний конкурент – пістолет-кулемет ПП-2000, розроблений Тульським конструкторським бюро приладобудування. Дальність стрільби 9-міліметрового ПП-2000 становить 600 метрів, темп – не менше 600 пострілів на хвилину. Маса без магазина з плечовим упором – 1,4 кілограма. ПП-2000 може комплектуватися магазинами на 20 і 44 патрони, а боєприпас із бронебійною кулею дає можливість вражати супротивника, що використовує засоби індивідуального бронезахисту.

Щоправда, вести мову про повне зникнення 

АК-74 наразі не доводиться. Насправді у розпорядженні російських збройних сил залишилися сотні тисяч одиниць цієї зброї. За словами військового експерта Ігоря Коротченка, наявних запасів автомата Калашнікова російським військовикам вистачить щонайменше на 15-20 років: “На складах лежать кілька сотень тисяч автоматів ще з радянських часів. При належному догляді кожен з них може служити й 10, і 15, і 20 років”. Натомість інший військовий експерт, Віктор Кораблін, пояснює, що автомати, які є на складах, істотно відрізняються від останніх моделей, які виготовляв концерн “Іжмаш”. “У нових АК-74М передбачена планка для оптичних й електронно-оптичних прицілів, за допомогою яких точність стрільби зростає у 1,5-2 рази. Це дозволяє бійцям упевнено вражати цілі на відстані 500-600 метрів. Водночас без оптики поріг ефективної стрільби знижується до 300 метрів”, – пояснив Віктор Кораблін. При цьому, за його словами, старі АК-74 можна довести до рівня АК-74М, але для цього “Іжмаш” повинен або модернізувати автомати, або виготовити комплект оснащення для прицілів, які військові могли б встановлювати самостійно. Водночас, за даними російських журналістів, наразі концерн не планує вкладати власні кошти в модернізацію застарілих АК-74. У міністерстві оборони Росії “Известиям” також повідомили, що не планують модернізувати старі “калашнікови”.

Тож так виглядає, що старі запаси так і залишаться на складах – про всяк випадок. А нових АК-74 більше не виготовлятимуть. 

P. S. Як розповів “Известиям” один з близьких родичів легендарного конструктора Міхаїла Калашнікова, від нього ретельно приховують, що російська армія вирішила відмовитися від його творіння: “Міхаїлу Тімофєєвічу незабаром виповниться 92 роки. Ніхто не хоче брати гріх на душу й повідомляти йому таку сумну звістку. Може й не пережити”.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8092 / 1.56MB / SQL:{query_count}