Консультують фахівці

Вінчання без перепон. Переоформити допомогу на дитину. Чи варто перевчати дитину-шульгу? Донечці Богданці уже півтора року. Сама працюю стоматологом у приватній клініці. Кілька місяців тому задумалися з чоловіком над тим, що час мені виходити на роботу.

Вінчання без перепон

“Ми з чоловіком хотіли обвінчатися в одній із греко-католицьких церков. Задовго до запланованої дати звернулися до священика, вивчилися на дошлюбних курсах, але вже у самому кінці нам відмовили. Річ у тім, що ми обоє були хрещені у православній церкві. Тому нам сказали, що якщо нас вінчатиме греко-католицький священик, шлюб буде недійсний. Як ви гадаєте, чи можуть люди різних конфесій вінчатися там, де їм подобається?”
Анничка Шендер-Блінова, Львів
Отець Ігор Бойко,
доктор морального богослов’я,
декан філософсько-богословського факультету УКУ:

 – Звичайно, не слід було відмовляти! Достатньо було звернутися до храму, де вас хрестили. Якщо в них є книги чи протоколи, вони б мали надати свідоцтво чи довідку про хрещення. Коли ж через якісь обставини це було б неможливо, можна попросити хресну матір або батька написати свідчення про те, що це насправді відбулося. Зовсім не обов’язково перехрещуватися.
Я й сам хрещений у православній церкві, а одружений і став священиком у греко-католицькій. Сім Святих Таїнств є спільними для православної, католицької та греко-католицької церков. Щоправда, деякі більш радикальні православні священики Московського патріархату, на превеликий жаль, вимагають перехрещення, вважаючи, що неправильно вінчати прихожан з інших конфесій. Щодо протестантів, то вони не визнають усі сім Таїнств, тому ми з ними можемо лише говорити про цінність і святість тих традицій, які панують у Церкві. І якщо вони будуть готові прийняти інші Таїнства, то їхнє вінчання теж стане можливе у стінах греко-католицького храму.    

 

Переоформити допомогу на дитину

“Донечці Богданці уже півтора року. Сама працюю стоматологом у приватній клініці. Кілька місяців тому задумалися з чоловіком над тим, що час мені виходити на роботу. Як варіант, доглядати за дитиною може чоловік, який не працює, а лише підробляє, або ж теща. Чи можливо переоформити допомогу для догляду за дитиною до трьох років на когось із членів сім’ї і що для цього потрібно?”
Зоряна Дубцова, м. Городок
Оксана Яковець,
 заступник начальника управління праці та соціального захисту Львівської ОДА:

– Декретну відпустку може оформити лише мама, тобто особа, яка виношує і народжує дитину. Їй видають допомогу під час вагітності та пологів. А ось відпустку для догляду за дитиною до досягнення трирічного віку можна переоформити на будь-кого іншого працездатного члена родини – батька, бабцю чи дідуся.
Закон України передбачає, що підставою переоформлення відпустки для догляду за дитиною до трьох років може бути копія наказу про те, що мама приступила до роботи або ж відновила навчальний процес. Відповідно, матері наказом відпустку припиняють, а особі, яка фактично доглядатиме за дитиною, надають. Наприклад, якщо людина бажає переоформити відпустку на батька, бабцю чи дідуся, які працюють, їм потрібно за місцем праці принести копію наказу про те, що їм надають відпустку для догляду за дитиною до досягнення трьох років. Не переоформлять відпустку, якщо фактичний догляд за дитиною здійснюватиме особа, яка не працює. Якщо, наприклад, бабця чи дідусь уже на пенсії –доглядати дитину вони можуть, проте грошової допомоги не отримають.

 

Чи варто перевчати дитину-шульгу?

“Я від народження лівша, але ще в школі мене перевчили. Тепер пишу правою, але в побуті користуюся лівою рукою. Жодних незручностей не відчуваю. Та ось нещодавно ми з дружиною почали помічати, що наш трирічний син частіше використовує ліву руку. Рідні радять перевчати малого, адже згодом у нього можуть виникнути проблеми у навчанні, зокрема при письмі, та у побуті. Хотілося б дізнатися, чи справді варто перевчати ліворуку дитину?”
Богдан Костишин, Ольга Кубриш, Дрогобич
Ірина Балюк,
психолог:

– Зазвичай до п’яти років стає остаточно зрозуміло, яка рука в дитини буде основною. Якщо ви помітили, що дитина частіше використовує ліву руку – нічого дивного в цьому немає. Такі діти дуже швидкі, енергійні, жваві. У шульги домінує права, образна, півкуля мозку. Звідси – багата уява, фантазії і страхи. Ліворукі діти потребують особливої уваги та розуміння батьків та рідних, адже можна вважати, що вони особливі.
На жаль, вся система освіти в нашій країні розрахована на праворуких дітей. Навчання пропису передбачає конкретні умови: класти зошит горизонтально, з невеликим нахилом, правильно тримати ручку. Все це заважає дітям-шульгам уважно сприймати і засвоювати матеріал, часто виникає викривлення почерку та з’являються граматичні помилки.  Але в жодному разі не слід перевчати ліворуких дітей. Батьки та вчителі часто бояться такої “оригінальності”, не знають, що з нею робити, тому воліють перевчити дитину, щоб вона була, “як усі”. Проте причина не в руці, а в роботі мозку, який не буде працювати інакше, що б ви не робили. Більше того, таке перенавчання завдає малюку великої шкоди. Саме тому лівшам, яких перевчили, буває ще складніше писати та вчитися взагалі. Тому порада батькам – не намагайтесь підігнати дитину під загальні правила, нехай вона робить все тією рукою, якою їй зручніше. А під час малювання або гри потрібно давати їй іграшки в обидві руки, розвиваючи і праву, і ліву.
  

 

Коли потрібен логопед?

Моїй донечці чотири роки, через два роки вона піде до школи. Ще раніше я помітила, що Улянка не вимовляє звуків “р” та “л”. Та довгий час нас переконували, що звертатись до спеціаліста не потрібно, адже з часом дитина може перерости такі проблеми з мовленням. Свого часу я вже переймалася, коли донька почала переставляти склади у словах, та скоро все минуло. Скажіть, чи дефекти вимови теж минуться самі? У якому віці слід звертатися до спеціаліста, якщо дитина не вимовляє певних звуків, до логопеда?
Галина Войтенко, Львів
Людмила Рябцева,
учитель-логопед:

– Мовлення дитини формується поступово. Дуже важливо вчасно виявити недоліки, що з’явились у мовленні малюка. До певного віку дитина має вимовляти певний набір звуків. Загалом, до закінчення 5 року життя вона має вимовляти всі звуки, зокрема і “р”. Якщо батьки помітили, що до 6-ти років дитина неправильно вимовляє деякі звуки, її мовлення нечітке, чи відрізняється від мовлення її однолітків, обов’язково слід звернутись до логопеда. Після наполегливих занять дитини зі спеціалістом і батьками проблему можна цілком виправити.  Якщо батьки все-таки помітили проблему із вимовою звуків, то не слід її відкладати. Вади мовлення можуть негативно вплинути на комфортне спілкування дитини в колі друзів, спричинити проблеми у навчанні читання і письма в школі. Щоб уникнути проблеми, мовленню необхідно вчити, перш за все, шляхом особистого прикладу батьків. Дитина повинна чути правильне, чітке мовлення, бажано, щоб батько і мати розмовляли з малюком однією, рідною мовою.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7801 / 1.61MB / SQL:{query_count}