Утомлені сонцем

Надія Ясюренко, завідувач сектору метеопрогнозів Львівського обласного центру гідрометеорології, про найтепліше літо та погоду на найближчий час

Надія Ясюренко, завідувач сектору метеопрогнозів Львівського обласного центру гідрометеорології, про найтепліше літо та погоду на найближчий час

Після кількатижневої спеки на Львівщині пройдуть дощі. Але, згідно з прогнозами українських синоптиків, цьогорічне літо однозначно буде спекотним. Детального прогнозу на найближчі 90 днів наука не дає, але,  проаналізувавши статистику останніх двадцяти років, метеорологи говорять про те, що вірогідність спекотного літа цього року стовідсоткова.

Крім того, фахівці застерігають, що значно збільшиться кількість днів з високою температурою повітря – вище 30-ти і навіть 35 градусів Цельсія, особливо це стосується центру, сходу, а також частини північних регіонів України. За останні 20-25 років відзначають стійке підвищення температури у червні, липні й серпні. У липні та серпні збільшення температури становить майже два градуси. Тож в Україні ймовірна засуха.

За словами Миколи Куль­біди, начальника Українського гідрометцентру, температура повітря досягне +30-35 градусів з другої половини червня, і, можливо, в окремі дні її підвищення до +40 град. Разом з тим, у цей же період очікуються інтенсивні опади на всій території України, що на тлі високої температури спричинить грози і рясні дощі. У різних регіонах України літо може минати абсолютно по-іншому. Про те, чого слід чекати власне на Львівщині, “Пошта” запитала у Надії Ясюренко, завідувача сектору метеопрогнозів Львівського обласного центру гідрометеорології.

– Пані Надіє, прошу сказати, якої погоди нам слід очікувати найближчим часом?

– Найближчим часом у нас погода суттєво зміниться, це ми вже бачимо.  Очікується проходження атмосферних фронтів та утворення на рівні фронту окремих циклонів. У зв’язку з цим на Львівщині погодні умови погіршаться. До 15 червня  триматиметься дощова погода, але температура удень підвищуватиметься. Уночі стовпчик термометра коливатиметься від 10-ти до 15 градусів тепла, а в день до + 23-х. Прогнози уточнюються щоденно…  

– А яким буде літо? Чи повториться минулорічна спека?

– Щодо прогнозів на літо, то очікуємо, що воно буде теплим. Опади будуть короткочасними, будуть циклічні періоди похолодання, але у цілому передбачається тепла погода.  Що ж до того, чи буде літо таким самим спекотним, як минулоріч, то наразі важко сказати.

– Скажіть, будь ласка, а коли на Львівщині фіксували найспекотніше літо?

– Ми маємо дані від 1946 року, і, за підрахунками, минулорічне літо було відтоді найтепліше. При тому, що рекордної температури ми не перекрили, але середня літня температура була найвищою. Торік дуже теплими були ночі, тому й вийшов такий результат. Відповідно до норм, спека розпочинається від 35 градусів тепла, а у 2010 році ми фіксували тільки + 34.

Якщо проводити паралелі з усією Україною, то бачимо, що висока температура на Львівщині трималася насправді недовго. На сході та півдні України висока температура тривала кілька тижнів, а у нас лише тиждень.

– Чи початок літа відповідає прогнозам народних синоптиків?

– Ми робимо поточні прогнози на три дні, тому говорити про все літо важко. Крім того, загальні прогнози не завжди доречні, бо у кожній області України – погода різна.

Що ж до народних прик­мет, то ми на них не опираємося, а про їхню правдивість говорять тоді, коли літо закінчиться. А воно тільки розпочалося

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9428 / 1.56MB / SQL:{query_count}