Радіації було вдвічі більше

Розплавлення палива в першому, другому і третьому реакторах японської АЕС “Фукусіма-1” сталося значно раніше, ніж повідомляла компанія-оператор станції TEPCO

Розплавлення палива в першому, другому і третьому реакторах японської АЕС “Фукусіма-1” сталося значно раніше, ніж повідомляла компанія-оператор станції TEPCO, а викиди радіації в атмосферу вдвічі перевищували дані компанії, повідомляє телеканал NHK з посиланням на Агентство з атомної безпеки Японії.

На першому реакторі паливо розплавилося вже через п’ять годин після землетрусу. Це на 10 годин раніше, ніж повідомляла TEPCO. На другому і третьому реакторах розплавлення палива сталося вранці, 14 березня, що, відповідно, на 29 і на 13 годин раніше, ніж за підрахунками TEPCO. Крім того, Агентство з атомної безпеки вважає, що викид радіоактивних йоду-131 і цезію-137 із трьох реакторів сягнув 770 тисяч терабеккерелів, що вдвічі вище за оцінки TEPCO.

Свій аналіз Агентство обґрунтувало на наданих TEPCO записах про роботу станції. Різниця в оцінках, на думку Агентства, сталася через різні способи підрахунків. Ці оцінки буде враховано в доповіді уряду Японії, яку представлять на нараді МАГАТЕ з питань атомної безпеки, що відбудеться 20 червня.

Нагадаємо, що після руйнівного землетрусу й цунамі 11 березня в Японії на АЕС “Фукусіма-1” зафіксовано серію аварій, спричинених виходом з ладу системи охолодження. На об’єкті запровадили надзвичайний режим. Згодом на кількох енергоблоках сталися вибухи, що призвело до витоку радіоактивних елементів у атмосферу і морську акваторію. Після аварії з районів навколо станції евакуйовано близько 80 тисяч осіб. Як заявив раніше прем’єр-міністр країни Наото Кано, вони можуть повернутися до своїх осель не раніше початку наступного року.

Японське Агентство з атомної безпеки 12 квітня оголосило про присвоєння аварії на “Фукусімі-1” максимального – сьомого – рівня небезпеки. Досі його встановлювали лише одного разу – під час аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9523 / 1.54MB / SQL:{query_count}