Європа звернула увагу на український націоналізм

В Україні спостерігається тривожний для демократії тренд – результати місцевих виборів 2010 року. Про це йдеться у проекті звіту НАТО “Постпомаранчева Україна: внутрішня динаміка розвитку і зовнішньополітичні пріоритети”

В Україні спостерігається тривожний для демократії тренд – результати місцевих виборів 2010 року. Про це йдеться у проекті звіту НАТО “Постпомаранчева Україна: внутрішня динаміка розвитку і зовнішньополітичні пріоритети”, який підготував Лучіо Малан, італійський політик, член cенату Італії та член Парламентської асамблеї НАТО.

У проекті документа зазначено, що насамперед місцеві вибори в Україні були оцінені як менш прозорі, ніж попередні. “Виборчі блоки не мали права балотуватися, а правила значно посприяли Тимо­шенко”, – йдеться у документі. По-друге, йдеться у проекті доповіді, за таких обставин ультраправа націоналістична партія “Свобода” на чолі з Олегом Тягнибоком здобула значну перемогу в західних областях країни. Зокрема, у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській.

“Свобода” є антизахідною, антиліберальною, анти-ЄС, антисемітською та, що найважливіше, антиросійською партією”, – зазначено у проекті звіту НАТО, текст якого оприлюднений на сайті НАТО.

Автор звіту відзначає, що Тягнибок отримав 1,43% на виборах Президента, зайнявши восьме місце. “Проте збільшення підтримки може дискредитувати на­ціоналістичну ідею в Україні, яка за своєю суттю спрямована проти Росії, яка протягом століть панувала над країною.

Незважаючи на те, що в Нідерландах, Угорщині та Швеції при владі перебувають ультраправі партії, для політично нестабільної України такий варіант є надзвичайно небезпечним”, – йдеться у проекті звіту НАТО.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7833 / 1.53MB / SQL:{query_count}