Японію й далі трусить

Дві людини загинули, 132 поранено внаслідок сильного землетрусу магнітудою 7,4 бала, що стався увечері 7 квітня на північному сході Японії

Дві людини загинули, 132 поранено внаслідок сильного землетрусу магнітудою 7,4 бала, що стався увечері 7 квітня на північному сході Японії. Поштовхи зафіксовано біля східного узбережжя японського острова Хонсю на глибині 25,6 км.

Епіцентр землетрусу був за 66 км на схід від міста Сендай, що раніше постраждало від руйнівного землетрусу 11 березня. Одна людина загинула в місті Ісіномакі у префектурі Міягі, ще одна – у місті Обанадзава в сусідній префектурі Ямагата.

Відразу після землетрусу було поширено попередження про загрозу виникнення цунамі для північно-східного узбережжя країни. Через півтори години після підземних поштовхів попередження було знято.

Розташована у префектурі Аоморі на півночі Японії АЕС “Хігасідорі” перейшла на живлення від аварійних дизельних генераторів після вимкнення системи зовнішнього живлення в результаті найпотужнішого після землетрусу 11 березня афтершоку, повідомило агентство Кіодо.

У результаті землетрусу зовнішню подачу електроенергії до першого енергоблоку АЕС “Хігасідорі” було зупинено, увімкнулися аварійні генератори. Постачання електроенергії на АЕС необхідне задля забезпечення постійного охолодження басейнів з ядерним паливом.  Відхилень від норми на АЕС зафіксовано не було. Роботи з охолодження палива тривають.

Через землетрус на АЕС “Онагава” (префектура Міягі) зафіксовано невеликий витік радіоактивної води. Зміни рівня радіації на АЕС в японській Онагаві  не зафіксовано.

На цій же АЕС відновлено подачу електроенергії із зовнішніх джерел живлення в повному обсязі. Немає проблем із живленням на заводі з регенерації ядерного палива в Роккасьо-мура, розташованому також у префектурі Аоморі. На цьому комбінаті, зокрема, через землетрус було пошкоджено кабель зовнішнього живлення, але електроенергія туди подається за резервною схемою.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8731 / 1.54MB / SQL:{query_count}