Прозріти у вірі

Під час повчання, виголошеного перед проказуванням молитви “Ангел Господній” у неділю, 3 квітня 2011 р., Папа Бенедикт XVI закликав наново оживити в собі дар Христового світла

Під час повчання, виголошеного перед проказуванням молитви “Ангел Господній” у неділю, 3 квітня 2011 р., Папа Бенедикт XVI закликав наново оживити в собі дар Христового світла, отриманий у Хрещенні, повідомляє “Католицький оглядач”.

“Яким є наше ставлення до Ісуса?” – запитував Святіший Отець у світлі євангельської розповіді про оздоровлення сліпонародженого, в якого Спаситель питав: “А що ти про мене думаєш?” Той чоловік розпізнав знаки, здійснені Божим Сином, а тому від “світла очей” перейшов до “світла віри”, тоді як фарисеї, “закам’янілі серцем”, не хотіли прийняти чудо, “тому що відмовилися прийняти Ісуса як Месію”. І навіть батьки оздоровленого відмежовуються від сина зі страху перед іншими.

“Також і ми через Адамів гріх народилися “сліпими”, але в купелі Хрещення були просвічені Христовою благодаттю”, – сказав у цьому контексті Папа Римський, додаючи, що гріх поранив людство, вкидаючи його в темряву смерті, але в Христі заясніло нове життя, бо у Ньому, зміцнені Святим Духом, ми отримуємо сили, щоб перемогти зло та чинити добро.

“Вручення під час Хрещення запаленої свічки, – вів далі Святіший Отець, – є символом, який допомагає зрозуміти й прийняти те, що отримуємо у цій Святій Тайні. І коли наше життя просвітлюється Христовим таїнством, то зазнає радості визволення від того всього, що загрожує його повному здійсненню. Ось чому, за словами Папи, готуючись до Пасхи, слід оживити дари, отримані в Хрещенні, “оте полум’я, яке іноді є в небезпеці погаснути”. “Оживляймо його молитвою та любов’ю до ближнього”, – закликав Бенедикт XVI, ввіряючи великопосний подвиг заступництву Пресвятої Богородиці, аби “усі могли зустрітися з Христом, Спасителем світу”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8320 / 1.54MB / SQL:{query_count}