Майбутні виконроби формуються на Левандівці

За майже сімдесят років діяльності із Львівського вищого професійного художнього училища вийшло кілька династій галицьких будівельників високого класу

За майже сімдесят років діяльності із Львівського вищого професійного художнього училища вийшло кілька династій галицьких будівельників високого класу

Львівське вище професійне художнє училище – один із найстарших ремісничих закладів Західної України. Першими тут навчалися будівельники, які відбудовували країну після руйнувань Другої світової. Училище бере свій початок із квітня 1945 року, коли була створена школа фабрично-заводського навчання.

За майже сімдесят років існування зі стін училища вийшло кілька династій галицьких будівельників високого класу. Зокрема, житловий масив “Сріблястий”, зведений руками учнів училища, отримав високе визнання – нагороджений Державною премією ім. Тараса Шевченка. Руками учнів та випускників училища реконструювали і Львівську оперу.

Нині майбутніх будівельників у Львівському вищому професійному художньому училищі готують у співпраці з німецьким Фондом імені Ебергарда Шьока. Учні, котрі підготовлені за цією програмою,  можуть виконувати керівні функції на будівництві. Кожне завдання для учнів формують як замовлення клієнта: відтак вони проводять підрахунки обсягів робіт, кількості і вартості матеріалів та затрат на заробітну плату. Матеріалами для навчання та спецодягом учнів повністю забезпечують німецькі партнери. Майстри виробничого навчання їздять на стажування до Німеччини.

З наступного навчального року в училищі спільно з німецькими партнерами готуватимуть також столярів-реставраторів, які разом із майстрами реставруватимуть будинки в центральній частині Львова. Нині ж майбутні столяри-реставратори виробів із дерева поглиблено вивчають різьбярську справу та меблеве виробництво.

Окрім того, на базі училища вже кілька років діє перший в Україні навчально-практичний будівельний центр компанії “Хенкель-Баутехнік-Україна”. Учні училища, а також усі охочі, можуть тут навчитися працювати з матеріалами фірми “Хенкель”.

Уже 12 років училище має статус художнього. Саме у 1999 році тут почали готувати фахівців художнього профілю. Першими були вітражники. Згодом база розширилася і учні на Левандівці почали здобувати фах живописця, флориста, а також монтажника експозицій та художньо-оформлювальних робіт.

– Наше училище – одне з найкращих в області та Україні, ми входимо у п’ятірку навчальних закладів Львівщини за рівнем знань учнями загальних предметів, – розповідає директор Катерина Криворучко. – Кожен четвертий випускник училища у 2010 році продовжив навчання у вищих навчальних закладах.

Інтер’єр в училищі також чудовий. Картини на стінах, ремонти у кабінетах, навіть світильники на стелях – це праця учнівських рук – їхні дипломні роботи.

– Дітям комфортно в училищі, ставляться до них, як до дорослих, – із розумінням та повагою, – каже Катерина Криворучко. – Деякі навіть жалкують, що субота у нас вихідний.

У навчально-виробничих майстернях училища учні виготовляють товари народного вжитку: вивчають мистецтво ікебани, аранжування квітів, основи садово-паркового дизайну. Часто мають справжні дорослі замовлення на створення картин та вітражів.
Не бракує нині й охочих освоїти новий фах. Відтак на базі училища постійно працюють курси флористів. 

Марія Карвацька,
 АТ “ГалБуд”:

– Це наше базове училище. Попри те, що воно називається художнім, училище зберегло підготовку фахівців будівельних спеціальностей. Понад половина працівників АТ “ГалБуд” – це випускники Львівського вищого професійного художнього училища. Раніше, у докризові часи, ми щороку брали на роботу 30-40 випускників училища. Переважно це муляри, маляри, штукатури, бетонувальники. Минулого року взяли на роботу 10 випускників. Вони добре підготовлені працівники високого класу і широкого профілю. Це вигідно, оскільки можуть виконувати різні види робіт. Середня заробітна плата цих молодих фахівців у минулому році становила приблизно 1870 гривень. Також щороку беремо багато учнів Львівського вищого професійного художнього училища на практику. Так вони бачать виробництво, працюють, а ми вже, відповідно, бачимо їх у роботі і підбираємо собі кадри.


 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7695 / 1.58MB / SQL:{query_count}