Корупційний скандал у європарламенті

Журналісти британського часопису “The Sunday Times”, представившись лобістами, запропонували кільком депутатам Європарламенту хабар за “сприяння” у прийнятті “потрібних” змін у законах

Журналісти британського часопису “The Sunday Times”, представившись лобістами, запропонували кільком депутатам Європарламенту хабар за “сприяння” у прийнятті “потрібних” змін у законах. На вигідну пропозицію погодилися три депутати.

“The Sunday Times” опублікувала їхні прізвища: представник Румунії Адріан Северин, Зоран Талер (Словенія) і Ернст Штрассер (Австрія). Цікаво, що останній у бесіді з “лобістами” із “The Sunday Times” довірливо повідомив, що, по суті, теж є лобістом, бо представляє інтереси якихось бізнес-груп. За його словами, в нього є п’ять замовників, які щороку платять йому за послуги загалом близько 100 тисяч євро. Ці заяви Штрассера було записано прихованою відеокамерою. У статті йдеться, що за успішне внесення необхідних поправок у законодавство ЄС Ернст Штрассер попросив 25 тисяч євро. Євродепутат із Румунії, колишній віце-прем’єр країни Адріан Северин повідомив “лобістам” електронною поштою, що вчасно вніс на розгляд парламенту клопотання з потрібною поправкою до закону. Незабаром після цього він надіслав рахунок на 12 тисяч євро за “консультаційні послуги”. Депутат зі Словенії Зоран Талер теж вніс пропозицію з поправками до закону, а потім попросив переказати гроші на його лондонський рахунок.

Коли британські журналісти повідомили депутатам про свою справжню професію, Северин заявив, що не зробив “нічого нелегального”, а Талер сказав, що від самого початку знав, з ким має справу, і хотів подивитися, чим усе закінчиться. Єдиний, хто відразу заявив про свою добровільну відставку – австрієць Штрассер.

До речі, як наголошує “Українська правда”, саме Адріан Северин свого часу підписував від імені лівих у Європарламенті договір про співпрацю з Партією регіонів. Також він часто коментує події в Україні, співзвучні з оцінкою Партії регіонів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8426 / 1.54MB / SQL:{query_count}