Перша “бронза” Валентини Семеренко

Сьомий етап біатлонного Кубка світу, що відбувся в американському Преск-Айслі, видався для української команди неоднозначним

Сьомий етап біатлонного Кубка світу, що відбувся в американському Преск-Айслі, видався для української команди неоднозначним. З превеликими труднощами наша команда добралася до місця змагань. Після планової зупинки в Бостоні наша збірна повинна була зробити ще один переліт у Преск-Айсл. Однак через циклон, який бушує на півночі Атлантичного узбережжя США, всі рейси авіакомпаній з Бостона скасовували або переносили. Тривале очікування нічого не дало, і команді довелося вирушити в Преск-Айсл автобусом. Дорога зайняла майже десять годин. На кілька годин раніше до місця призначення  добралася Валентина Семеренко, яку вдалося відправити в Преск-Айсл чартерним авіарейсом. На цей рейс пощастило дістати один квиток, та й сам політ кілька разів переносився й був під загрозою скасування.

Незважаючи на ці пригоди, перший день змагань зусиллями Валентини Семеренко приніс жіночій команді довгоочікувану медаль. За свою снайперську майстерність (а відстрілялася українка на обох вогневих рубежах бездоганно) і швидкісні якості підопічна Григорія Шамрая була нагороджена першою в сезоні індивідуальною “бронзою”. Це дозволило їй піднятися в загальному заліку Кубка світу з десятого на сьоме місце.

Фінішувавши третьою з майже 20-секундним відставанням, Семеренко мала прекрасну стартову позицію в гонці переслідування, що відбулася в неділю. Навіть другий невдалий постріл на першому вогневому рубежі не викреслив її із претенденток на найвищі  позиції, адже замикала вона шістку найсильніших. Точність на другому рубежі дозволила Валі переміститися лише на одну позицію, проте відставання від лідера зі 40 секунд скоротилося до 14-ти.

Але вітер сплутав усі плани українки. Семеренко на третьому вогневому рубежі вирішила перечекати порив вітру. Секунд двадцять Валя стояла, не натискаючи на курок. Перша куля влучила в ціль, але інші чотири пролетіли мимо. Останній рубіж додав до дистанції Семеренко ще зайвих 450 метрів. Але навіть незважаючи на вісім промахів, українка фінішувала 13-ю. Зауважимо, що за чистою швидкістю вона була десятою, випередивши чемпіонку спринту шведку Хелену Екхольм. Відзначимо 17-те місце й Наталі Бурдиги, що зуміла після спринту піднятися на п’ять позицій.

У чоловіків справи йшли не так добре. Сергій Седнєв у спринтерській гонці з одним неточним пострілом замкнув десятку найсильніших, піднявшись у генеральній класифікації на один рядок. Вірилося, що в гонці переслідування лідер нашій збірної набере ще більше очок у загальний залік Кубка світу. Але шість промахів відкинули його в третій десяток. Із чотирьох українців, що вийшли на старт персьюту, поліпшив свою стартову позицію тільки новояворівець Віталій Кільчицький, зробивши “підйом” на сім рядків у протоколі (з 51 на 44 місце).

За день до персьюту відбулася і змішана естафета, в якій тренери дали змогу перевірити власні сили другим номерам збірної. На жаль, це себе не виправдало. Загальних зусиль Людмили Писаренко, Інни Супрун, Романа Прими й Олександра Батюка вистачило на 11-й результат із 12 команд.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7564 / 1.56MB / SQL:{query_count}