На скелях...

Скелі Довбуша, розташовані поблизу с. Бубнище (Долинський район Івано-Франківської обл.) - є пам'яткою природи і доволі популярним місцем відпочинку серед туристів.

1.jpg 

Скелі Довбуша, розташовані поблизу с. Бубнище (Долинський район Івано-Франківської обл.) - є пам'яткою природи і доволі популярним місцем відпочинку серед туристів. Та окрім того, це місце по праву вважають скелелазним заповідником. Останні роки від ранньої весни й до пізньої осені тут можна зустріти скелелазів з різних куточків України, а також із сусідніх Білорусі, Росії, Польщі й навіть Литви. Таким популярним цей, ще недавно маловідомий, сказати б "загублений", скелелазний рай став після того, як Львівський гірський клуб "Екстрем" про­вів тут кілька всеукраїнських фестивалів зі скелелазіння.

Лялька, Колобок, Броненосець, Австрійка, Одинець, Основняк, Кінь, Шуршунчик - кожна скеля має тут своє ім'я. Й майже на кожній є по кілька скелелазних маршрутів, яких тут загалом близько сотні різних категорій складності - від найпростіших із купою "трамвайних ручок" (так називають великі виступи, за які можна зручно триматися) - до гладких стінок, на яких, здавалося б,  й узятися нема за що. Аж ні - скелелази таки знайдуть якийсь "мізерок" для одного пальця, поставлять ногу на геть непомітний виступ й так потроху долізуть до "станції" - кінця маршруту. Якщо дивитися на це збоку, усе видається надзвичайно просто, щойно ж намагаєшся сам повторити "елементарний" рух, як раптово зриваєшся й, після миті лету, "бовтаєшся" на страховці... Досвідчені ж скелелази умудряються зависати на скелі в найнеймовірніших позах.

Улазившись до знемоги вдень, увечері можна покупатися у водоспаді, зварити борщ на ватрі та піти "в гості" на сусідні стоянки. Львівські, івано-франківські та стрийські скелелази взагалі почуваються тут справжніми господарями. Для них скелі Довбуша стали не просто базою тренувань, а й постійним та улюбленим місцем зустрічі, яке змінити не можна. Вони ж обладнують тут стоянки, чистять джерела, пробивають на скелях маршрути й дають їм чудернацькі назви. "Місцеві" скелелази, без перебільшення, знають тут кожен камінчик та кожну стежину, знають, де є грибні "грядки", а де можна донесхочу наїстися чорниці.

На фото: одеські скелелази штурмують довбушанські скелі

2.jpg3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8101 / 1.55MB / SQL:{query_count}