Брудні війни

За останні кілька днів футбольний інформаційний простір став ареною офіційної боротьби між різними владними структурами. З одного боку, розгорнулася "війна рішень" між Федерацією футболу України (ФФУ) та Українською прем'єр­лігою (УПЛ). З іншого - суперечки між ексклюзивним комерційним агентом ФФУ ЗАТ "Україна футбол інтернешнл" (УФІ) та донецьким "Шахтарем" стосовно цінової політики на матч національних збірних України та Греції.

За останні кілька днів футбольний інформаційний простір став ареною офіційної боротьби між різними владними структурами. З одного боку, розгорнулася "війна рішень" між Федерацією футболу України (ФФУ) та Українською прем'єр­лігою (УПЛ). З іншого - суперечки між ексклюзивним комерційним агентом ФФУ ЗАТ "Україна футбол інтернешнл" (УФІ) та донецьким "Шахтарем" стосовно цінової політики на матч національних збірних України та Греції.

З думками
про збірну

Війна ФФУ та УПЛ виглядає якось дивовижно. У вівторок зранку було поширено заяву федерації про перенесення матчів 13го туру першості елітного дивізіону. Причина - підготовка національної команди до матчів плейоф. З одного боку, причина досить вагома, навіть дуже. Але це лише з одного. Бо, як завжди, є й інший бік. Набагато важливіший у цій ситуації. Федерація футболу України насамперед відповідає за порядок у футбольному господарстві. Саме за порядок у всьому. І якщо свого часу федерація передала право проведення матчів Прем'єр­лізі, то надалі втручатися в її роботу не має права. Адже це просто черговий крок до анархії, якої і так вистачає на теренах нашої неньки України. В цьому випадку заява президента ПЛ Віталія Данилова виглядає цілковито логічною: "На нашу думку, в інтересах українського футболу - успішний виступ як збірної України у кваліфікаційних матчах чемпіонату світу, так і "Динамо" в Лізі чемпіонів УЄФА та "Шахтаря" - в Лізі Європи УЄФА. Перенесення 13го туру чемпіонату України ще більше ускладнить важкий календар весняної частини чемпіонату для представників України в єврокубках та може негативно вплинути на їх шанси на успіх. Ми вважаємо неприпустимим за рахунок інтересів однієї сторони нехтувати інтересами іншої, та ще й апелювати до "блага вітчизняного футболу", створюючи негативну думку серед громадськості щодо мотивів дій Прем'єр­ліги.

Рішення виконкому ФФУ та останні дії адміністрації ФФУ створюють небезпечний прецедент, коли федерація ухвалює вольове рішення щодо проведення чемпіонату, яке делеговано Прем'єр­лізі, незважаючи на думку клубів. Жодна європейська національна асоціація не дозволяла собі таких вчинків. Якщо поглянути на календар весняної частини змагань, то, за умови успішного виступу "Динамо" та "Шахтаря" у єврокубках, гравці цих клубів з 16 лютого до кінця сезону гратимуть кожні 3 - 4 дні.

Згідно з нормами ФІФА щодо статусу та трансферу гравців, клуби мають відпустити футболістів до національної збірної за 96 годин до початку матчу збірної (додаток 1, п.4.б). Як компромісний варіант Прем'єр­ліга пропонувала термін у 120 годин. ФФУ наголошує на прибутті гравців до національної збірної за 168 годин, керуючись суб'єктивним баченням "блага вітчизняного футболу" - це не тільки хибне заняття, але й незаконне.

Ще раз наголошую: Прем'єр­ліга керується тільки футбольними законами, і пропоную усім їх дотримуватися".

Звісно, виникає питання: чому не піти назустріч національній команди? Але, як ми вже казали, це шлях до анархії. Чемпіонат для того і створений, аби команди виявляли найсильнішого, попри все. Чому треба переносити тур, якщо ті ж греки грають 7го й 8го. І не скажеш, що в них графік змагань менш щільний. І можлива втома гравців нікого не хвилює. Адже там грають професіонали, яким за це платять гроші, а самі футболісти чудово розуміють, що просто так заробітної платні вони не отримують. І жоден керманич національної команди не заявлятиме про те, що для підготовки його команди потрібно більше часу. Усі в рівних умовах. І в таких умовах зазвичай проявляють себе резервісти, якщо тренер клубу вважає, що гравцеві потрібно перепочити. Це створює певну конкуренцію в середині команди і дає змогу підвищити рівень самого колективу. Насправді цілком логічні речі.

Спробуємо забути про гравців і перейти до більш віртуальних, як для вболівальника, речей, а саме до грошей. Створення Прем'єр­ліги було зумовлено насамперед тим, аби перетворити чемпіонат у цілком придатний для продажу продукт. Хоча б для телевізійників. А виходить, що за кілька днів до початку двобою телекомпаніям кажуть: "Вибачте, кіна не буде". А ті розповідають рекламодавцям, які заплатили за рекламу саме на цей час, що "так ся стрясло". Останні наступного разу кілька разів подумають, перш ніж платити гроші. Телевізійники скажуть, навіщо їм купувати права на показ усіх матчів, якщо вони не можуть нормально скласти свою програму? А винуватцем буде Прем'єр­ліга, бо не зуміла впоратися з першочерговим завданням - створити продукт. Тому позиція цієї організації цілком справедлива.

Не зрозуміло лише, чому не скасовують матчів через епідемію грипу? Але це вже інше питання.

З думкою
про вболівальників

Парадоксальною виглядає й інша ситуація - щодо цінової політики на квитки на матч Україна - Греція. Тут узагалі важко щось зрозуміти. Адже обидві сторони конфлікту дають різну інформацію.

Отже, позиція ФК "Шахтар": "На адресу ФК "Шахтар" надходять численні скарги вболівальників, пов'язані з матчем збірних України й Греції, що має відбутися 18 листопада на "Донбас­Арені". Шанувальники футболу висловлюють невдоволення високими цінами на квитки. У зв'язку з цим ФК "Шахтар" змушений дати деякі пояснення. Наш клуб жодним чином не має стосунку до створення ціни на квитки, - повідомляють на офіційному сайті гірників. - Це цілком прерогатива Федерації футболу України. Ми розпоряджаємося 5 відсотками від вартості квитків, реалізованих через каси "Донбас­Арени", які дозволять лише покрити видатки на їхню реалізацію й витрати на проживання національної збірної в нашому місті. Для Донецька велика честь приймати такий відповідальний матч збірної України. І звичайно, у нас ніхто не мав наміру перетворити його у високорентабельне комерційне підприємство. Щобільше, "Шахтар" неодноразово висловлював свою незгоду з високими цінами на квитки. Але, на жаль, ФФУ до нашої думки не прислухалася".

Це невдоволення розділяє також президент "Шахтаря" Ринат Ахметов: "Це за межами здорового глузду: встановлені федерацією ціни у десять разів вищі від вартості квитків на домашні матчі "Шахтаря" у Лізі Європи! Робити гроші на любові людей до національної команди, на щирому прояві патріотизму, м'яко кажучи, недобре.Головне завдання - не гроші заробити, а путівку на чемпіонат світу здобути. Для цього потрібна величезна підтримка вболівальників. Чесно скажу: якби я знав, що федерація поведе таку цінову політику, добре задумався б, чи варто запрошувати матч на "Донбас­Арену", і, мабуть, утримався б від цього".

Отже, з огляду на позицію донецької сторони виходить, що винна федерація. Але вчора було розповсюджено роз'яснення ексклюзивного комерційного агента ФФУ щодо спекуляцій навколо питання вартості квитків на матч плейоф ЧС2010 між збірними України та Греції, який відбудеться 18 листопада на донецькій "Донбас­Арені". Ось уривки з цього документа:

"Федерація футболу України є неприбутковою Всеукраїнською громадською організацією фізкультурноспортивного спрямування. А відтак - не може займатися комерційною діяльністю. Наразі реалізація усіх комерційних інтересів національної асоціації, в тому числі і визначення цінової політики на квитки матчів збірних команд, належить до компетенції ЗАТ "Україна футбол інтернешнл" (УФІ).

Закони ринкової економіки в Україні дають право кожному суб'єкту господарської діяльності самостійно визначати вартість вироблених товарів та послуг, виходячи з багатьох факторів, що впливають на ціноутворення. Одним із головних чинників, яким керується у своїй роботі УФІ, є першочергове завдання пошуку та акумулювання фінансових ресурсів для повноцінного забезпечення функціонування національних збірних, а також численних проектів ФФУ з розвитку масового і дитячоюнацького футболу. Оскільки ці витрати не лежать на плечах державного бюджету, левова частка спонсорських коштів і надходжень від реалізації квитків Федерація футболу спрямовує саме на здійснення вказаних статутних завдань організації.

Зважаючи на викладене вище, УФІ розцінює офіційну заяву ФК "Шахтар" (Донецьк) та публічні виступи у ЗМІ його керівництва на тему вартості квитків на матч плейоф ЧС2010 між збірними України та Греції як вияв недобросовісної конкуренції. Адже ми зі свого боку вважаємо некоректними і неприпустимими будьякі коментарі з приводу того, що весь дохід від реалізації понад 800 місць у VIPложах стадіону отримає ТОВ "Донбас­Арена", оскільки не дозволяємо собі втручатися у комерційну діяльність незалежної структури. Так само поводиться і Федерація футболу України, хоча і їй господарі арени запропонували викупити 209 місць для розміщення почесних гостей в цих ложах на загальну суму 1 335 000 гривень. Тобто діапазон ціни за один квиток коливається від 6 до 7 тисяч гривень...

...УФІ закликає футбольну громадськість країни не піддаватися на провокаційні заяви, які поширюють представники ФК "Шахтар" (Донецьк) стосовно цінової політики на квитки. З 28 жовтня ми запровадили прозорий і доступний механізм придбання перепусток на матч Україна - Греція через спеціально створений інтернет­ресурс. Ми сподіваємося, що в такий спосіб і надалі буде унеможливлено масові спекулятивні операції з квитками, а також наведено чіткий порядок у процедурі замовлення та отримання перепусток на матчі кожним конкретним уболівальником.

Адже не секрет, що логіка нинішніх цін на квитки вартістю 200, 400 та 600 гривень формувалася УФІ, враховуючи аналіз реальної ситуації напередодні матчу Україна -Англія у Дніпропетровську. Тоді найдешевші квитки на "Дніпро­Арену", ціна яких 80 гривень, у перекупників коштували 300 гривень, а найдорожчі - ціною 500 гривень - продавали з рук за 1500.

Загальна схема розподілу квитків для реалізації:

- інтернет­ресурс УФІ - 14 200 квитків;

- ФК "Шахтар" - 18 487;

- колективні заявки - 11 282;

- уболівальники Греції - 1565;

- місця підвищеного комфорту - 3133 квитків;

- ФК "Шахтар" - понад 800 місць у корпоративних VIPложах".

І виникають численні питання. Найголовніше - чому "Шахтар" заявляє, що розпоряджається лише 5% квитків, тоді як УФІ наводить цифру близько 30%? Друге - це абсурдність "аналізу реальної ситуації напередодні матчу Україна - Англія у Дніпропетровську", яка полягає в тому, що, якщо тоді дехто купував у перекупників квитки за більшу ціну, саме тому "логічно" підняти ціни. Зрозуміло, що краще заробити самим, аніж дати заробити комусь, але ж не за наш рахунок.

Наостанок хочеться додати, що вчора заради цікавості ми спробували зайти на сайт, де нібито можна придбати квитки. Сайт не працював...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7922 / 1.67MB / SQL:{query_count}