«Безпристрасне» УЄФА

Головна європейська футбольна організація змушує збірну України грати додатковий матч

Вже 20 листопада збірна України зіграє з Італією вирішальний матч за друге місце у групі відбору Євро-2024. У графіку Україна має перевагу – тоді як в нашої команди це єдиний заздалегідь запланований матч вікна, Італія 17 листопада також гратиме проти Північної Македонії. Здається, УЄФА це не надто подобається.
Коментатор Віктор Вацко у своєму ютуб-каналі розповів, що європейська спілка намагалася навʼязати збірній України спаринг з Лаосом – у ту ж дату, що й офіційний матч італійців:
«Ви знаєте, що один з наших найважливіших козирів у матчі проти Італії – те, що в італійців 17 листопада гра проти Північної Македонії. Тоді як у нас з'являлось вільне вікно. Ми могли готуватись цілеспрямовано до матчу проти «скуадри адзурри» і сподіватись, що вона витратить багато сил у матчі за 3 дні до нашої очної зустрічі.
Звичайно, італійці також розуміють цей наш козир і почали створювати тиск на УЄФА. А УЄФА що? Правильно. Як і годиться максимально рівновіддаленій від всіх організації, прогнулась і вступила в гру на боці Італії.
УЄФА примушує нашу асоціацію зіграти контрольний матч перед матчем проти Італії. Сергій Ребров проти. Він цього не хотів і не планував, але УЄФА тупо нас нагинала. Вони навіть суперника для збірної України знайшли – збірну Лаосу. І схиляла до того, що зіграти треба саме 17 листопада – в один день з матчем Італії проти Північної Македонії.
Збірна України таки зіграє контрольний поєдинок перед матчем з Італією, але зіграє 16 листопада у Гданську. Там команда Сергія Реброва проведе закритий контрольний матч проти місцевої «Лехії». Домовилися, до речі, провести по 10 замін, тому глобально вийде ігрове тренувальне заняття.
Хоча ні в кого немає сумнівів, що італійці отримають відео цього поєдинку, незважаючи на його закритість. Тому Сергієві Реброву слід добре подумати, чи варто випробовувати якісь тактичні моменти, які він хотів би приховати від суперника. Отака фігня, малята, отаке ставлення до нас, отака справедливість у футболі. Цинізм зашкалює. Слів немає. Цензурних слів».
Головний тренер збірної Сергій Ребров також довів, що був проти навіть матчу з «Лехією»:
«Спаринг зараз не потрібен, але УЄФА каже нам, що ми повинні грати цю гру. Я вважаю, що він зараз не потрібен, але, на жаль, ми повинні грати цю контрольну гру».
Чи мала УЄФА підстави навʼязувати спаринг? З одного боку, абсолютна більшість збірних-учасниць відбору з груп, де грають по 5 команд, справді проводять товариські матчі у «вільні» вікна.
З іншого – є щонайменше три збірні, які мали вільне вікно, у яке не грали офіційні спаринги. Це збірна Албанії – у березні зіграли лише офіційний матч проти Польщі (0:1), збірна Азербайджану – у червні зіграли лише офіційний матч проти Естонії (1:1). І – приготуйтеся – збірна України, яка у березні зіграла лише офіційний матч проти Англії (0:2).
Регламент Євро-2024 від УЄФА, який, зокрема, передбачає і проведення системних товариських матчів збірних (європейські команди їх грають організовано і продають єдиним пакетом з відбором) у розділі «Товариські матчі» також не має ані слова про зобовʼязання проводити спаринги у вільні від офіційних матчів дати. Лише про можливість.
Тож, можна припустити, що така «ініціативність» від УЄФА не мала під собою вагомих підстав.
Нагадаємо, що у жовтні Президент УЄФА Александер Чеферін заявив, що бажає, щоб другою командою групи С, яка вийде на Євро-2024, була Італія, а не Україна.
«Італія повинна кваліфікуватися на Євро-2024. Інакше це буде катастрофа. Збірна Італії надто важлива. Я думаю, що Італія виграє в України», – сказав Чеферін в кулуарах Франкфуртського книжкового ярмарку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9486 / 1.55MB / SQL:{query_count}