Про «спорт внє політікі»

Агресорів хочуть повернути на спортивні майданчики

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) за крок від ухвалення рішення щодо допуску атлетів з рф до міжнародних змагань та Олімпіади-2024 у Парижі. 28 березня розпочалося триденне засідання в Олімпійському домі у швейцарській Лозанні.
Повідомлялося, що МОК вже в перший день своєї роботи має намір повідомити підсумки, що відбулися до кінця січня, в консультаціях з членами МОК, національними олімпійськими комітетами, міжнародними федераціями та представниками спортсменів за питаннями санкцій щодо росії та білорусі та статусу спортсменів з цих країн.
Схоже, що рішення ухвалили ще до старту виконкому. Як розповів президент Національного олімпійського комітету (НОК) Італії Джованні Малаго, росіян допустять до змагань.
«МОК підтвердив свою позицію. Фактично МОК пропонує захистити спортсменів – допустити їх на змагання без національних кольорів, гімну, прапора та національної символіки», – зазначив Малаго.
У МОК вважають, що повна заборона на виступ російських та білоруських спортсменів є дискримінацією та суперечить Олімпійській хартії. Організатори Олімпіади-2024 у Парижі заявили, що дотримуватимуться рішення МОК допустити росіян та білорусів до змагань під нейтральним прапором.
Напередодні виконкому НОК України надіслав президентам і генеральним секретарям Національних олімпійських комітетів, а також міжнародних федерацій з олімпійських видів спорту листа щодо недопуску росіян та білорусів до міжнародних турнірів.
Про це повідомляє пресслужба НОК України.
«Зокрема, у листі зазначено, що інтереси організаторів спортивних змагань щодо їх безперебійного проведення та загальна мета забезпечення безпеки всіх учасників (учасників і громадськості) є законним недискримінаційним заходом, який має перевагу над правом російських і білоруських спортсменів брати участь у таких змаганнях.
Викладений правовий аналіз ситуації ґрунтується на судовій практиці Арбітражного спортивного суду та Європейського суду з прав людини, який дає право говорити, що доповідь спеціальних доповідачів ООН, яка послужила основою для перегляду позиції МОК, не врахувала принаймні відповідну судову практику CAС та ЄСПЛ, проігнорувала неабсолютний характер залучених прав та обставини, що склалися внаслідок російської агресії проти України. Тому неприйнятно, щоб фрагментовані та необґрунтовані висновки спеціальних доповідачів ООН слугували підставою для будь-якого подальшого рішення МОК.
Україна вкотре закликала світову спортивну спільноту продовжити раніше визначені обмеження щодо представників країн-агресорок до міжнародних змагань. Однак у разі, якщо Виконавчий комітет МОК вирішить дозволити участь російських і білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях, усі члени Виконкому МОК повинні взяти на себе персональну відповідальність за всі наслідки такого рішення, включаючи відповідальність за безпеку всіх спортсменів-учасників і громадськості та відновлення глобального миру», – йдеться у заяві НОК України.
Україна закликала всіх до об’єднання задля продовження Рекомендації Виконкому МОК від 28 лютого 2022 року про відсторонення російських і білоруських спортсменів від участі в міжнародних спортивних змаганнях.
Також МЗС України, Естонії, Латвії, Литви та Польщі опублікували спільну заяву щодо можливого допуску росіян та білорусів до міжнародних змагань. Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій на сайті Міністерства закордонних справ України.
«У зв’язку з тим, що ми наближаємося до наступного засідання Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету 28 – 30 березня 2023 року, ми хочемо повторити позицію України щодо нещодавніх закликів МОК щодо визначення шляхів допуску російських і білоруських спортсменів до змагань як «нейтральних».
Ми взяли до відома занепокоєння, висловлене спеціальними доповідачками ООН щодо недискримінації винятково на основі громадянства спортсменів.
Ми шкодуємо, що МОК використав ці занепокоєння як привід, щоб радикально змінити свою попередню, добре аргументовану, позицію щодо рекомендації не допускати російських і білоруських спортсменів і офіційних осіб до міжнародних спортивних змагань.
Ми хочемо підкреслити, що не національність спортсменів визначає їхню роль, а той факт, що вони спонсоруються/підтримуються своїми урядами чи компаніями, які підтримують кремлівський режим, який продовжує свою агресивну війну проти України, або навіть вони являються безпосередньо російськими військовими.
Вважаємо за необхідне нагадати, що кожного дня російські військові продовжують атакувати цивільну інфраструктуру України, зокрема спортивні споруди, та вбивати українців та українських спортсменів. Мільйони громадян України, включно зі спортсменами та їхніми родинами, були змушені залишити свої домівки через російську окупацію. Багато спортсменів з України досі не можуть брати участь у спортивних змаганнях через напад Росії на їхню країну.
Немає жодної причини відходити від режиму виключення для російських і білоруських спортсменів, встановленого МОК більше року тому, відразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ми глибоко переконані, що зараз не час розглядати питання про повернення російських та білоруських спортсменів на Олімпійські ігри в будь-якому статусі.
Хоча МОК ще не ухвалив остаточні рішення, ми наполегливо закликаємо його переглянути свої плани та повернутися до початкової, перевіреної позиції, яку підтримує міжнародне співтовариство.
Нагадаємо, росія та білорусь мають у своєму розпорядженні шлях для повернення своїх спортсменів у міжнародне спортивне співтовариство, а саме припинення загарбницької війни, розв’язаної росією за співучасті білорусі, та відновлення поваги до суверенітету та територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів», – йдеться у заяві.
P.S. Рішення про участь чи не участь представників країн-агресорів на Олімпіаді було озвучено після здачі номера у друк. Все, що було відомо до загальної пресконференції, що президент МОК Томас Бах відстоював на Виконкомі позицію щодо повернення росіян та білорусів до змагань. «Участь атлетів з паспортами росії та білорусі у міжнародних змаганнях працює», – так розпочав свій виступ Томас Бах.
Tакож за інформацією британського видання Daily Mail, росіян та білорусів не допустять до змагань у командних видах спорту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9422 / 1.59MB / SQL:{query_count}