Invictus Games – 2023: триває реєстрація на відбір

21 – 24 квітня на Львівщині відбудеться національний відбір на ці змагання

Міністерство у справах ветеранів України проводить реєстрацію на відбір до національної збірної Invictus Games-2023, яка триватиме по 14 березня 2023-го. Цього року міжнародні спортивні змагання відбудуться у німецькому місті Дюссельдорф із 9 по 16 вересня. 
Наша країна буде представлена на Invictus Games командою із 24 спортсменів з числа військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни, які отримали поранення під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій. Вони братимуть участь в змаганнях із таких видів спорту, як стрільба з лука, легка атлетика, велосипедний спорт, паверліфтинг, веслування у приміщенні, волейбол, сидячі плавання, настільний теніс, баскетбол на візках.
Уже визначений головний тренер збірної. Це Олена Яновська – легкоатлетка, майстриня спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро, тренерка з легкої атлетики збірної команди України на «Іграх Нескорених» 2022 року, головна тренерка збірної команди України на «Іграх Воїнів» 2022 року.
Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зазначила, що сам процес підготовки та участь українських воїнів у міжнародних спортивних змаганнях є ефективним засобом реабілітації, а також одним із потужних інструментів дипломатії нашої країни.
«Участь української збірної в «Іграх Нескорених» – це безцінний досвід для розбудови системи спортивної реабілітації поранених ветеранів війни та військовослужбовців в Україні, над якою працює Мінветеранів, – наголосила вона. – Крім того, на міжнародній арені ветеранський спорт є одним із потужних інструментів дипломатії нашої країни. Він демонструє світові не лише силу і міць українських воїнів, а й доносить до побратимів із інших країн та їхніх урядів правдиву інформацію про російсько-українську війну, про підтримку, таку необхідну Україні для протистояння російській збройній агресії».
На Львівщині 21 – 24 квітня проведуть національний відбір на змагання «Ігри Нескорених – 2023». Про це «Львівській Пошті» раніше зазначав керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як. На основі всеукраїнських відбіркових змагань сформують склад національної збірної України для участі в Invictus Games – 2023.
«Національний відбір на «Ігри Нескорених» Львівщина прийматиме вперше. Двічі в нашій області були регіональні відбори, є досвід і практика. Національний відбір – це відповідальний та іміджевий захід для Львова та області, тож маємо провести його щонайкраще», – сказав Роман Хім’як. Львівська ОВА готується до національного відбору спільно з Львівською міською радою.
Для проведення національного відбору на «Ігри Нескорених» розглядають кілька об’єктів. «Зокрема, в планах залучити чотири приватні локації. Попередньо визначили Emily Resort у Винниках, у Львові – спортивний комплекс UNI FORCE (вул. Мельника), спортивний комплекс «Боско-Арена» (вул. Дорога Кривчицька) та спорткомплекс на ТВК «Південний». Серед державних стадіон «Скіф» Львівського державного університету фізичної культури та басейн СКА», – пояснив Роман Хім’як. 
Із його слів, кінцеве рішення щодо локацій ухвалить Міністерство у справах ветеранів. Фінансування заходу розділять між Мінветеранів, Львівською ОВА та Львівською міськрадою. 

Хто може брати участь у змаганнях

Військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби цивільного захисту, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій.
Для успішного заповнення реєстраційної форми потрібно мати:
електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису;
висновок військово-лікарської комісії (ВЛК) або висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), або інші первинні документи, що засвідчують поранення, травму, хворобу, набуті під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій (актуальні на час проведення змагань);
довідку від лікаря спортивної медицини щодо отримання допуску до занять спортом;
довідку, видану військовослужбовцю, що він дійсно проходить військову службу (довідка про проходження служби у військовій частині для чинних військовослужбовців).

Куди подавати заявку

Подати заявку на участь у відборі можна на сайті eveteran.gov.ua за посиланням.
Якщо маєте запитання, телефонуйте на номер 063 230 23 25 або пишіть на електронну пошту: SportVeteran@mva.gov.ua.

«Ігри Нескорених» – це міжнародні спортивні змагання, започатковані у 2014 році як спосіб відновлення й реабілітації поранених ветеранів війни за допомоги занять адаптивними видами спорту в оточенні побратимів, друзів та членів родин.
Україна бере участь в «Іграх Нескорених» із 2017 року. Попри широкомасштабну збройну агресію рф, українська збірна в складі 19 спортсменів була учасницею «Ігор Нескорених – 2022», які відбувалися у Гаазі, та виборола 16 медалей.
У серпні 2022-го українська збірна вперше взяла участь в «Іграх Воїнів – 2022», що відбувалися в Орландо (США), виборола 85 медалей в індивідуальних видах спорту та одне командне «срібло» у волейболі сидячи. 
Як уже мовилося, Україна буде представлена на «Іграх Нескорених – 2023» командою з 24 спортсменів з-поміж військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни, які отримали поранення. 
Учасники Invictus Games – 2023 в Дюссельдорфі змагатимуться у 10 видах спорту: стрільбі з лука, легкій атлетиці, велоспорті, веслуванні в приміщенні (на тренажері), паверліфтингу, волейболі сидячи, плаванні, настільному тенісі, баскетболі на візках та регбі на візках. Українські спортсмени візьмуть участь у дев’яти видах спорту (окрім регбі на візках).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8575 / 1.59MB / SQL:{query_count}