Нескорені, сильні духом і волею

Invictus Games – 2023: у квітні Львівщина прийматиме національний відбір. Які локації розглядають

На Львівщині 21 – 24 квітня проведуть національний відбір на змагання «Ігри Нескорених – 2023». Про це «Львівській Пошті» повідомив керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як. На основі всеукраїнських відбіркових змагань й сформують склад національної збірної команди України для участі в міжнародних спортивних змаганнях Invictus Games – 2023, які відбудуться 9 – 16 вересня у німецькому Дюссельдорфі.
«На «Іграх Нескорених – 2022» у Гаазі наші Нескорені не лише вибороли 16 медалей, а й донесли світові правду про російську збройну агресію. Наша збірна обов'язково братиме участь в Іграх в Дюссельдорфі, і ми активно працюємо над організацією та забезпеченням підготовки та участі збірної команди України в «Іграх Нескорених – 2023», – наголосив заступник міністра у справах ветеранів України Євген Котик.
За ініціативи Міністерства у справах ветеранів України Кабмін під час засідання 20 січня ухвалив рішення щодо забезпечення проведення організаційних заходів з відбору та комплектування, підготовки та участі збірної команди України в «Іграх Нескорених». Розпорядженням уряду Мінветеранів визначено відповідальним за підготовку збірної команди України, забезпечення її участі разом з національною делегацією в цих змаганнях.
Затверджений склад робочої групи та план заходів з організації та забезпечення підготовки збірної. До складу робочої групи входитимуть представники керівництва міністерств та силових структур, а керівником робочої групи визначили міністра у справах ветеранів України.
Як наголосила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, ці змагання є традиційними для воїнів, які віддали своє здоров’я під час захисту держави, але знайшли в собі сили і волю долучитися до змагань для досягнення спортивних результатів, а також перемоги над собою. «Всеукраїнські змагання з відбору кандидатів до складу національної збірної для участі в «Іграх Нескорених» відбудуться у квітні на Львівщині. Наразі триває активна співпраця з дотичними міністерствами, силовими відомствами, Львівською ОВА та Львівською міською радою задля якісного проведення національних відбіркових змагань на об’єктах спортивної інфраструктури Львова та області», – каже пані міністр.
«Тогорічні Ігри в Гаазі засвідчили, що наші Нескорені – справжні Герої! На тих змаганнях вони не лише вибороли 16 медалей, а й зробили неоціненний внесок у перемогу України на міжнародному інформаційному фронті – донесення світовій спільноті правди про події у нашій країні. Тому наша національна збірна обов'язково братиме участь, а ми забезпечимо підготовку та належну організацію, – говорить Юлія Лапутіна. – Участь української збірної у «Іграх Нескорених» – це неоціненний досвід для розбудови системи спортивної реабілітації поранених ветеранів війни та військовослужбовців в Україні».
«Національний відбір «Ігор Нескорених» Львівщина прийматиме вперше. Двічі в нашій області були регіональні відбори, є досвід і практика. Національний відбір – це відповідальний та іміджевий захід для Львова та Львівщини. Тож маємо провести його якнайкраще», – зазначає Роман Хім’як. Як писала «Львівська Пошта», регіональні відбори проводили у Львові на стадіоні СКА.
Львівська ОВА зараз готується до національного відбору спільно з Львівською міською радою. Головує у цьому процесі Міністерство у справах ветеранів. Наприкінці року на Львівщину приїздив заступник міністра у справах ветеранів України Євген Котик. Також були погоджувальні наради дистанційно.

Для проведення національного відбору «Ігор Нескорених» розглядають кілька об’єктів. «Зокрема, у планах залучити чотири приватні локації. Попередньо це Emily Resort у Винниках, у Львові – спортивний комплекс UNI FORCE (вулиця Мельника), спортивний комплекс «Боско-Арена» (вулиця Дорога Кривчицька) та спорткомплекс на ТВК «Південний». Серед державних – стадіон «Скіф» Львівського державного університету фізичної культури та басейн СКА», – каже «Львівській Пошті» Роман Хім’як. 
З його слів, остаточне рішення щодо локацій ухвалюватиме Міністерство у справах ветеранів. Зараз вивчають характеристики об’єктів спортивної інфраструктури, на яких можна буде проводити національні відбіркові змагання.

На запитання «Львівської Пошти» чи, можливо, є в планах також і Західний реабілітаційно-спортивний центр, що в Карпатах, Роман Хім’як відповів: «Ні, цю локацію не розглядають, бо це логістично далеко. Звісно, цей центр є одним із найбільш сучасних у Європі, він повністю інклюзивний. Втім, для проведення національного відбору він є далеко логістично». Крім цього, там немає легкоатлетичного стадіону, а він потрібен для національного відбору. 
Фінансування заходу буде розділено за трьома напрямками – Мінветеранів, Львівська ОВА та Львівська міська рада. Цілком ймовірно, що локальний бізнес буде партнером національного відбору (мовиться про проживання учасників, оренду приміщень) – тобто допомагатиме на меценатських засадах. «Місто готове частину фінансування взяти на себе. Можливо, відшкодувати оренду приміщень. Ми в постійній комунікації з керівником управління спорту Львівської міськради Антоном Нікуліним», – зазначає Роман Хім’як.
Учасниками національного відбору приблизно будуть три сотні осіб – на «Ігри Нескорених – 2023» оберуть 24 представники від України. Наразі реєстрація учасників ще не розпочалася. Коли буде її старт – поінформують. Найімовірніше, учасників з Львівщини традиційно, як і у минулі роки, буде багато. Наша делегація завше була найбільш численна.
Львівщина вже не перший рік підтримує Нескорених – сильних волею і духом. Мовиться і про реабілітацію, і про проведення змагань. Та й недарма Львівську область обрали для проведення національного відбору – тут є потужна команда учасників Ігор і напрацьована практика спортивної реабілітації бійців. 
«Ми не чекаємо, що нам з Міністерства у справах ветеранів скажуть, що потрібно підтримувати хлопців, які пройшли війну. Ми це успішно робимо вже третій рік поспіль у контексті Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, та й робили це ще до цієї програми. Тобто є чималий досвід, зокрема мовиться про реабілітаційно-спортивні збори для ветеранів, – каже Роман Хім’як. – Ми першими серед областей інтегрували напрямок фізкультурно-спортивної реабілітації учасників АТО/ООС та ветеранів російсько-української війни в обласну програму розвитку спорту. Фізична активність у поєднанні з роботою психолога дозволяють повертати людей до здорового цивільного життя після тяжких травм». 
Участь в «Іграх Нескорених» дуже важлива для бійців, які зазнали травм на війні. Чому? «Бо спорт – це основне, що допомагає їм стабілізуватися та реабілітуватися. Власне про це наголошують самі хлопці, які вже були учасниками Invictus Games. Вони говорять, що займаючись навіть нескладними вправами, починають здобувати якусь владу над своїм тілом. І це додає їм впевненості. Спорт – це і фізична, і психологічна реабілітація. Важливою також є комунікація. Зустрічі та спілкування під час тренувань для хлопців є вкрай важливі. У ветеранському спорті людина знаходить близьких їй по духу людей, нові цілі та нову мотивацію», – резюмує керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА.
«Надзвичайно важливо, щоб після поранення наші воїни знаходили у житті нові можливості та цілі, а одним з найкращих варіантів реабілітації є спорт. Для тих, хто захищає нашу свободу, маємо зробити все максимально якісно та потужно», – зазначає Антон Нікулін, керівник управління спорту Львова.
«Ігри Нескорених – 2022» показали, що рівень наших ветеранів є дуже високим, бо перед змаганнями ми майже не тренувались. Попри це нам вдалось показати високі результати. Зараз я займаюся стрільбою з лука більше для себе, своїм прикладом хочу показувати іншим воїнам та ветеранам, що є така можливість – тренуватись, змагатись, подорожувати», – каже Сергій Калитюк, український військовий, який отримав поранення у 2014 році. У 2022-ому Сергій виборов медалі на «Іграх Нескорених» у Нідерландах і на «Іграх Воїнів» у США, інформує управління молоді та спорту Львівської ОВА.
Стрільба з луку, вважає тренерка Леся Шах, є найкращим видом спорту для реабілітації. Особливо для тих, хто на візках. Наші хлопці, які були на реабілітації в США, розповідали, що американські медики також на цьому наголошують. Адже у цьому виді спорту працюють м’язи спини та рук
«Спорт – це хороший метод реабілітації, бо ти сам себе дисциплінуєш, сам себе виховуєш і завдяки цьому поліпшуєш своє ментальне і фізичне здоров’я. Військовий, який після звільнення зі служби не відчуває себе затребуваним, починає себе гризти. А коли людина до чогось залучена, то вона вийде з депресивного стану, і результати можуть бути дуже класними», – каже ветеран Павло Лучків. Чоловік воював у 2014 – 2015 роках. Після поранення познайомився зі стрільбою з лука. Брав участь у відборах до національної збірної на міжнародні ветеранські змагання.

«Ігри Нескорених» – це міжнародні спортивні змагання, започатковані у 2014 році як спосіб відновлення та реабілітації поранених ветеранів війни за допомогою занять адаптивними видами спорту в оточенні побратимів, друзів та членів родин. 
Україна бере участь в «Іграх Нескорених» з 2017 року. Попри широкомасштабну збройну агресію рф, українська збірна у складі 19 спортсменів була учасником в «Іграх Нескорених – 2022», які відбувалися у Гаазі.
У серпні 2022-го українська збірна вперше взяла участь в «Іграх Воїнів – 2022», що відбувалися в Орландо (США) та виборола 85 медалей в індивідуальних видах спорту та одне командне «срібло» в волейболі сидячи. Участь нашої збірної у змаганнях стала можлива завдяки безпрецедентній підтримці міжнародних партнерів, а саме Міноборони Великої Британії, ветеранських організацій з Великої Британії, зокрема Blind Veterans UK, Crown Agents Україна та Трастовому Фонду НАТО з медичної реабілітації.
Україна буде представлена на «Іграх Нескорених – 2023» командою з 24 спортсменів з-поміж військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни, які отримали поранення. 
Учасники Invictus Games – 2023 у Дюссельдорфі змагатимуться в 10 видах спорту: стрільбі з лука, легкій атлетиці, велоспорті, веслуванні в приміщенні (на тренажері), паверліфтингу, волейболі сидячи, плаванні, настільному тенісі, баскетболі на візках та регбі на візках. Українські спортсмени візьмуть участь у дев’яти видах спорту (окрім регбі на візках).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8459 / 1.65MB / SQL:{query_count}