Одна на всіх

На чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики українці вибороли «бронзу»

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики, що проходив у британському Ліверпулі. Єдину нагороду завоював 30-річний Ігор Радівілов, який виборов "бронзу" в опорному стрибку.
Україна відправилася на чемпіонат світу у складі 10 гімнастів (по п'ять чоловіків та жінок). Серед них були і два призери чемпіонату Європи-2022 - Ілля Ковтун та Ігор Радівілов.
Саме ці два гімнасти у підсумку пройшли до фіналів на чемпіонаті світу. Ковтун захищав звання бронзового призера попереднього чемпіонту світу, тоді як Радівілов намагався уперше за три роки вибороти медаль на світовій першості.
Зрештою, здобути медаль вдалося лише Радівілову. В опорному стрибку він посів третє місце з результатом 14.733 бали, Ковтун ж став сьомом у багатоборстві.
Таким чином, чемпіонат світу-2022 збірна України вдруге поспіль закінчила з однією медаллю. Без "золота" українська команда залишається вже шостий чемпіонат поспіль: востаннє чемпіонський титул команді приніс Олег Верняєв (вправи на паралельних брусах).
У медальному заліку збірна України зі спортивної гімнастики розділила 13-е місце з командами Бельгії та Франції. Усі три збірні закінчили змагання з однією бронзовою медаллю. Україна вп'яте в історії фінішує на 13-му місці у медальному заліку. Востаннє це було у 2019 році - попередній ЧС-2021 українці закінчили на дев'ятій позиції.
За підсумками чемпіонату світу-2022 збірна України не відібралася на Олімпіаду-2024 ані у чоловічому, ані у жіночому турнірах. Загалом туди відібралися представники чотирьох збірних, які фінішували у топ-3 заліку командного багатоборства (чоловіки: Китай, Японія, Велика Британія; жінки: США, Велика Британія, Канада) Ще один шанс українські гімнасти матимуть вже на ЧС-2023.
Переможцями медального заліку уперше за останні три роки стали гімнасти з США. Вони випередили представників Китаю завдяки "золоту" Бреді Мелоуна в останньому фіналі (вправи на перекладині).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8697 / 1.53MB / SQL:{query_count}