Low tech від Ломаченка

Українець здобув сімнадцяту перемогу на професійному рингу, проте не вразив своєю технікою

Вранці 30 жовтня Василь Ломаченко здобув свою 17-ту перемогу на професійному рингу, перемігши за очками Джемейна Ортіса. Після бою українець заявив, що хоче і готовий провести поєдинок проти абсолютного чемпіона світу у легкій вазі Девіна Гейні. Але якщо всі обставини перед потенційним поєдинком та фактори у бою Василя проти Гейні складуться так само як у поєдинку Ломаченко – Ортіс, українцю важко розраховувати на перемогу, повідомляє портал sportarena.com.

Нестача часу і недооцінка суперника

Ще перед боєм усі звертали увагу на те, що двох місяців, які Ломаченко витратив на підготовку до поєдинку, замало, щоб повернутися до оптимальної форми після тривалого простою. У солідному, як для легкої ваги, віці Ломаченко цього критично мало, якщо говорити про професійний бокс найвищого рівня.
Так, навички та боксерський IQ українця зіграли свою роль, однак у самому поєдинку Ломаченку довелося непросто. Одна з головних проблем тривалого простою – втрата таймінгу та почуття суперника. Звідси, як здається, перевага Ортіса в початкових раундах та велика кількість пропущених ударів.
Також вплинула й недооцінка суперника. І хоча Ломаченко та Ортіс були в одному тренувальному таборі, проводили спаринги та мали уявлення про силу один одного, але для більшості звичайних уболівальників Ортіс був загадкою чи навіть відносним ноунеймом.
Зате після бою, здається, думка про Ортіса зміниться. Американець показав, що свій шанс одержав по праву. Він сповна використав свої сильні сторони – швидкість і міць, правильно вибрав тактику на бій (про це трохи нижче) та використав головну рису для боїв із Ломаченком – відсутність страху перед українцем. Програв же американець, як би банально це не звучало, через відсутність досвіду і що боксував з Ломаченком.
Варто виділити й іншу тактику Ломаченка. Поєдинок із Ортісом розпочався для Василя незвично. Адже він пройшов без традиційної для боїв українця розвідки у перших раундах бою. Винен у тому американець, який розпочав поєдинок дуже жваво, чітко влучив, спровокувавши появу гематоми, та змусив Василя змінювати тактику.
Ломаченку довелося включатися вже з другого раунду. Через певні обставини, можливо, це виглядало не так ефектно, як раніше, йти вперед і, як наслідок, багато пропускати. Напевно, на дії Ломаченка вплинула поразка від Лопеса, коли українець увімкнувся надто пізно, програвши бій і втративши чотири пояси. Але в бою з досвідченішим боксером такий хід може і не спрацювати.
З 19 поєдинків, проведених на професійному рингу, всю відведену дистанцію Ломаченко проходив у восьми боях. Два з них він програв, у шести здобув перемоги. Якщо говорити про програні, то Василь поступився Орландо Салідо у своєму першому титульному поєдинку, а потім – уже згаданому поєдинку з Лопесом.
Після першого програного поєдинку українець провів два повні 12-раундові бої, обидва чемпіонські проти Гаррі Рассела та Сурії Татахуна. Потім були 8 дострокових перемог (серед яких, зокрема, виграші у Рігондо, Лінареса і Волтереса), включаючи підйом у двох вагових категоріях, а першим, кому вдалося зупинити цю серію, став Хосе Педраса. Через один бій це досягнення зумів повторити Люк Кемпбелл. А після Лопеса пройти всю дистанцію поєдинку з Василем вдалося Річарду Коммі. Але тут важливий інший момент: Педрасу, Кемпбелла та Коммі Василь розгромив в одну хвіртку, бій же з Ортісом вийшов майже рівним.
Саме Лопес показав, як треба боксувати з Ломаченком, підібравши ключі до «матриці» Василя. Це і постійний важкий джеб, пресинг, багатоударні комбінації, гарні дії у захисті – амплітудні ухили та відтяжки, використання своєї антропометрії та відсутність пієтету перед українцем. Так, Ортісу не вистачило досвіду та навичок, але, як показав бій, навчений молодий боксер, який має ще й хорошу фізичну підготовку, завдасть українцеві чимало клопоту.

Що далі?

Саме таким і є абсолютний чемпіон світу Девін Гейні. Він молодший за Ортіса, значно молодший за Ломаченка – різниця між Девіном і Василем складає 11 років. У Гейні більше досвіду – 29 поєдинків на професійному рингу, шість із яких чемпіонські. Він добре навчений і навчає, а також вміє робити висновки: другий бій з Камбососом він виграв ще переконливіше, ніж перший. Також Гейні не поступається в силі ні Ортісу, ні Лопесу.
Але найважливіший момент: для Америки саме свій Гейні – головна зірка дивізіону, а якщо так, то за порівняно рівного бою перемогу за очками віддадуть йому, а не Ломаченку. І цей фактор також треба враховувати.
І тут постає питання: чи буде Ломаченко у бою з Гейні у найкращій формі? Якщо часу на підготовку він виділить більше, то цілком можливо. Також психологічний стан у Ломаченка має бути іншим. По-перше, він розумітиме, що боксує не проти умовного проспекту, а проти однієї з головних зірок дивізіону. По-друге, усвідомлювати, що бій з Гейні – його останній шанс стати абсолютним чемпіоном, з огляду на вік. По-третє, Василь уже двічі припускався помилок у найважливіших для спадщини боях – проти Салідо та Ортіса, щоб утретє наступити на ті ж граблі.
Іншими словами, виграти у Гейні може лише «найкраща версія Ломаченка». Інакше українця може чекати велике розчарування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8178 / 1.58MB / SQL:{query_count}