Стати кращою серед кращих

Ярослава Магучіх претендує на звання найкращої легкоатлетки Європи 2022 року

Федерація легкої атлетики Європи (European Athletics) оголосила номінанток на звання найкращої європейської атлетки 2022 року. До десятки претенденток увійшла й одна українка – бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 і дворазова віцечемпіонка світу зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх.
У цьому сезоні Магучіх вдруге поспіль здобула «срібло» чемпіонату світу, принесла Україні перше в історії «золото» чемпіонату Європи в цій дисципліні та вперше в кар'єрі перемогла на чемпіонаті світу в приміщенні й фіналі Діамантової ліги. Цього року Ярослава кілька разів була серед номінанток на звання атлетки місяця та була визнана найкращою атлеткою березня в Європі.
У 2019 році Магучіх стала лавреаткою премії «Зірка, що сходить» у Європі. Проте ще жодна українка не здобувала перемогу в основній категорії та навіть ніколи не потрапляла в список десяти кращих. Єдиним українцем, якому це вдавалося, був стрибун у висоту Богдан Бондаренко (2013 рік).
Торік у головній жіночій номінації перемогла нідерландська бігунка Сіфан Хассан.
Номінантки на звання європейської легкоатлетки року-2022:
Фемке Бол (Нідерланди) – біг: два «срібла» чемпіонату світу (400 м/б, змішана естафета 4х400 м), три «золота» Євро (400 м, 400 м/б, жіноча естафета 4x400 м), два «срібла» чемпіонату світу в приміщенні (400 м, жіноча естафета 4x400 м), «золото» фіналу Діамантової ліги (400 м/б).
Кілі Годжкінсон (Велика Британія) – біг: «срібло» чемпіонату світу, «золото» Євро (800 м).
Муджинґа Камбунджі (Швейцарія) – біг: «золото» (200 м) та «срібло» (100 м) чемпіонату Європи, «золото» чемпіонату світу в приміщенні (60 м).
Ярослава Магучіх (Україна) – стрибки у висоту: «срібло» чемпіонату світу, «золото» Євро, «золото» чемпіонату світу в приміщенні, «золото» фіналу Діамантової ліги, авторка рекорду сезону (2.05 м).
Малайка Мігамбо (Німеччина) – стрибки в довжину: «золото» чемпіонату світу, «срібло» Євро.
Лора М'юр (Велика Британія) – біг: «бронза» чемпіонату світу, «золото» Євро (1500 м).
Антігоні Дрісбіоті (Греція) – спортивна ходьба: два «золота» чемпіонату Європи (20, 35 км).
Сандра Перкович (Хорватія) – метання диска: «срібло» чемпіонату світу, «золото» Євро.
Нафіссату Тіам (Бельгія) – семиборство: «золото» чемпіонату світу, «золото» Євро, авторка рекорду сезону (6948 очок).
Івана Вулета (Сербія) – стрибки в довжину: «золото» чемпіонату Європи, «золото» чемпіонату світу в приміщенні, «золото» фіналу Діамантової ліги.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8419 / 1.54MB / SQL:{query_count}