WADA звинуватило антидопінговий центр України у махінаціях

Агентство заявило, що Національний антидопінговий центр України порушує міжнародні стандарти тестування, сповіщаючи спортсменів про майбутній допінг-контроль та проводячи тестування за попереднім записом.
Національний антидопінговий центр України (НАДЦУ) порушував Всесвітній антидопінговий кодекс і Міжнародний стандарт тестування та розслідування (ISTI), йдеться у заяві пресслужби Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA).
Розслідування діяльності НАДЦУ у 2019 році розпочав Незалежний відділ розвідки та розслідувань (I&I) WADA, воно дістало назву «Операція Геркулес».
«З 2012 року НАДЦУ проводить необґрунтований завчасний збір зразків, попередньо повідомляючи спортсменів, а також організує тестування, зокрема груп спортсменів, за попереднім записом», – йдеться у заяві.
I&I заявляє, що, за винятком виняткових та виправданих обставин, збір зразків повинен проводитись без попереднього попередження спортсмена – фундаментальна особливість ефективної та непередбачуваної програми тестування.
Директор I&I Гюнтер Янгер заявив: «Операція Геркулес» має переконливі та підтверджені докази того, що НАДК телефонував до спортсменів або контактував з ними через їхніх тренерів, щоб попросити їх з'явитися у НАДЦУ на наступний день для тестування».
«Наявні дані свідчать про те, що НАДЦУ часто використовує цю практику перед важливими міжнародними змаганнями. Бувало, що вся національна команда була присутня в НАДЦУ в очікуванні тестування».
Крім того, «Операція Геркулес» має переконливі докази, що у 2021 році НАДЦУ свідомо надав принаймні шість зразків для змагань як зразки для позазмагальних заходів, порушуючи різні статті Всесвітнього антидопінгового кодексу.
Агентство нагадує, що збір зразків для допінг-тестів має здійснюватись без попереднього повідомлення спортсмена, що є «фундаментальною особливістю ефективної програми тестування».
Метою «Операції Геркулес» також було перевірити твердження про існування допінгової схеми у Федерації легкої атлетики України, але докази не знайдені.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8351 / 1.53MB / SQL:{query_count}