Світ грандіозних ідей

У ФІФА планують проводити чемпіонати світу раз на два роки

Не встигла футбольна спільнота як слід відійти від фальстарту футбольної Суперліги, як в її середовищі почали обговорювати нову ідею. Відомий спеціаліст Арсен Венгер, який з 2019 року обіймає в ФІФА посаду начальника відділу розвитку та просування футболу у світі, розповів про бажання ФІФА проводити чемпіонати світу раз на два роки. 
«Уявіть таке: чемпіонат світу 2026 року в США, Мексиці та Канаді; 2027 рік – чемпіонат Європи та інші континентальні турніри; черговий чемпіонат світу у 2028 році і так далі. Більше матчів на вибування, менше відбіркових ігор. Це те, чого хочуть вболівальники», – заявив француз.
На його думку, кількість відбіркових матчів у такому разі має зменшитися, як і перерви на матчі збірних. 7 матчів кваліфікації замість 10 – і всього одне-два вікна на матчі збірних. Тобто замість 50 днів на проведення відбору витрачалося б щонайбільше 28.
«Я виступаю за одну перерву на матчі збірних, максимум за дві, замість нинішніх п’яти. Нехай збірні збираються в жовтні, за місяць проводять сім відбіркових матчів, а потім проводять фінальний турнір у червні, – сказав Венгер. – Це призведе до меншої кількості роз’їздів для гравців, дасть більше ясності, знизить кількість травм. Ми хочемо скоротити кількість ігор, це дуже важливо, так ми зможемо бачити стан футболістів.
Клубний футбол повинен рідше змішуватися з матчами збірних. Це призведе до того, що кількість перельотів, які футболісти роблять між континентами, скоротиться. Ці пропозиції мотивовані не грошима. Сьогодні люди хочуть дивитися матчі, ставки в яких високі, а формат турніру легко зрозуміти».
Передбачаючи скарги клубних тренерів на і без того щораз більшу кількість матчів, Венгер обіцяє гарантований відпочинок після таких турнірів.
«Для гравців не стане більше матчів, а після фінальних етапів турніру їм гарантують обов’язковий відпочинок – щонайменше 25 днів», – пояснив фахівець.
Але ідея ФІФА проводити чемпіонати світу раз на два роки поки стикається виключно з негативом. 
Різко проти витупив президент УЄФА Александер Чеферін – бос європейського футболу загрожує бойкотом.
«Ми можемо ухвалити рішення не грати. Наскільки я знаю, в Південній Америці їхні думки розділилися. Так що удачі з таким чемпіонатом світу, – заявив Чеферін. – Я думаю, що нічого подібного не станеться, це занадто сильно суперечить основним принципам футболу. Щорічні літні турніри, які тривають місяць, просто вб’ють футболістів. Чемпіонат світу, який проводиться кожні два роки, буде перетинатися і з жіночим турніром, і з Олімпіадами. Я не думаю, що наші федерації підтримають такий крок».
Топові клуби та ліги теж виступають проти. Публічно Чеферіна підтримав навіть відомий критик УЄФА Хав’єр Тебас: «Проведений раз на два роки чемпіонат світу становить загрозу не тільки для національних футбольних ліг, а й для загальної традиції світового футболу».
А ось прихильники такої ідеї – це представники далеко не головних збірних. Венгера публічно підтримали виконком Африканської конфедерації футболу та кілька членів Азійської конфедерації футболу: Непал, Шрі-Ланка, Мальдіви та Бангладеш, з яких жоден не пройшов до третього раунду кваліфікації ЧС-2022 в Азії.
Завдяки цьому ідею висунув на обговорення під час конгресу ФІФА представник Саудівської Аравії. Питання підтримали 166 асоціацій – і ФІФА запустила дослідження, яке дозволить дати техніко-економічне обґрунтування потенційної реформи.
«Мета дослідження – провести всебічний аналіз з урахуванням різних поглядів та інтересів світового футболу, – цитує The Athletic спікера ФІФА. – Немає заздалегідь визначених цілей, і ФІФА неупереджено ставиться до пошуку кращих рішень для загального блага гри». Термінів дослідження ніхто не окреслив. У будь-якому разі зміни такого масштабу точно не будуть затверджені протягом року-двох, і до 2024 року система точно буде жити без змін. А далі можливий черговий розкол футбольної спільноти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7782 / 1.57MB / SQL:{query_count}