Кубок світу в умовах пандемії

Біатлоністи визначилися з графіком нового сезону

Пандемія коронавірусу продовжує залишатися найбільш кардинальним реформатором нинішнього спортивного життя. Цього року кінцівка попереднього зимового сезону і початок літнього фактично обнулились повністю. Нині старти у літніх видах спорту дещо відновилися: відбуваються футбольні чемпіонати, легкоатлетична «Діамантова ліга», відновилася частина тенісних турнірів, національні чемпіонати з багатьох видів спорту. Але попереду знову зима і ще одна хвиля захворювань. І це, звісно, суттєво вдарить насамперед по зимових видах спорту, які й так через кліматичні проблеми переживають не найкращі часи. А в умовах пандемії проводити комерційні змагання на кшталт етапів Кубка світу стає дедалі важче.
Ще наприкінці літа стало відомо, що Міжнародний союз ковзанярів (ISU) скасував усі міжнародні змагання до кінця 2020 року. А це кілька етапів Кубка світу з ковзанярського спорту і два з чотирьох етапів зі шорт-треку. Ще два поки перебувають у невизначеному стані, але це, найімовірніше, лише питання часу, враховуючи те, як зараз знову стрімко поширюється коронавірус.
Досить дивно скасовувати заплановані на грудень старти в кінці серпня. Але, мабуть, світове спортивне керівництво не вірить, що вакцина від коронавірусу може з’явитися на ринку у достатній кількості раніше нового року. У ISU ще розмірковують, що робити з фігурним катанням. Наразі скасували усі юніорські гран-прі та, цілком можливо, не буде й інших міжнародних змагань серед фігуристів. Окремі етапи з постійними переміщеннями – як і раніше величезний головний біль для міжнародних федерацій. І багатьом простіше скасувати старти, ніж ризикувати потрапити під хвилю критики.
Були побоювання, що спрацює ефект доміно, і через якийсь час слідом за ISU в схожому ключі виступлять біатлонна і лижна федерації. Переїзди між країнами зараз – велика проблема. Навіть всередині ЄС правила в різних країнах відрізняються, деякі просто закривають кордони. Наразі ці побоювання марні, скажімо, у біатлоністів є плани вийти на старти ще цього року, щоправда, не в тому форматі, що був попередніми роками.
Міжнародний союз біатлоністів (IBU) життєво зацікавлений в тому, щоб Кубок світу відбувся. Адже скасування Кубку світу – це нищівний удар по бюджету. Левова частина доходів міжнародної федерації – від продажу прав на телетрансляції. Власне, ніяких інших статей доходу в не олімпійський рік особливо й немає: усі спонсори приходять суто під Кубок світу. Саме тому і був оприлюднений попередній календар на першу частину сезону, який затвердив виконком IBU.
Поки на 100% відомо лише те, що етапи Кубка світу в грудні відбудуться у двох країнах замість чотирьох. Щоб обмежити кількість переміщень, біатлоністи змагатимуться у фінському Контіолахті та німецькому Хохфільцені, де відбудуться здвоєні етапи. Отже, Кубок світу не приїде у шведський Естерсунд і французький Ансі.
Загалом все логічно. Естерсунд розташований досить далеко, та й уболівальникам майже не цікавий. Ансі – гарне місце, але з вкрай непередбачуваною погодою. І всі шанувальники біатлону пам’ятають той жах, який був у Франції минулого сезону, коли безперервні зливи перетворили біатлон на водні лижі.
Як заявив генеральний секретар IBU Ніклас Карлссон, це був важкий вибір: «Ми раді, що в цьому році можемо провести чотири етапи Кубка світу для наших спортсменів і уболівальників. Ми, звичайно, розчаровані тим, що не відвідаємо всі чотири заплановані місця. Це був важкий вибір, і ми дякуємо нашим організаторам за їх розуміння та співпрацю щодо ухвалення цього рішення, яке ухвалюється всіма сторонами. План, який ми погодили, означає, що ми зможемо провести чотири заходи чемпіонату світу, але водночас знизити ризики для здоров’я та логістики, пов’язані з поїздками і зміною місця проведення».
Виконавчий комітет також вирішив гарантувати фінансову підтримку всім організаторам – тим, хто проводить додаткові заходи у межах нової програми, і тим, хто не планує більше проводити етап Кубка світу згідно з новим графіком. Будь-яке рішення щодо того, чи буде і скільки глядачів допущено до участі в заходах, буде залежати від правил національних органів охорони здоров’я, що діють у кожному місці проведення.
Чемпіонат світу в Поклюці планують провести у середині лютого в повному обсязі з глядачами. Формат січневих етапів Кубка світу поки під питанням, до цього питання IBU повернеться в наприкінці жовтня. Але там навряд чи будуть якісь проблеми, тому що Оберхоф, Рупольдинг і Антхольц розташовані близько.
Можливо, доведеться відмовитися від дощового Оберхофа і провести здвоєний етап у Рупольдінгу, а потім спокійно дістатися до Італії. Зв’язку Рупольдинг – Антхольц вважають класикою світового біатлону, тому організатори зроблять все, щоб зберегти їх у календарі. Організатори все ще сподіваються, що тоді ситуація з вірусом може остаточно піти на спад, що дасть можливість запустити уболівальників у форматі, до якого всі звикли. І влаштувати справжнє свято з глінтвейном і «п’яними наметами».
А ось із етапом в Норвегії є проблеми. Його, найімовірніше, замінить чеське Нове-Мєсто. Судячи з усього, норвезька влада перестраховується і побоюється, що пандемія буде ще у березні наступного року. І Кубок світу без Норвегії відбудеться вже другий рік поспіль.
У минулому сезоні етап у Холменколене скасували, коли вірус тільки починав добиратися до Європи. Для організаторів це величезні втрати, від яких буде непросто оговтатися в майбутньому. І може бути, що Норвегія взагалі на тривалий час залишиться без великого біатлону.
Щодо інших змагань, то виконком затвердив скоригований календар проведення Кубка IBU. Відповідно до того ж принципу мінімізації поїздок, серія буде включати три етапи в Арбері (Німеччина), Брезно-Осорблі (Словаччина) і Ріднау (Італія) з п’ятьма тижнями заходів. Відкритий чемпіонат Європи відбудеться в польському місті Душники-Здруй (24 – 31 січня) за графіком.
Коментуючи рішення виконкому, президент IBU Олле Далін зазначив: «Біатлон, як і всі види спорту, зіткнувся з проблемами, з якими ми ніколи раніше не стикалися. На жаль, ми повинні визнати, що зміни наших початкових планів абсолютно необхідні. Але працюючи разом з усіма зацікавленими сторонами в біатлоні, ми змогли знайти рішення, які ставлять в основу здоров’я нашої біатлонної сім’ї та водночас максимально збільшують кількість проведених заходів. Ми вважаємо, що розроблений нами план досягнув цього. Ми зберегли таку ж кількість змагань Кубка світу в першому триместрі та забезпечили всі рівні біатлону міжнародними змаганнями в наступному сезоні. Нашим спортсменам і вболівальникам є на що чекати».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9038 / 1.59MB / SQL:{query_count}