Рестарт із фальстартом

Українська Прем’єр-ліга відновила чемпіонат, але один матч довелося скасувати. В «Карпатах» – спалах коронавірусу

Минулими вихідними завдяки матчам 24-го туру відновився чемпіонат України з футболу в Прем’єр-лізі. Нині український футбол звикає жити в нових реаліях – матчі без глядачів, «спрощений» передматчевий протокол, тести на коронавірус… І якщо з першими двома пунктами проблем поки не виникало (всі запобіжні заходи в умовах послабленого карантину були дотримані), то з тестами вже стався прокол. У суботу львівські «Карпати» повідомили, що в деяких футболістів команди і співробітників клубу виявлені позитивні тести на Covid-19. Як результат – скасування матчу з «Маріуполем» та ізоляція команди. Вчора ситуація в команді значно погіршилася, хоча офіційної інформації мало, проте можна стверджувати про спалах у ній коронавірусу.

Львівський фальстарт

Деякі ЗМІ відразу повідомили, що у «Карпатах» здавали тести не в сертифікованій лабораторії, поставивши тим самим ще одну задачу перед УПЛ: карати львівський клуб за недотримання з такими боями прийнятого медичного протоколу чи закрити очі та дочекатися результатів «офіційних» тестів , які львів’яни вже пройшли. Також дехто звинуватив львівський клуб в умисному саботуванні чемпіонату. Мовляв, у разі виявлення коронавірусу в однієї з команд є ймовірність нової зупинки першості. Таким чином львівський клуб зможе зберегти прописку в еліті.
Офіційний сайт львівського клубу відреагував на ці звинувачення і навів цитати з боку офіційних осіб УАФ, УПЛ і медичного центру Medicover, де були зроблені тести.
«Ніяких зауважень або додаткових рекомендацій з мого боку немає, оскільки, на мій погляд, «Карпати» зробили все чітко і правильно. Всі норми і вимоги ними були дотримані. Щойно стало відомо про факт позитивних результатів тестів, як львівський клуб повідомив усі необхідні відомства і органи, – заявив виконавчий директор УПЛ Євген Дикий.
«У даній ситуації «Карпати» діяли відповідно до медичного протоколу. З огляду на те, що повідомлення клубу було оперативним і своєчасним, спільними зусиллями нам вдалося вжити усіх заходів для непоширення інфекції. Важливо, що алгоритми були дотримані, а медичний протокол не порушений», – зазначив Максим Бецко, секретар спортивно-медичного комітету УАФ.
«У цей складний кризовий час ми просимо не поширювати неправдиву інформацію щодо тестування, проведеного лабораторією. Хочемо наголосити, що філія завжди строго дотримується наказів МОЗ України, ліцензованих та акредитованих відповідно до вимог українського законодавства і сертифікованих одним із найвищих стандартів якості ISO.
У Львові з початку карантину функціонували державні лабораторії, які першими отримали державні тест-системи і відповідно оприлюднили результати, як правило, на п’ятий день після забору. Лабораторія закупила сучасні американські тест-системи для проведення тестування на Covid-19 з використанням методу ПЛР, які визнаються фахівцями одними з найкращих на ринку через їхню точність і швидкість. Результат дослідження видають пацієнту в максимально стислий термін. Результати тестування лабораторія може оприлюднити як самостійно, так і через державні лабораторії. Традиційно ми плідно співпрацюємо з Науково-дослідним інститутом епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького, який проводить тестування з відповідним рівнем захисту для роботи з особливо небезпечними інфекціями. Це унікальний і яскравий приклад успішного та взаємовигідного партнерства потужної європейської мережі та ґрунтовної наукової установи в інтересах саме споживачів і здоров’я українського народу. Дотримання стандартів надання медичної допомоги при Covid-19 є пріоритетом для нашого закладу», – сказав Руслан Червак, генеральний директор медичного центру Medicover, у якому проходили обстеження гравці «Карпат».
Наразі львівський клуб перебуває на ізоляції і чекає результатів повторних тестів. Про це розповів захисник «Карпат» Василь Прийма.
«Нічого незвичайного, просто дотримувалися дистанції, заходили по черзі. Взяли мазок з горла, тепер чекаємо результатів. Новина неприємна, але що поробиш? Спілкуємося з хлопцями, у яких підтвердився діагноз. Вони почуваються нормально, без симптомів. Результати тестування будуть через два-три дні. Ми зараз на самоізоляції, чекаємо результатів. Зрозуміло, що трохи паніка, але береженого Бог береже», – розповів Прийма.
Що стосується звинувачень про планомірний зрив чемпіонату, то в інтерв’ю ТК «Футбол» виконавчий директор «Карпат» Ростислав Ящишин насамперед зазначив, що клуб готовий отримати технічну поразку і не буде її оскаржувати. 
«В середу ми пройшли на базі тестування, а в п’ятницю ввечері, близько півночі, доктор надіслав нам результати, за підсумками яких всі були здорові. Але залишалося перевірити ще близько 20 зразків. Завантаженість серйозна, відповідно лабораторія не могла все зробити відразу. У суботу, о 9-ій ранку, знову подзвонив лікар і сказав, що у нас троє інфікованих і троє людей під підозрою. Я в ту ж секунду повідомив про це УАФ і УПЛ. Також подзвонив у «Маріуполь», щоб вони зупинилися і не їхали до Львова до з’ясування ситуації.
Я відразу подумав, що ситуація критична, що потрібно миттєво приймати рішення. На офіційному сайті у нас була відповідна заява. Якщо хтось, УАФ або УПЛ, вважатиме, що «Карпати» не підготувалися до матчу або ж симулювали хворобу, ми готові до технічної поразки, ніяким чином оскаржувати її не будемо. Для «Карпат» людське здоров’я важливіше, аніж очки. Ті, що вигадують, буцімто ми спеціально зриваємо матч, або вбогі люди, або просто непоінформовані.
Якщо ви запитаєте у міста або області, скільки «Карпати» зробили за останні чотири дні, коли стало відомо, що матч відбудеться на стадіоні «Україна», яку колосальну роботу ми провели, скільки ми з Євгеном Диким зробили, щоб розв’язати величезну кількість проблем, то в будь-якої адекватної людини питань не виникне. Я не розумію, як можна в голові мати такі думки, щоб так брутально спекулювати людським здоров’ям і життям, мати такі хворі ідеї, щоб звинувачувати «Карпати», що вони хочуть кабінетними методами вплинути на хід чемпіонату. Це безглуздо!» – наголосив Ростислав Ящишин.
Стосовно долі матчу «Карпати» – «Маріуполь», то УПЛ найближчими днями визначиться з тим, чи перенести гру на іншу дату, а чи зарахувати львівському клубу технічну поразку. Щоправда, вчора журналіст телеканалів «Футбол 1/2/3» Ігор Бурбас повідомив, що як мінімум 13 футболістів «Карпат» заразилися коронавірусом.
«Ситуація у Львові набагато серйозніша. Перша партія тестів уже виявила 13 випадків інфікування, сім із них – гравці першої команди. Цифри ще не остаточні, попереду друга партія.
«Карпати» точно йдуть на карантин. Сезон, можливо, буде догравати молодіжний склад. Якщо там усі здорові», – написав Бурбас у твіттері.
Ситуацію прокоментував і виконавчий директор УПЛ Євген Дикий. 
«Чекаємо від «Карпат» офіційного листа, чекаємо підтвердження. Але поки є інформація, що в них збільшилася кількість інфікованих. Тепер будемо з клубами і УАФ проробляти план, що робити далі. Футболісти повинні піти на двотижневу ізоляцію.
Зараз план виглядає так: найближчий матч із «Ворсклою» на 99% не відбудеться. А далі всіх хлопців із негативними результатами закриють на базі. Додатково викличуть футболістів молодіжного складу, проводитимуть тестування. І якщо тести у них будуть негативні, то таким складом «Карпати» будуть догравати чемпіонат», – заявив Євген Дикий.
За інформацією порталу SportArena, Covid-19 діагностували у 26 осіб. При цьому цифра ця ще не остаточна і може збільшитися.
На цей момент невідомо, скільки з них футболістів, а скільки співробітників клубу, тренерів та функціонерів. Однак відомо, що серед хворих є один тренер.
Згодом  інформацію підтвердили і офіційно на сайті клубу. 
„Сьогодні з лабораторії було отримано трохи менше половини позитивних результатів на наявність вірусу в „карпатівців” (загалом тестування пройшли 65 осіб). Усі інфіковані ознайомлені із результатами та перебувають в ізоляції під контролем медиків.
Відповідно до протоколу, про ситуацію у таборі команди були оперативно повідомлені Українська Асоціація Футболу та Прем’єр-ліга.
Карантин у клубі запроваджено щонайменше на два тижні, повністю скасовано будь-які тренування.
Звертаємось до найвищих футбольних інстанцій з проханням не зупиняти поєдинки поточного сезону. Також звертаємося до усіх без винятку клубів України – максимально відповідально ставтеся до тестувань гравців, тренерів та персоналу. Від ризику зараження не застрахований ніхто.
Ми сподіваємося, що після завершення карантину, вже здорові гравці, із залученням карпатівців усіх вікових категорій, зможуть відновити тренувальний процес і дограти чемпіонат”.

Нові реалії

Що стосується інших матчів 24-го туру, то тут варто згадати кілька моментів. Насамперед те, що команди хоч і намагаються дотримуватися медичного протоколу, але дивляться на це подеколи крізь пальці.
Головна нова реальність матчів УПЛ  – це насамперед відсутність глядачів. Також команди виходять без шикування, супроводу дітей і рукостискань. Гімн України не скасували, тепер гравці слухали його просто на полі.
Якщо головні тренери можуть проводити матч без масок, щоб мати змогу підказувати своїм футболістам, то помічники та медики мають сидіти на лавці, зберігаючи дистанцію, у рукавичках і масках. Цю умову виконували не завжди, у телетрансляціях чітко було помітно асистентів без засобів індивідуального захисту. Запасні гравці (тепер їх дев’ять у заявці) перебувають на трибунах також із дотриманням дистанції, в масках і також не всі можуть витримати весь матч у засобах індивідуального захисту. Футболістам поки важко відмовитися від рукостискань і спільних святкувань голів.
Щодо футбольної складової, то, звісно, головним матчем була зустріч «Шахтаря» та «Динамо». Цікаво, що гра відбулася на «Олімпійському», де тепер до кінця сезону саме «гірників» вважають господарями. Донеччани підійшли до справи ґрунтовно: прибрали усю символіку «Динамо», історичні плакати київського клубу. Та й на полі були господарями, особливо в другому таймі. Перемога з рахунком 3:1 ще більше наблизила донецький клуб до чергового «золота». Головним героєм став, без сумніву, Марлос. Український бразилець, «простоявши» добру половину першого тайму, включився у потрібний момент, забив двічі і зняв усі питання про переможця головного матчу вікенду.
А ось у вболівальників «біло-синіх» важкі часи. Мало того що на головній арені тепер інший номінальний господар, то ще й після перемоги «Десни» та програшу «Зорі», а також поразки від «Шахтаря» «біло-сині» опустилися на четверте місце, а відрив від «Олександрії», яка є п’ятою, становить усього три бали. Так, «Десні» та луганцям кияни поступаються тільки за додатковими показниками, але факт цей досить красномовний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8837 / 1.64MB / SQL:{query_count}