Зберегти обличчя

УЄФА намагається завершити національні чемпіонати, але, напевне, марно

Цього тижня УЄФА в черговий раз провів онлайн-нараду з представниками федерацій. Минулого разу, коли організація проводила подібну нараду, ситуація в світі з пандемією ще не була такою критичною, і в УЄФА більше думали про те, як зберегти спортивну цілісність призупинених турнірів, а також дотримати всіх фінансових нюансів (за це УЄФА вже тоді деякі клуби жорстко критикували).
Критиці піддавали переважно негласну позицію Союзу, яка полягала у тому, що чемпіонати повинні бути дограні, а якщо хтось вирішить закінчити сезон достроково, то ці клуби або ці країни можуть бути навіть виключені з наступного розіграшу єврокубків.
Цей шантаж мав стримувати деяких керівників. Наприклад, у Бельгії мали намір завершити чемпіонат, але повідомлення від УЄФА загальмувало процес. І ось відбулася нова нарада. За її підсумками організація зробила заяву, де найголовніше міститься в одному з пунктів:
«Рекомендовано завершити національні першості у вищих дивізіонах, а також кубкові турніри. Але деякі особливі випадки будуть розглянуті після видачі рекомендацій щодо участі в єврокубкових змаганнях – у разі скасування турнірів».
Формулювання видається заплутаним, але, по суті, УЄФА вирішив, як кажуть, зберегти обличчя. З одного боку, організація все ж таки хоче зберегти спортивну цілісність, уникнути формальних, а також фінансових втрат, примусивши всі клуби та ліги догравати сезон, а з другого – опиняється під великим тиском з боку вже офіційної влади низки країн, а також здобуває негативну репутацію через чутки про шантаж. Тим паче, що у Європі усе частіше лунають слова про те, що сплеск пандемії був спричинений і футбольними матчами, насамперед грою «Аталанта» – «Валенсія» в Мілані.
Тож у офіційній заяві довелося врахувати усі аспекти. Здається, що головне тут – рекомендація дограти сезон. Але для багатьох (і це вже відзначили європейські ЗМІ) головне полягає у тому, що відкриті двері для тих, що не мають наміру догравати сезон. Тобто УЄФА вже допускає таку можливість, приховуючи її за якоюсь видачею рекомендацій.
І цим точно скористаються ті, що явно проти завершення сезону. В Бельгії та Німеччині, наприклад, влада заборонила масові заходи до 31 серпня. Щоправда, в Німеччині може бути зроблений виняток для футболу без глядачів.
Водночас уряд Нідерландів теж заборонив усі масові заходи до 1 вересня. Під цю заборону потрапляє і футбол, бо там винятків не роблять. По суті, у нідерландської першості варіантів, з урахуванням позиції влади, не залишається. І тут УЄФА їй вже не указ. Саме тому УЄФА зберіг обличчя цими розпливчастими формулюваннями. Тож такою своєю позицією організація проклала шлях до відступу для себе і футболу у Європі в цілому.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8095 / 1.54MB / SQL:{query_count}