Дограти можна, а втекти – ні

Останній великий спортивний турнір призупинено

Міжнародна шахова федерація (FIDE) ухвалила рішення про зупинку Матчу претендентів, який відбувався у Єкатеринбурзі. Турнір, який залишався, мабуть, єдиним великим міжнародним змаганням, розіграш якого не був зупинений через пандемію коронавірусу, все-таки не встояв перед нею. І справа не в тому, що хтось із його учасників заразився. Зупинка стала наслідком рішення російської влади з 27 березня повністю припинити регулярне і чартерне авіасполучення з іншими країнами. Отож іноземні учасники Матчу претендентів ризикували залишитися замкнутими в Росії. Усі вони зараз терміново отримують квитки.
Нагадаємо, що в першості брали участь вісім шахістів. Росіяни Олександр Грищук, Ян Непомнящий, Кирило Алексеєнко, американець Фабіано Каруана, нідерландець Аніш Гірі, француз Максим Ваш’є-Лаграв, китайці Ван Хао та Дін Ліжень. Переможець турніру, заключний тур якого був запланований на 3 квітня, мав отримати право поборотися з чемпіоном світу – норвежцем Магнусом Карлсеном. Відзначимо, що турнір претендентів проводився, попри те що до моменту його старту більшість міжнародних змагань були зупинені через коронавірус. Єдиним обмеженням, на яке пішли організатори турніру, стало його проведення без глядачів.
Однак дограти турнір не вдалося. Причиною стали дії російської влади. «Уряд Російської Федерації оголосив, що з 27 березня 2020 року Росія припиняє авіасполучення з іншими країнами без зазначення будь-яких часових рамок. FIDE не може продовжувати турнір без гарантій безпечного і своєчасного повернення гравців і чиновників додому. У цій ситуації та на підставі п. 1.5. правил проведення турніру президент FIDE ухвалив рішення зупинити турнір», – йдеться в повідомленні пресслужби FIDE. Змагання буде продовжено після того, як буде ліквідована пандемія коронавірусу.
Як було передбачено спеціальними правилами, узгодженими з гравцями до початку заходу, результати зіграних семи турів залишаються в силі, і турнір буде відновлений у тому ж складі, починаючи з партій восьмого туру», – зазначили у FIDE.
«Ми ухвалили рішення, щоб не наражати шахістів на додаткову небезпеку, призупинити змагання, – заявив президент Федерації шахів Росії Андрій Філатов. – Коли ситуація з коронавірусом вщухне, його продовжать. Про терміни ми повідомимо додатково. Турнір точно буде продовжений. Ніхто з шахістів не хворіє, вони молодці, грали, у цей непростий час дарували любителям, світовій спільноті шахове свято».
На момент зупинки турніру лідерство ділили Ян Непомнящий і Максим Ваш’є-Лаграв (по 4,5 очка), далі – Олександр Грищук, Аніш Гірі, Фабіано Каруана, Ван Хао (по 3,5), Кирило Алексеєнко і Дін Ліжень (по 2,5).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8001 / 1.54MB / SQL:{query_count}