Тринадцятирічний чемпіон

Олексій Середа став наймолодшим в історії чемпіоном Європи зі стрибків у воду

В одну мить його ім’я прогриміло на всю Європу. В заключний день чемпіонату континенту зі стрибків у воду, який у неділю, 11 серпня завершився у Києві, миколаївець Олексій Середа виграв особисті змагання у стрибках iз десятиметрової вишки і став наймолодшим чемпіоном Європи в історії свого виду спорту. Олексій перевершив попередній рекорд, який належав британцеві Томасові Дейлі. Томас виграв Євро-2008 у віці 13 років і 10 місяців. Середі зараз 13 років і сім місяців.
Власне, говорити про себе Олексій змусив трохи раніше, наприкінці липня. Тоді він спричинив справжній фурор під час чемпіонату світу з водних видів спорту в корейському Кванджу. “Герой без медалі”, – так писали про українського школяра, який виборов олімпійську ліцензію.
Тоді Олексій зупинився за крок від медалей відразу в двох дисциплінах, пов’язаних із десятиметровою вишкою. Спершу він у парі із 17-річним Олегом Сербіним став четвертим у синхроні, а згодом повторив цей результат в особистій першості, зовсім небагато поступившись перебіжнику з України Алєксандру Бондарю, який змінив українське громадянство на російське.
Але в рідних стінах Середа з 488,85 бала зумів перемогти 24-річного француза Бенжамена Оффре (474,90) і 18-річного росіянина Руслана Тернового (445,25).
За словами юного тріумфатора, він особливо не нервував перед змаганнями, запевнивши, що якщо збоку здавалося інакше, це не так.
“Я нервував, як і всі інші. Просто продовжував обмірковувати свої стрибки, намагався зосередитися й виключити можливість будь-якої помилки. Я не звертав увагу на коефіцієнт складності інших учасників”, – додав Середа.
Тренер збірної Німеччини Борис Розенберг у коментарі XSPORT передрік українцю “унікальне майбутнє”, зазначивши, що в того прекрасне почуття вертикалі входу в воду, а також володіння роботи з водою.
“У нього як комп’ютер у голові. Якщо іншому спортсмену потрібно розкладати стрибок на якісь деталі, то йому потрібно поставити загальну задачу, і він сам упорається. Таких небагато народжується, і добре, що такий спортсмен з’явився в Україні”, – переконаний фахівець.

Після перемоги Середи у Києві в українському інтернет-сегменті почав гуляти мем на тему “Як ти провів літо”: “Став чемпіоном Європи зі стрибків у воду (Олексій Середа, 13 років)”.
Власне, твір у хлопця про це літо вийшов би справді непоганим. Якщо б він його писав. Бо ж повноцінно професійні заняття спортом забирають в Олексія фактично весь час, він тренується по шість годин на день. Страшно подумати, але вперше в тренувальному басейні Олексій разом із сестричкою Марійкою з’явився ще дев’ять років тому. І відтоді стрибки стали його життям. Мамі, яка бідкається, що в сина немає дитинства, Олексій каже: “Стрибки – то й є моє дитинство”.
Дуже посприяв прогресові Середи переїзд до Києва чотири роки тому. Він почав тренуватися у басейні “Ліко-спорт”, зведеному в одному з багатьох житлових комплексів на Теремках крупним столичним забудовником Ігорем Лисовим. Отримавши оптимальні умови для роботи, хлопець дивував навіть досвідчених спеціалістів.
Середа вразив тренерів неймовірними талантом у поєднанні з працелюбністю з перших занять. “Найулюбленіший стрибок Олексія – три з половиною оберти назад з групуванням, – каже особистий тренер спортсмена Тетяна Погрібна. – Це дуже непростий стрибок, його треба довго відпрацьовувати в залі, виконувати спеціальні вправи. Дорослі стрибки Олексій почав виконувати в 11 років”.
Як на свої роки, Середа вражає зосередженістю. На його устах рідко побачиш посмішку. Навіть після вчорашньої перемоги він посміхався стримано і радше аналізував у голові, що ж зробив не так. Олексій не приховує головної мети: “Хочу стати олімпійським чемпіоном”. Тобто не мріє, а хоче. І добре усвідомлює, що нинішньої бази для досягнення вершини недостатньо. Китайці, які є законодавцями мод у стрибках у воду, мають майже космічні коефіцієнти складності.
“Усі спортсмени, які наразі змагаються з Олексієм – дорослі чоловіки, за плечима яких Олімпійські ігри та чемпіонати світу, – каже головний тренер збірної України з стрибків у воду Тамара Токмачова. – У Кванджу Середа виступав на змаганнях схожого рівня вперше. Шанс потрапити на Олімпіаду в Олексія, звичайно, є, але вже з вересня почнемо ускладнювати програму”.
Наостанок зазначимо, що за підсумками виступів на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду збірна України завоювала сім медалей.
Окрім Середи, золоті медалі вибороли дует Вікторія Кесар і Станіслав Оліферчик у синхронних стрибках із трампліна та Софія Лискун у стрибках з 3-метрової вишки.
Срібні медалі отримали Олег Колодій (метровий трамплін), Олена Федорова (метровий трамплін) і дует у синхронних стрибках з вишки Олексій Середа – Олег Сербін.
Треті місця на змаганнях і, відповідно, бронзові медалі завоювала пара Вікторія Кесар – Анна Письменська у синхронних стрибках iз трампліна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8224 / 1.57MB / SQL:{query_count}