Зелене світло відеоповторам

Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB), що відповідає за зміну правил у виді спорту, офіційно схвалила запровадження у футболі четвертої заміни. Також вже офіційно прийнята система відеоповторів

Ці зміни, можливо, будуть застосовані уже на найближчому чемпіонаті світу з футболу.
Такі рішення були прийняті в ході засідання ради, яке відбулося під керівництвом голови Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Джанні Інфантіно. “Рішення про використання четвертої заміни на чемпіонаті світу – 2018 буде прийняте на засіданні ради ФІФА 16 березня”, – сказав він на засіданні.
Зазначається, що четверта заміна буде дозволена лише в додатковий час, тобто під час “обов’язкових” 90+ хвилин команди, як і раніше, будуть змушені обмежуватися трьома (або менше) змінами складу.
Уперше подібна практика була застосована у футболі в 2017 році на матчі Кубку конфедерацій. У півфіналі турніру зустрічалися збірні Португалії та Чилі, проте визначити кращого у основний час опоненти не зуміли (0:0) – незабаром стартував овертайм, в якому й було дозволено провести по одній екстразаміні. Історичним став вихід на поле Желсона Мартінша, який змінив Андре Гомеша. Щоправда, команді Кріштіану Роналду тоді це не помогло – без голів завершилася і додаткова “тридцятихвилинка”, а в серії пенальті героєм став воротар чилійців Карлос Браво, який відбив усі післяматчеві удари.
Щодо системи “відеодопомога арбітрам” (VAR), то тепер вона прийнята на постійній основі. І ця зміна хоч уже й стала трохи звичною для любителів футболу, все-таки поодинокі тести відеоповторів і турніри, де їх застосовують постійно, зараз не рідкість, однак насправді виглядає набагато серйознішою зміною в виді спорту, аніж та ж четверта заміна, яка суто “косметично” доповнила правила.
“Філософія VAR – “мінімум втручання – максимум користі” – допоможе уникнути несправедливості, зумовленої “ясними і очевидними помилками”, щодо голів, пенальті, видачі прямих червоних карток і помилок при визначенні гравця, який порушив правила”, – пояснюється в прес-релізі IFAB.
Своєю чергою, Інфантіно, коментуючи введення нової системи, розповів, що для прийняття, можливо, доленосного для футболу рішення VAR пройшла ретельну перевірку на необхідність та придатність.
“Тепер VAR – це частина футболу, це важлива новина. Тему VAR активно обговорювали з моменту прийняття рішення про початок тестування. Ми проаналізували ефективність системи, яку тестували більш ніж 20 національних асоціацій. І в підсумку дійшли висновку, що система допоможе арбітрам і стане благом для футболу”, – сказав Інфантіно на прес-конференції.
Як і у випадку з четвертою заміною, ще немає інформації, чи будуть використовувати відеоповтори на найближчому мундіалі – офіційно про це повідомлять 16 березня.
Раніше була оприлюднена статистика застосування VAR: виявилося, що в 57% випадків судді використовують систему для ухвалення правильного рішення в ситуаціях із голами та пенальті – решта припадає на випадки з червоними картками.
Відомо також, що в 93% випадків відеоповтор підтверджує правильність прийнятого рефері рішення.
Цікаво, що VAR, згідно зі звітом, лише на 6% збільшує цей показник – тобто навіть із системою в одному епізоді зі ста арбітри помиляються.
З інших цікавих статистичних викладок варто розповісти про той факт, що в майже 70% випадків судді, не зважаючи на можливість застосувати VAR, не робили цього, а також внесок системи в результати зустрічей – у 8% ситуацій відеоповтори ключовим чином впливали на результати гри.
Додамо, що на рішення IFAB позитивно відреагували представники деяких світових чемпіонатів. Наприклад, в Англійській футбольній Прем’єр-лізі зазначили, що VAR допоможе уникнути фатальних помилок у “найдорожчому клубному футбольному турнірі планети”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7821 / 1.56MB / SQL:{query_count}