Бандуркогейт

Функціонера ФФУ звинуватили у великій розтраті коштів

У головній футбольній організації України розгорівся черговий скандал: багаторічний віце-президент Федерації футболу України Олександр Бандурко (на фото) звинувачений у великій розтраті коштів. На Виконкомі ФФУ в Дніпрі його звинуватили в тому, що він спільно з тодішнім президентом ФФУ Григорієм Суркісом так і не побудував базу для збірної в Гореничах, а всі гроші безслідно зникли, повідомляє телеканал Футбол 1. Зокрема, на 40 гектарах землі поблизу Києва планували звести манеж і близько десяти повноцінних футбольних полів, натомість побудували тільки… паркан, а в 2010 році проект був офіційно закритий.
Зі слів президента федерації Андрія Павелка, департамент внутрішнього розслідування узяв ситуацію під контроль і вже передав усю інформацію в правоохоронні органи. А поки що повноваження Бандурка припинені через надання свідчень на користь “Динамо” у Міжнародному арбітражному суді щодо “маріупольської справи”.
“До розслідування, яке стосується бази для збірної в Гореничах, не хочу називати прізвищ. Доручили департаменту внутрішнього розслідування взяти цю ситуацію під контроль і доповісти на наступному виконкомі”, – цитує слова Павелка Footballua.tv.
“Ось уже на цьому виконкомі ситуація була перевірена, але наш департамент не має доступу до всіх документів, якими повинні займатися силові органи. Було прийняте рішення передати усю інформацію правоохоронним органам, лише потім ми зможемо поставити крапку в цьому питанні”.
Сам віце-президент ФФУ Олександр Бандурко відкидає усі звинувачення, вважаючи подібну інформацію “вкидом”, і пояснює це тим, що землю в тій місцевості не можна було оформити на федерацію.
“Ми тільки сіли на засіданні виконкому, і відразу ж першим питанням порядку денного стала база в Гореничах як можливе нецільове використання коштів УЄФА. Пішло “вкидання”, але для мене такий поворот подій не був новим. Якщо ти хочеш виставити загороджувальні перешкоди і когось “пресонути”, то потрібно дати ще якесь питання, щоб на тлі його було складно зорієнтуватися. Думаю, це було зроблене з цією метою”, – сказав Олександр Бандурко у інтерв’ю “ПроФутболу”.
“Землю в Гореничах ми не могли оформити на федерацію. Нам виділили землю колишнього танкового полігона, але потрібно було відселяти військовослужбовців. Природно, ми їм компенсували витрати і хотіли швидко зробити справу, але бувають всякого роду рухи, не в контексті засобів. Взяли три транші солідарності, які щорічно виділяють футбольним клубам. Для залучення їх у федерацію потрібно було провести розмову з клубами, і я особисто був присутній на всіх трьох засіданнях”.

фото: ffu.ua
Зі слів першого віце-президента ФФУ, за три сезони були акумульовані кошти, проте до будівництва бази справа так і не дійшла. При цьому Бандурко наголосив, що наступній команді, яка займається цим питанням, були залишені 37 мільйонів доларів.
“Акумулювали близько трьох мільйонів за три сезони, а за ці гроші купили квартири військовослужбовцям, зробили проект, електронне підживлення і розбирання бетонних конструкцій, залишивши тільки ангари, які стали б нам у пригоді. Також зробили корито для шести полів і поставили охорону, а потім домовилися із Сергієм Бубкою, що розділимо територію на частини, адже потрібні були тільки шість полів, роздягальні та можливості для відновлення, щоб зробити базу для збірної. На жаль, не встигли це зробити, залишивши 37 мільйонів доларів команді, яка змінила нас”.
Що стосується “маріупольської справи”, то функціонер звернув увагу, що виступав не як прихильник “Динамо”, а спортивного принципу. Бандурко, зокрема, зазначив, що й колись переконував ФФУ в необхідності переграти невдалий матч.
“У Лозанні я висловив свою думку і розповів під присягою все те, що знав. Я не фігурант справи, не стаю на чиюсь сторону, а просто виклав факт. Виконком прийняв рішення продовжити грати в Маріуполі, але там не було й слова про “Динамо” і про матч, у якому вирішувалася доля трьох очок. Я був прихильником спортивного принципу і раціонального підходу без політики. Лунає звинувачення в тому, що я завдав моральної та матеріальної шкоди Федерації футболу України і не виконав рішення виконкому, адже переконував переграти гру. Але я й раніше голосував проти, а тоді мені ніхто не робив таких зауважень”.
“За місяць-півтора до засідання суду в Лозанні я надіслав питання і дав пояснення. Всі свідки дали пояснення, у тому числі й зі сторони федерації, якщо вже розділяти на сторони. Павелко та Запісоцький були знайомі з тим, що я написав. Але він же мій керівник і міг знайти час між засіданнями, щоби поговорити зі мною. У 2016 році в нас було 23 засідання по телефону, коли просто потрібно було галочку поставити, а в 2017 році вже 33”.
Варто наголосити, що 71-річний Олександр Бандурко входить до керівного складу ФФУ з 2000 року. Окрім нього, виконком федерації також призупинив повноваження віце-президента Ігоря Кочетова і члена виконкому Артема Франкова.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7892 / 1.57MB / SQL:{query_count}