Перше “золото” сезону

Не так вже і багато часу знадобилося, аби на старті біатлонного сезону українська команда здобула золоту нагороду

фото: biathlon.com.ua
Так, поки лише в рамках малопрестижного Кубкy IBU, але будь-яка звитяга вартує того, аби нею тішитися. Золоті нагороди в одиночному міксті вибороли Анастасія Меркушина і Артем Тищенко. 
Другий етап Кубкy IBU проходить в італійському містечку Валь-Ріданна. Через горнило цього турніру пройшли багато нинішніх зірoк першої величини, і в цьому немає нічого дивного. Тому, сподіваємося, стане він відправною точкою в майбутніх гучних досягненняx для представників основного резерву головної команди країни.
Щодо самого міксту, то сильних конкурентів у українців було досить. У жіночій частині були досить відомі персони – німкеня Каролін Горхлер, француженка Колін Варса, словачка Яна Герекова, австрійка Дуня Здуч, а також, що цікаво, дві тепер уже екс-українки – Марія Панфілова та Сніжана Тісеєва, що представляють, відповідно, Білорусь і Молдову. Але Меркушина завдяки хорошому ходу і бездоганній стрільбі вже на першому етапі “привезла” найближчим переслідувачам 16 секунд. Здорово підтримав її Артем Тищенко, який, незважаючи на гостру конкуренцію серед досвідчених спортсменів з Росії та Білорусі – Олексія Волкова та Юрія Лядова, зумів цей гандикап не тільки зберегти, а й примножити. Ну і, провівши другу частину гонки в такому ж стилі (на восьми вогневих рубежах українці використали лише три додаткових патрони), наш дует здобув більш ніж упевнену перемогу, відірвавшись від росіян майже на 22 секунди.
Залишається сподіватися, що цей тріумф реально відображає здатність Меркушиної і Тищенка нарешті закріпитися в числі шести провідних біатлоністів жіночої і чоловічої українських команд, де на даний момент існують пристойні кадрові загадки. А адже саме за результатами виступів у поточному сезоні, за словами президента ФБУ Володимира Бринзака, тренерському штабу належить сформувати секстети спортсменів, які будуть вважатися потенційними учасниками Олімпійських ігор-2018.
Третє місце з абсолютно однаковим часом розділили спортсмени Франції та Чехії, однак цей вельми дивний у біатлоні випадок був обумовлений не фантастичним фінішем, а поблажливістю арбітрів до французів, оскільки їх установка з мішенями мала технічну проблему.
На жаль, почин Анастасії і Артема не вдалося підтримати нашим представникам України в класичній змішаній естафеті. Причому, варто відзначити, каменем спотикання для них стала зовсім не стрілянина, як це частенько траплялося останнім часом, а швидкість. Зокрема, на стартовому відрізку Анна Кривонос, незважаючи на всі закриті мішені, ходом програла лідируючій росіянці Ірині Сливко майже дві хвилини. Схожа картина трапилася і під час проходження траси Марією Кручовою – ідеальна стрілянина і трохи краща швидкість, але в будь-якому випадку чоловіки вступили в боротьбу тільки з 14-ої позиції і відставанням від лідера на майже три з половиною хвилини. Руслан Ткаленко і Володимир Семаков ногами попрацювали значно сильніше, вивівши команду України на дев’яту підсумкову позицію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8033 / 1.55MB / SQL:{query_count}