Біатлоністок тренуватиме словенець

Екс-головний тренер збірної Словенії з біатлону 48-річний Урош Велепец очолив жіночу збірну України

На початку дев’яностих років Велепец виступав у складі збірної Словенії на двох Олімпіадах, а після закінчення біатлонної кар’єри зайнявся триатлоном. На початку двохтисячних повернувся в біатлон і увійшов до тренерського штабу збірної Словенії, де останні кілька років працював головним тренером. 
Контракт зі словенською командою в Уроша закінчився після Ігор у Сочі, але за домовленістю він відпрацював ще один сезон. Після чого вирішив уперше в тренерській кар’єрі змінити команду.
Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак розповів XSPORT про причини рішення співпрацювати з Урошем Велепецом, а також про те, як першого в історії українського біатлону тренера не з пострадянського простору візьмуть у збірну.
“Ми шукали тренера з важкими муками. Шукали не тому, що наші тренери погані або була якась проблема, а тому, що тривала робота з одним і тим же тренером, з одними і тими ж спортсменами призводить до застою в результатах. Вони звикають один до одного. Завжди треба оновлюватися, шукати нові шляхи, нову хвилю для команди. Щоб ставити нові завдання, потрібно міняти підготовку, методику.
Ми розраховували на Ріко Ґросса, але з ним не склалося – там Росія почала працювати. Потім виник варіант з іще одним німецьким тренером Ремо Кругом, який працював зі збірною Австрії. Але у нього не вийшло вирішити свої питання вдома.
Ми шукали тренера з важкими муками. Шукали не тому, що наші тренери погані або була якась проблема, а тому, що тривала робота з одним і тим же тренером, з одними і тими ж спортсменами призводить до застою в результатах
Ми вже були в розпачі, але тут, завдяки дружнім стосункам із зарубіжними партнерами, нам підказали, що звільняється Урош Велепец. Це дуже досвідчений фахівець, був визнаний кращим тренером світу в 2012 році за версією Міжнародного союзу біатлоністів. Він тренував таких спортсменів, як Яків Фак, Клемен Бауер, Тею Грегорін, Андрія Малі. Він відгукнувся на нашу пропозицію, ми провели переговори, які завершилися сьогодні, і потиснули руки. Я сподіваюся, він буде працювати в нашій команді три роки до Олімпійських Ігор.
Загалом у нас буде чоловіче тріо в жіночій команді – Урош Велепец, який очолить тренерський штаб. З ним буде працювати Григорій Шамрай і Олександр Біланенко, який переводиться з чоловічої команди в жіночу.
У чоловічій збірній працюватимуть Надія Бєлова, німецький тренер Роберт Кабукі і Олександр Семенов. Кабукі працював у Німеччині, а також у резервній збірної Росії разом із Бєловою, яка дуже добре його характеризувала. Ми з ним спілкувалися, у нього хороші ідеї, багато бажання проявити себе”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8669 / 1.54MB / SQL:{query_count}