Українські богатирі

Неймовірним можна назвати виступ українських важкоатлетів на чемпіонатi Європи, який завершився в Тбілісі

фото: getty images
Наші спортсмени розлючені відсутністю нагород на останньому чемпіонаті світу, видали неймoвiрну континентальну першість.
І якщо ж нагороди від Юлії Паратової (53 кг) та Юлії Калини (63 кг) ми очікували, то медалі Олега Прошака (105+ кг) та Анастасії Лисенко (75+ кг) стали справжньою сенсацією.
До цього ЧЄ найвищими досягненнями Прошака були чемпіонство України в 2011-oму і в тому ж році “бронза” на Універсіаді. А в Грузії він взяв “золото”, осилив 435 кг у загальному заліку (200 + 235 кг). При чому його головний суперник Іраклі Турманідзе з Грузії підняв стільки ж, але був на 800 г важчим, бо отримав “срібло”. На світовій першості українець із таким результатом поборовся б за “бронзу”, що вселяє оптимізм перед Олімпіадою в Ріо.
“Перше місце Олега було сюрпризом для росіян, для багатьох фахівців, але не для нас, – розповів газеті “Сегодня” старший тренер збірної України Денис Готфрід. – Він вже пару років є першим номером збірної. Безумовно, боротьба була складною. Основними конкурентами Прошака стали господар чемпіонату Турманідзе і росіянин Могушаков, який важить 190 кілограм. 
До цього ЧЄ найвищими досягненнями Прошака були чемпіонство України в 2011-oму і в тому ж році “бронза” на Універсіаді. А в Грузії він взяв “золото”, осилив 435 кг у загальному заліку (200 + 235 кг)
Але при цьому грузини ставилися до нас дуже доброзичливо, переживали за нашого атлета, адже вони теж були на нашому місці. І, знаєте, символічно, що на нагородженні першою була Україна, другою – Грузія і третьою – Росія. Все-таки було тут і політичне підґрунтя. Скажу, що наш тренерський штаб переграв всіх. У поштовху Олег йшов всього лише через два-три кілограми, чого зазвичай у таких важких категоріях не роблять”.
Виявилося, що у нашого богатиря невеликі вроджені проблеми зі слухом, але на помості йому це особливо не заважає. “Ми це розуміємо і тому опікуємося ним більш щільно, – продовжив Готфрід. – Наприклад, на нагородженні я виходжу вперед, і показую йому, що потрібно виходити, коли його викликають. Але більше проблем ніяких немає і характер цього спортсмена просто вражає. В останні місяці він більше 190 кг у ривку не підіймав, а тут – 200! У поштовху він на тренуванні піднімав 210, а тут – 235! “
Ну а Анастасія Лисенко на перемогу не розраховувала, зате виграла “срібло” – 280 кг (126 + 156 кг). І це в свої 19 років! А володарка першого місця росіянка Тетяна Каширіна була просто недосяжна – 320 кг! “Вже було легше, ніж на чемпіонаті світу в Казахстані, – сказала Анастасія. – Суперниці поки дивляться насторожено, поки не зовсім приймають. Росіянка потім сказала, що я її здивувала”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8831 / 1.54MB / SQL:{query_count}