І знову винне УЄФА

Матч відбіркового турніру Євро-2016 Сербія – Албанія зупинили наприкінці першого тайму після інциденту з політичним банером

фото: АР
Чим більше головна європейська футбольна асоціація намагається відмежовуватися від політики, тим більше політика втручається в її роботу.  
У вівторок чиновникам УЄФА додалася ще одна головоломка, яку вони мають вирішити після матчу в рамках відбіркової групи I Сербія – Албанія. Зустріч, яка проходила на белградському стадіоні “Партизан”, зупинили перед самою перервою, коли над полем з’явився саморобний безпілотний літальний апарат, до якого на мотузках був прикріплений політичний банер. На полотнищі була зображена карта так званої Великої Албанії, а також фотографії Іси Болетіні й Ісмаїла Кемала. 
Футболіст збірної Сербії Стефан Митрович схопив банер і скинув його, викликавши агресивну реакцію з боку албанських футболістів. На полі спалахнула бійка, участь у якій взяли як гравці, так і представники обох команд. Потрапили на газон і декілька сербських уболівальників, які напали на албанських футболістів. 
Головний арбітр матчу англієць Мартін Аткінсон прийняв рішення зупинити зустріч, яку пізніше вже не відновили. Рахунок до моменту зупинення гри відкритий не був. “Обставини справи будуть передані в контрольно-дисциплінарну й етичну інстанції”, – повідомляють на офіційному сайті УЄФА. 
Ідея Великої Албанії – возз’єднання всіх територій, населених албанським етносом. Ідеологи албанського націоналізму вважають “своєю землею” значну частину колишньої Юго­славії. На їх думку, до нинішньої Албанії повинні бути приєднані північно-західні райони Республіки Македонія, південні рубежі Сербії, що включають Косово і Прешевську долину, та населені албанцями південні райони Чорногорії.
 
фото: AP
Буквально відразу після зупинення матчу стали з’являтися повідомлення, що стосуються того, звідки взявся “безпілотник розбрату”. За попередніми даними, оприлюдненими МВС Сербії, ним керував брат прем’єр-міністра Албанії Орфі Рама, тут же заарештований поліцією, допитаний і після цього звільнений. 
Повідомлялося, що дрон як “аеродром” використав дах церкви Святого Архангела Гавриїла, яка розташована на прилеглій до стадіону вулиці, а Рама керував літальним апаратом просто з VIP-ложі. 
Сербські ЗМІ називають те, що сталося, підготовленою провокацією вказуючи, що напередодні матчу в белградському аеропорту Нікола Тесли були затримані албанські фанати з символікою “Визвольної армія Косова”. Органи правопорядку Сербії мали намір відмовити цим уболівальникам у в’їзді в країну, але після втручання європейських дипломатів все ж дозволили їм це зробити. 
Тепер УЄФА необхідно винести рішення щодо цього матчу. При цьому одними з авторів нового ребуса стали самі європейські футбольні чиновники. У відбірковому циклі в різні групи були розведені деякі національні збірні, наприклад Росії та України, але щодо Сербії та Албанії цього не зробили. 
Стосовно цих країн було прийняте рішення, що албанським уболівальникам не буде дозволено бути присутніми на матчі в Белграді, а сербським – на гостьовому матчі їхньої команди. Проте фанати албанської збірної прибули до Сербії, а на стадіоні перебували у VIP-ложі, зоні контролю УЄФА.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8355 / 1.55MB / SQL:{query_count}