Футбольний Крим – це Україна!

Сьогодні, 18 вересня, відбудеться зустріч представників ФІФА, УЄФА, ФФУ та РФС стосовно “кримського питання”

фото: архів
У вівторок, 16 вересня, у Будинку футболу керівництво Федерації футболу України зустрілося з представниками вітчизняних мас-медіа. 
У заході взяли участь президент Федерації Анатолій Коньков, віце-президент Андрій Павелко, а також член Виконкому Михайло Ланьо, які увійдуть до складу делегації, що візьме участь у чотиристоронній зустрічі представників ФІФА, УЄФА, ФФУ та РФС, яка відбудеться вже сьогодні.
Зустріч розпочалася зі вступного слова президента ФФУ, який заявив, що делегація хоче їхати не на перемовини з ФІФА, УЄФА та РФС, а задля того, щоб викласти чітку позицію української сторони: “Події, які відбуваються на території Автономної Республіки Крим, розходяться з регламентуючими документами, якими у своїй діяльності керуються ФІФА, УЄФА та ФФУ. Ми всі – члени однієї футбольної родини, але потрібно завжди діяти відповідно до закону. ФФУ розраховує на солідарність міжнародного футбольного співтовариства і проситиме застосувати усі можливі санкції проти РФС, аби зберегти рівні права всіх членів ФІФА та УЄФА”.
Коньков оголосив присутнім деякі витяги з офіційної заяви Федерації футболу України, яка буде озвучена на чотиристоронній зустрічі. Ця позиція, як зазначив президент ФФУ, буде оприлюднена на офіційному сайті Федерації у день, коли відбудуться переговори. 
Посилаючись на регламентні норми, Коньков відзначив, що Виконком УЄФА має право виключити колективного члена – РФС – за грубе порушення Статуту організації. Ним, як відомо, є включення кримських клубів до складу учасників чемпіонату Росії, а також проведення на території Криму, який є частиною України, поєдинків під егідою РФС. Саме на виключенні РФС з УЄФА та ФІФА наполягатиме українська сторона. 
“Наші доводи прості: Російський футбольний союз, приймаючи свої рішення, розумів, що порушує статутні норми ФІФА та УЄФА, – додав перший віце-президент ФФУ Андрій Павелко. – Листи від цих організацій на адресу Російського футбольного союзу з проханням не приймати такі рішення Виконком РФС проігнорував, чим знову порушив усі статутні норми. Якщо Російський футбольний союз не діє в рамках законів ФІФА та УЄФА, то, може, йому варто існувати поза цими організаціями? Є єдина футбольна конституція, і ми всі повинні її дотримуватися. Якщо ж рішення приймається не футбольне, а політичне, значить, треба припиняти членство цієї організації в УЄФА та ФІФА доти, доки ситуація не повернеться в спортивну площину”. 
Потрібно розуміти, що одним зі спонсорів Ліги чемпіонів є російський “Газпром”. Чи підуть УЄФА та ФІФА проти своїх інтересів?
Також Павелко наголосив, що ні про які “підкилимні” домовленості з РФС не може і йтися: “Крим був, є і буде українським, а кримські члени Федерації футболу України залишаються частиною української футбольної сім’ї!” Для УЄФА ж нинішня ситуація з кримськими клубами стане тестом на міцність щодо стосунків всередині організації та дотримання регламентних норм. Якщо цей момент з анексією Криму залишиться без уваги футбольних чиновників, то надалі потрібно розуміти, що це може створити прецеденти. 
“У нас є віце-президент УЄФА Григорій Суркіс, і я впевнений, що він відстоюватиме інтереси України, – зазначив Павелко. – Авторитет і можливості Григорія Михайловича ми добре знаємо, тому думаю: якщо в нас буде чітка позиція, то УЄФА в той же день прийме рішення. І покарання, сподіваюся, відповідатиме порушенню, яке зробив Російський футбольний союз. Висловлюючись футбольною термінологією, якщо було порушення правил у штрафному, то потрібно давати пенальті, а не відкладений фол”. 
Подібної думки дотримується і президент ФФУ Анатолій Коньков. Щоправда, спрогнозувати, яке рішення приймуть на Виконкомі УЄФА щодо РФС, він не наважився: “Чи можуть у цьому році виключити Російський футбольний союз із УЄФА та ФІФА? Я не можу говорити про те, яке рішення прийме Виконком УЄФА. Мені складно сказати, як це відбуватиметься. Є питання не тільки в мене, а й у всього Європейського співтовариства. Однак я можу сказати одне: ставити питання ми будемо дуже жорстко. 
Якщо також твердо будуть налаштовані УЄФА та ФІФА, то замість російських клубів у групові турніри Ліги чемпіонів і Ліги Європи можуть увійти інші команди, а в Росії можуть відібрати право проведення чемпіонату світу – 2018 і позбавити можливості брати участь у відбірковому турнірі Євро-2016. Такі кроки не можна виключати. Але водночас потрібно розуміти, що одним зі спонсорів Ліги чемпіонів є російський “Газпром”. Чи підуть УЄФА та ФІФА проти своїх інтересів?” 
Павелко також нагадав, що Європейський Союз і США вводять четвертий рівень санкцій щодо Росії за агресію проти України, і логічно, якщо УЄФА та ФІФА діятимуть синхронно з усіма країнами Євросоюзу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7724 / 1.57MB / SQL:{query_count}