Чудовий “врожай” Хохфільцена

Біатлонна збірна України здобула ще дві нагороди на етапах Кубка світу

фото: biathlon.com.ua
Збірна України з біатлону чудово виступила на другому етапі Кубка світу, який завершився в австрійському Хохфільцені. У суботу наша жіноча естафетна команда, за яку виступали Юлія Джима, Валя Семеренко, Віта Семеренко й Олена Підгрушна, завоювала “золото”, а в неділю “срібло” виграла Юлія Джима.
Біатлон – чи не єдиний зимовий вид спорту, в якому українські спортсмени спроможні завоювати нагороди на Олімпійських іграх у Сочі, що відбудуться вже через кілька місяців. Тож не дивно, що саме до нього зараз прикута найбільша увага вітчизняних уболівальників. І наші біатлоністи намагаються не розчарувати своїх прихильників, особливо це стосується жіночої частини команди. 
Другий етап Кубка світу з біатлону в австрійському Хохфільцені розпочався у п’ятницю спринтерськими перегонами. Непрості погодні умови, в яких доводилося змагатися в Остерсунді, спортсмени привезли з собою і до Австрії. Вітряна погода доповнилася снігом, що змусило тренерів збірних ламати голову над вибором лиж і змазок для спорстменів. У підсумку з цим завданням дехто не впорався, а дехто виконав його на відмінно. Тож не дивно, що підсумковий подіум жіночого спринту викликав чимале здивування. 

фото: biathlon.com.ua
Швейцарка Селіна Гаспарін до п’ятниці ще жодного разу не піднімалася на подіум Кубка світу, але в Хохфільцені відразу здобула свою першу перемогу в кар’єрі. І це – навіть із промахом, відіграючи в суперниць зайві 150 метрів дистанції. Свій кращий результат повторила і чеська біатлоністка Вероніка Віткова, а росіянка Ірина Старих піднялася на подіум уже вчетверте у своїй гонці на Кубках світу. На фініші переможницю і третього призера розділили лише 2 секунди.
Непогано виступили і наші дівчата. Найкращою стала Юлія Джима, яка тривалий час перебувала в трійці, та все ж суперниці відтіснили її на п’яте місце. Далі прогресувала в результатах і Олена Підгрушна – капітану жіночої команди вдалося увійти до десятки найсильніших. На початку третього десятка опинилися Валя (22-ге місце) і Віта (24-те місце) Семеренко. Не менш вдало виступила у спринті і наша чоловіча команда. Особливо здивував Дмитро Підручний. Наш молодий біатлоніст, який досі не потрапляв навіть в очкову зону, зумів ідеально пройти гонку і фінішувати на шостому місці.
Непогано виступили і наші дівчата. Найкращою стала Юлія Джима, яка тривалий час перебувала в трійці, та все ж суперниці відтіснили її на п’яте місце
Звичайно, свою помітну роль тут відіграла погода: упродовж більшої частини перегонів на трасу рясно сипав сніг, і для пізніх стартових номерів пересування дистанцією нагадувало тортури. І в цій ситуації Підручний сповна скористався своїм другим стартовим номером. 
Ще більш значущим видається досягнення Сергія Семенова. Йому ідеальні умови на трасі не дістались, але він зробив неймовірне: так само був бездоганним у стрільбі і намагався бути швидким на дистанції. Як підсумок – дев’ята фінішна позиція. Ще одне місце в очковій зоні заробив Андрій Дериземля. Йому не вдалося відстрілятися чисто, і з двома колами штрафу наш спортсмен фінішував 32-им.
Перемогу здобув норвежець Ларс Бергер, для якого вона стала сьомою в кар’єрі, а третє місце на подіумі посів ще один норвезький ветеран – Уле-Ейнар Бьорндален. Між двома норвежцями опинився лідер нинішнього сезону Мартен Фуркад.
У суботу відбулися естафетні перегони. Перед першою в новому сезоні жіночою естафетою перспективи нашої команди були не зовсім ясними. На першому етапі світового Кубка в Остерсунді (Швеція) через хворобу не змогла виступити Віта Семеренко. Але більш-менш упевнений спринт на другому етапі переконав тренерів, що вона готова. У суботу Віті Семеренко довірили проходити другий етап естафети, і вона не підвела. Відкривала гонку Юлія Джима, яка демонструвала бездоганну стрільбу та закріпилась у групі лідерів. Вогневі рубежі вона покидала другою, а естафету передала Віті Семеренко третьою. Від білоруски Надії Скардіно українки відставали лише на 2,1 с.
На другому етапі Віта Семеренко після першої стрільби, незважаючи на один додатковий патрон, вийшла на другу позицію, а на наступному рубежі закрила всі мішені та перехопила лідерство. Щоправда, українці не вдалося передати естафету першою – німкеня Андреа Хенкель випередила її на 0,5 с. На третьому етапі продовжила боротьбу за медалі Валя Семеренко. Спершу один використаний додатковий патрон відкинув її на третє місце позаду росіянки Катерини Шумилової і німкені Франциски Хільдебранд. Втім після другого вогневого рубежу українка вийшла на перше місце. На останній етап Олена Підгрушна вирушила лідером. Росіянка Ольга Зайцева програвала їй 19,5 с, німкеня Лаура Дальмайер – 42,9 с, а француженка Аніс Бесконд – 46,7 с.
Українська команда здобула беззаперечну перемогу і тим самим завоювала перше “золото” в нинішньому сезоні. “Срібло” дісталося німкеням, а “бронза” – француженкам
Саме між цими командами розгорнулася боротьба за медалі. Підгрушна показала чудову стрільбу та не віддавала нікому лідерства. Перший вогневий рубіж вона подолала з перевагою в 16,8 с над Зайцевою. Однак на другій стрільбі росіянка заробила штрафне коло і в підсумку залишила свою команду без медалі. Для збірної України останнє коло дистанції перетворилося, по суті, в коло пошани. Українська команда здобула беззаперечну перемогу і тим самим завоювала перше “золото” в нинішньому сезоні. “Срібло” дісталося німкеням, а “бронза” – француженкам.
На жаль, чоловіча частина нашої команди не підтримала дівчат. Хлопці, попри те, що використали лише 7 додаткових патронів, у підсумку фінішували лише 12-ми. Але це не дуже засмутило наших уболівальників, оскільки в неділю в нас був ще один привід для радості. Неймовірна гонка переслідування принесла перший особистий подіум на етапах Кубка світу в нинішньому сезоні. Юлія Джима фінішувала другою і вперше в кар’єрі піднялася на п’єдестал пошани в особистих гонках. Персьют у виконанні Юлії вийшов феноменальним: тільки Джима та Крістіна Палка з Польщі, яка фінішувала третьою, пройшли всі чотири вогневі рубежі без промахів.

фото: biathlon.com.ua
Впродовж усієї гонки Юлія, яка стартувала п’ятою, трималася поблизу подіумних місць, а коли суперниці на заключній стійці стали помилятися, 23-річна киянка вирвалася на другу позицію і нікому не дозволила відібрати у себе “срібло”. Блискучий персьют провели і сестри Семеренко. Валя вкотре в цьому сезоні стала однією з найшвидших лижниць серед біатлоністок – сьогодні у неї четвертий час за чистим ходом! І навіть два прикрі промахи не завадили Валі піднятися з 22-го стартового місця на підсумкове 7-ме.
Не менш вражаючий ривок зробила і Віта Семеренко. На трасі їй було трохи складніше, оскільки дівчина поки тільки наздоганяє за рівнем форми сестру, але її козирями в гонці переслідування були точність і неймовірна жага до перемоги. Віта обмежилася однією неураженою мішенню на останньому рубежі. На дистанції останнього кола її відтіснили на десяту позицію грізні Габріела Соукалова та Дарина Домрачева. Але наша біатлоністка не тільки вистояла в цій боротьбі, але й на останніх метрах дистанції вирвала восьме місце.
Аж до останнього вогневого рубежу прекрасну гонку проводила і Олена Підгрушна: вона впевнено трималася в десятці кращих із перспективами навіть піднятися на подіум. Але з останнім рубежем капітан нашої команди не впоралася: три промахи відкинули її на 21-ше місце. Перемогу ж святкувала норвежка Сюнневе Сулемдал, яка продемонструвала не властиву для себе точність (усього одне штрафне коло ) і звично високі швидкісні якості, заслужено завоювавши другу перемогу в кар’єрі. Примітно, що перша була рівно рік тому, у гонці переслідування Хохфільцена. А переможниця спринту, швейцарка Селіна Гаспарін, із чотирма колами штрафу фінішувала тільки 15-ою.
Дещо скромнішими були результати наших чоловіків, проте вони теж заслуговують на увагу. Усі троє українців, що стартували, зуміли набрати кубкові очки. Цікаво, що в усіх у підсумку виявилося по два промахи, хоча хід перегонів складався для них дуже по-різному. Кращим серед наших хлопців став Сергій Семенов: після досить успішного спринту йому трохи не вистачило ходу. У підсумку він 18-ий. Персьют Андрія Дериземлі взагалі можна назвати феєричним. За чистою швидкістю на лижні наш спортсмен став п’ятим. Зрозуміло, що при такій швидкості і досить якісній стрільбі він зумів піднятися зі стартової 36-ої позиції на 22-ге місце на фініші!
Не знітився у найсильнішій компанії і Дмитро Підручний. Аж до 19-го пострілу його гонку можна було назвати ідеальною: Діма навіть боровся за другий поспіль фініш у десятці кращих. Але два промахи останніми пострілами відсунули нашого молодого спортсмена на 24-те місце на фініші.
Вже в четвер розпочнеться третій етап Кубка світу, який проходитиме у французькому Ансі. У програмі – естафетні перегони (12 грудня в жінок, 13 грудня в чоловіків), спринт (14 грудня) і гонка переслідування (15 грудня).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8615 / 1.62MB / SQL:{query_count}