Останній фініш Нестерчука

В ОАЕ унаслідок теплового удару та зневоднення організму загинув український автогонщик

У понеділок в Об’єднаних Арабських Еміратах загинув автогонщик Вадим Нестерчук. Він був організатором та пілотом команди Sixt Ukraine, яка представляла нашу країну на найпрестижнішому в світі ралі-рейді “Дакар”. 
У пустелі Руб-ель-Халі Нестерчук зі своїм екіпажем готувався до ралі “Шовковий шлях”, що відбудеться з 5 по 13 липня в Росії. Трагедія сталася в другій половині дня, коли автогонщик тренувався разом зі своїм напарником з ОАЕ. Їхній автомобіль застряг у пісках та зламався після невдалої спроби гонщиків вибратися. Вадим Нестерчук пішов по допомогу до найближчої траси. Напарника українець залишив біля автомобіля, надіславши його GPS-координати, а опинившись біля траси, повідомив і про своє місцеперебування. 
У Sixt Ukraine повідомили: рятувальна група, яка допомагає організовувати тренування, отримавши сигнал тривоги, прийшла на допомогу. Проте в цей період року в пустелі вдень температура становить в середньому +47 °C, і врятувати вдалося лише напарника українця. Коли знайшли Вадима Нестерчука, він був непритомний, пізніше констатували смерть. За попередньою версією, вона настала унаслідок теплового удару та зневоднення організму.
Вадимові Нестерчуку було 42 роки. У нього залишилися дружина та двоє дітей. Свою кар’єру в ралі Нестерчук почав у 2007 році, і за кілька років зміг стати найпопулярнішим українським гонщиком. Насамперед своїм успіхом він завдячує участі в найпрестижнішому у світі ралі-рейді “Дакар”.
Вперше в історії команда, яка представляє Україну, Optima Leasing Ukraine зі своїм організатором та пілотом Вадимом Нестерчуком повинна була дебютувати у культовій багатоденці у 2008 році. Але через загрозу терористичних актів ралі, яке тоді проходило на території Марокко, Мавританії та Сенегалу, скасували. 
Після цього “Дакар” вирішили перенести із Африки до Аргентини та Чилі, де в січні 2009 року українська команда, перейменована на Sixt Ukraine, дебютувала з Вадимом Нестерчуком на чолі. Для того, щоб вперше повністю пройти дистанцію та досягти фінішу цих найскладніших змагань, нашій команді потрібно було три роки.
Мети вона досягла у 2011 році, коли екіпаж Нестерчука посів у підсумковому загальному заліку 35-те місце. До фінішу він дістався і наступного року, ставши 37-м, а на “Дакарі-2013” показав свій найкращий результат і став у генеральній класифікації 26-м. Хоча в підсумку Sixt Ukraine та Вадим Нестерчук повинні були опинитися вище. 
Вчинок українського екіпажу на заключному етапі “Дакара-2013” показав: авторалі було для Вадима Нестерчука не просто спортивним змаганням. Якби було інакше, він не зупинився б під час гонки біля росіянина Володимира Васильєва, в автомобілі якого заклинило коробку передач, і не буксирував би суперника до кінця спецділянки, втрачаючи дорогоцінні хвилини.
На дрібниці Вадим Нестерчук не розмінювався, але його великій мрії – перемогти в “Дакарі” – так і не судилося збутися.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7703 / 1.55MB / SQL:{query_count}