Італія + футбол = скандал

У вівторок в Італії вибухнув черговий навколофутбольний скандал: фінансова поліція провела обшуки в офісах 41 футбольного клубу, серед яких опинилися відразу 18 команд Серії А.

Як інформує La Gazzetta dello Sport, окрім представників елітного дивізіону, поліцію зацікавила фінансова діяльність 11 команд Серії В та 12 клубів нижчих ліг.
Під підозрою опинилися також 12 агентів футболістів, щодо діяльності яких правоохоронні органи Італії у сфері податків мають питання. Серед цих агентів – Алехандро Маццоні й Алессандро Моджі.
Алессандро Моджі вже не вперше потрапляє в поле зору влади у зв’язку зі звинуваченнями в незаконних діях. Він тільки позаторік відбув дворічну дискваліфікацію, призначену за причетність до махінацій під час організації трансферів гравців. Його навіть могли позбавити волі, однак цього йому вдалося уникнути. Чого не скажеш про його батька Лучано Моджі, який все-таки отримав вирок: п’ять років позбавлення волі.
Моджі-старший був основним фігурантом гучної історії, що отримала назву операція “Чисті ноги” (нам вона більше відома як “Моджігейт”). Скандал вибухнув у 2006 році. У ході розслідування з’ясувалося, що низка клубів причетна до договірних матчів, підкупу суддів, незаконних ставок на тоталізаторі. У результаті кілька команд отримали штрафи у вигляді очок, а “Ювентус” і зовсім був виключений з Серії A.
Алессандро Моджі, як і сім років тому, всі звинувачення заперечує. У вівторок він заявив, що взагалі не розуміє, у чому полягають претензії. “Для мене все це – такі ж новини, як для інших. Хочу запевнити: у тому, що стосується сплати податків, моя діяльність завжди була вкрай чесною, і мене дуже дратує, що моє ім’я знову пов’язують зі скандалом”, – підкреслив він.
Приводом для нинішньої перевірки стала підозра в ухилянні від сплати податків та відмиванні грошей на трансферах гравців, що мають безпосереднє або опосередковане відношення до діяльності Алессандро Моджі й Алехандро Маццоні. Ордер на обшук виписав суд Неаполя, який ухвалив провести детальне розслідування.
Представники відомства вилучили документацію, що може бути пов’язана з фінансовими махінаціями. Податківці, серед яких 12 прокурорів, мають намір вивчити трансферні договори між клубами, а також контракти з футболістами та агентами. Видання повідомило: для ухиляння від сплати податків могли бути використані фальшиві рахунки-фактури. Розрахунок із трансферних операцій здійснюється в офшорних зонах, де встановлені обмеження на розголошення інформації, що стосується власників рахунків.
Останніми роками рейди податкової поліції стали невід’ємною частиною футбольного життя Італії. У країні вже неодноразово відбувалися скандали, пов’язані з фінансовими махінаціями. Що стосується нинішніх перевірок, поки ніяких коментарів від клубів, в офісах яких здійснюється вилучення документів, не надходило.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7853 / 1.54MB / SQL:{query_count}