Збірна України з хокею нинішній сезон проводила в третьому за силою дивізіоні чемпіонату світу, матчі якого приймав Донецьк. Суперниками команди Олександра Куликова були збірні Естонії, Румунії, Литви, Голландії та Польщі. Саме поляки та українці вважалися фаворитами в боротьбі за путівку до групи A першого дивізіону.
Упродовж турніру обидві команди підтвердили статус фаворитів. Поляки зуміли перемогти усіх суперників в основний час, а ось українці після серії перемог над румунами, естонцями та литовцями несподівано зіткнулися з проблемами в матчі проти нідерландців. Підопічні Куликова дотиснули суперника лише в овертаймі (3:2) і отримали замість трьох очок лише два. У результаті перед заключним туром збірна Польщі мала 12 очок і очолювала турнірну таблицю. Українці набрали 11 пунктів. Щоправда особливого значення це не мало, оскільки і одну, і іншу команду у вирішальній зустрічі влаштовувала лише перемога. Поразка ставила хрест на сподіваннях підвищитися в класі.
Протягом усього турніру в української команди, окрім традиційних проблем (гра в більшості, велика кількість вилучень, невпевнені дії голкіперів), додалася ще одна. Синьо-жовті просто катастрофічно проводили дебютні періоди усіх матчів. Румунам наша команда в першому періоді зуміла закинути лише одну шайбу, естонцям – дві, однак і пропустили одну, лише литовцям українці в першій двадцятихвилинці відвантажили дві шайби. А в матчі проти Нідерландів збірна України стартовий відрізок програла з рахунком 0:2. Такий самий рахунок спостерігався і в першому періоді вирішального матчу.
Вже на 12-й секунді українці примудрилися пропустити гол. Томаш Малашинський змістився від правого борту в центр і потужним кидком послав шайбу в дев’ятку воріт Євгена Напненка. Голкіпер у цьому випадку банально загубив ворота, і до останнього не міг зрозуміти, де саме перебуває шайба. Незабаром поляки змогли розвинути успіх. Українці заробили два поспіль вилучення і 15 секунд були змушені грати втрьох проти п’яти польських хокеїстів. Як тільки наша команда відбилася втрьох і здалося, що найгірше позаду, у ворота збірної України влетіла друга шайба. Рафал Дутка завдав сильний кидок, а все той же Томаш Малашинський підставив ключку, переправивши шайбу у сітку і реалізувавши чисельну перевагу. Згодом українці перехопили ініціативу і самі кілька разів грали у більшості. Але скористатися чисельною перевагою вкотре не зуміли. До речі, за цим показником наша команда була найгіршою на турнірі. З 25 спроб реалізувати більшість – українці реалізували лише три. Для прикладу, поляки мали таку саму кількість спроб, проте закинули дев’ять шайб (а загалом вони відзначилися 22 рази).
На щастя, на відміну від першого періоду, другу двадцятихвилинку українці провели просто фантастично. З 30 шайб, які закинули наші хлопці у ворота суперників, 14 залетіли в ворота саме у другій частині матчу. Вже на початку періоду близький до успіху був Сергій Варламов, який вирвався на побачення з Пшемиславом Одробни, але голкіпер зумів нейтралізувати загрозу. Тут же наші хокеїсти отримали чергову чисельну перевагу, але через свої надто прямолінійні дії не змогли поставити перед поляками нерозв’язні завдання. Утім, безперервний тиск на ворота суперника в підсумку приніс результат. Спочатку фантастично зіграв Сергій Варламов, який за воротами зосередив на собі увагу двох суперників і різко відпасував на п’ятачок Роману Благому. Останній буквально розстріляв ворота. Не встигли поляки отямитися, як рахунок став рівним. Олег Тимченко викотився з-за воріт і пробив з розвороту. Пшемислав Одробни відбив шайбу перед собою, але Олег Шафаренко, вдало розташувавшись, вразив ворота. Між цими двома голами пройшло лише 20 секунд.
А за три хвилини до кінця другого періоду збірна України і зовсім вийшла вперед. Олександр Побєдоносцев потужно кинув з близької відстані, польський голкіпер знову відбив шайбу перед собою, а Олег Тимченко «запалив” за спиною Одробни червоне світло.
Чудово збірна України почала і третій період. Знову відзначилися хокеїсти першої ланки: Олег Шафаренко набрав швидкість у центрі майданчика і, коли суперники чекали від нього кидка, віддав передачу на Олександра Матерухіна, який відмінно кистьовим кидком послав шайбу між щитків голкіпера у ворота і зробив рахунок 4:2. Після цього збірна Польщі нарешті отямилася і кілька разів була близька до того, щоб скоротити відставання в рахунку. Найкращий свій шанс поляки упустили в середині третього періоду, коли від, здавалося, неминучого гола українців врятувала тільки штанга. Однак третя шайба таки побувала у воротах Напненка. Лешек Ляшкевич з правого флангу накинув шайбу на Єжи Габріша, який від синьої лінії увігнав її у ворота нашого голкіпера. Збірна Польщі всіма силами кинулася зрівнювати рахунок, проте українці вистояли і виграли з рахунком 4:3.
Таким чином наша команда посіла перше місце в групі B першого дивізіону і через рік повернулася в другий за силою ешелон світового хокею. Наразі відомі троє з п’яти майбутніх суперників (Угорщина, Японія, Корея), ще дві команди визначаться після чемпіонату світу в елітному дивізіоні, який відбудеться в Швеції та Фінляндії з 3 по 18 травня.
Також варто відзначити, що невдахою турніру в Донецьку стала збірна Естонії, яка програла усі свої матчі (особливо вразила вирішальна поразка від Литви з рахунком 3:12). Кращими бомбардирами турніру за системою гол+пас стали українці Олег Тимченко (5+5) та Олег Шафаренко (2+8). А кращими снайперами з шістьма шайбами стали українець Роман Благий, естонець Олексій Сибірцев, та литовець Аімас Фісцевас. Останній закинув усі свої шайби в матчі проти Естонії.