Аналізуючи проблеми

Український хокей потребує змін

Український хокей потребує змін

Нещодавно в залі засідань Федерації хокею України під головуванням Олександра Куликова, головного тренера збірної України з хокею, відбулося засідання Тренерської ради. Участь у засіданні взяли тренери хокейних клубів ПХЛ, збірних команд України, президент Федерації Анатолій Брезвін, генеральний секретар Сергій Коваль, а також генеральний директор ПХЛ Юрій Загородній. Не змогли прибути до Києва лише головні тренери хокейних команд “Донбас-2” (Олег Микульчик) та “Динамо” (Дмитро Якушин), повідомляє офіційний сайт ФХУ.

Проблеми молоді

Першим питанням порядку денного був звіт старшого тренера молодіжної збірної команди України Олександра Годинюка про результати виступу його команди на чемпіонаті світу в Донецьку. Нагадаємо, українська команда посіла четверту сходинку, пропустивши вперед команди Польщі, Казахстану та Італії. Наставник “молодіжки” зробив акцент на проблемах, які заважають його підопічним показувати хороші результати. “Лідери нашої команди майже не грають у своїх клубах. А якщо грають, то лише як підносці снарядів. Тому більшість лідерів збірної – Захаров, Мартишко, Толстушко – зіграли гірше, ніж могли. Деякі з гравців взагалі не заявлені жодним клубом”. Думку Олександра Годинюка підтримав головний тренер національної збірної Олександр Куликов: “Я цілком згодний із Годинюком. Той же Віктор Захаров рік тому виглядав значно сильнішим, він виявляв ініціативу, вирішував долі матчів. Нині ж у другій команді “Донбасу” він – рідкісний гість навіть у заявці на гру. Звідси й відсутність кондиції та впевненості”.

Олександр Годинюк відзначив і гру воротарів: “Ми знали, що маємо двох хороших воротарів. Сподівалися на Павла Ячника, але він отримав травму і перший матч пропускав. Ми довірили місце у воротах Михайлові Шевчуку (тоді ще гравцю ХК “Леви”) і не прогадали – Михайло провів блискучий чемпіонат і заслужено став найкращим воротарем турніру. Інша справа, що без ігрової практики у клубі він не зможе підвищувати власний рівень”.

“Ми могли б розраховувати на вищий результат навіть за такої гри. Збірній дуже не вистачало Павла Падакіна. Він обіцяв приїхати перед початком чемпіонату, йому придбали квиток, але за десять днів до початку змагань зв’язок із Падакіним обірвався, у підсумку він не приїхав. А потім ми дізналися, що він у цей час грав за свій клуб “Калгарі Хітмен”. Хлопця потрібно заохотити до виступів за збірну. Як? Треба думати. Якщо гравець отримав трансферну картку від Федерації на виступи  за кордоном, то він має приїжджати до збірної або давати вмотивовану відмову. Він – найсильніший молодий гравець в Україні, єдиний, хто реально претендує на те, щоб потрапити на драфт НХЛ. Я навіть вважаю, що він готовий до виступів за національну збірну”, – зазначив Олександр Годинюк.

 “Команда виступила гідно, на тверду четвірку”, – резюмував Олександр Куликов. Думку керманича національної збірної підтримали й інші учасники засідання.

Проблеми національної команди

Сам Олександр Куликов розповів про плани підготовки національної збірної команди України до фінальної олімпійської кваліфікації у Данії та про проблеми які постають. “У нас серйозні проблеми з воротарями. Фактично жоден з голкіперів не грає у власному клубі. Селіверстов – хороший воротар, але він провів лише перший матч після травми і зараз далекий від оптимальних кондицій. Ситуацію з Ігорем Карпенком ми добре знаємо. Він – досвідчений, зірковий воротар, але останнім часом не грав, а зараз і зовсім випав з тренувального ритму. Серйозні сподівання я пов’язував із Євгеном Напненком, але зараз у “Донбасі-2” основним є Степан Горячевських. Що ж до молодих, то Михайло Балабан та Павло Ячник взагалі позбавлені ігрової практики. Наразі воротарське питання у збірній – найболючіше”. Повідомив наставник національної збірної і про втрати команди: “У Руслана Борисенка зламані ребра, травму у матчі проти “Динамо” отримав Віталій Люткевич. Чи допоможуть збірній ці виконавці – питання поки без відповіді. Не приїде до команди через серйозні сімейні обставини і Костянтин Касянчук. На решту гравців ми розраховуємо”.

Проблеми ПХЛ

Найбільш дискусійним питанням стало обговорення пропозицій щодо Регламенту ПХЛ (Професійна хокейна ліга) на сезон 2013/2014 років. “Завдання національного чемпіонату полягає не лише в залученні вболівальників на трибуни спортивних арен, а й у підготовці кадрового резерву для збірних команд України. Нинішні норми Регламенту не стимулюють клуби до роботи з молодими хокеїстами та залучення українських гравців”, – заявив генеральний директор ПХЛ Юрій Загородній.

Генеральний секретар Федерації Сергій Коваль наголосив на важливості введення обмежень кількості легіонерів: “Нинішній Регламент не стимулює клуби до роботи з молоддю. А навіщо? Простіше купити готового хокеїста. Така ж ситуація і з натуралізацією, про яку ми говоримо вже багато років. Якщо немає жорсткого ліміту на легіонерів, то клуби не будуть працювати у напрямку натуралізації найбільш перспективних іноземних хокеїстів”.

Учасники засідання обговорили два основні напрямки розвитку подій: встановлення максимального вікового цензу для учасників змагань (не стосуватиметься гравців національної збірної) та збільшення кількості молодих хокеїстів у заявках на сезон та окремий матч. Всі учасники засідання одностайно погодились із введенням обмежень на виступ іноземних голкіперів. Пропонується зробити обов’язкови включенням до заявки команди щонайменше одного українського голкіпера на сезон. При цьому воротарі-легіонери у регулярному чемпіонаті мають захищати ворота не більше ніж 70% ігрового часу. На плей-офф ці обмеження не розповсюджуватимуться. 

Що ж до кількості легіонерів, то одностайної думки щодо цього не було. Єдине, у чому погодилися всі учасники засідання, – необхідність введення обмежень на кількість легіонерів у заявці команди на матч. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7616 / 1.6MB / SQL:{query_count}