Олімпійська надія-2022

Сергій Бубка, президент НОК України, про важливість для України зимової Олімпіади-2022, роботу фахівців та Львів  

Сергій Бубка, президент НОК України, про важливість для України зимової Олімпіади-2022, роботу фахівців та Львів 

Гідно провівши Євро-2012, Ук­раїна має всі шанси виграти заявку на проведення зимової Олімпіади-2022, яка дасть колосальний імпульс передусім для Карпатського регіону. Вже прийнято концепцію державної програми національного проекту “Олімпійська надія-2022”. Неодноразово посадовці зазначали, що стратегічне завдання – створити сучасну спортивну інфраструктуру, яка буде базою підготовки олімпійців зимових видів спорту на території Львівщини, а також розвивати туристичну інфраструктуру на гірськолижних курортах. Безпосередньо про Олімпіаду-2022 “Пошта” спілкувалася з президентом НОК України Сергієм Бубкою. 

– Сергію Назаровичу, прошу сказати, наскільки реально провести зимову Олімпіаду-2012 в Україні?

– Цілком реально. Передусім це залежить від нас – що і як будемо робити. У цьому керунку робота вже триває. Залучатимемо фахівців та експертів для вироблення найкращої та конкурентоспроможної концепції. Для України це була б дійсно поважна світова подія, і не лише для спортивної спільноти та олімпійського руху, але й загалом  для всього західного регіону нашої держави. Адже Карпати мають чудовий та потужний потенціал для розбудови, бо це гарне місце для відпочинку та створення робочих місць для громадян. На мою думку, Олімпійські ігри – це одна зі складових у розбудові регіону. Керівництво держави так бачить це питання, і з боку Національного олімпійського комітету цілком це підтримую. Розуміємо, що завдяки Олімпіаді-2022 Україна може мати майбутнє для зимових видів спорту. 

– Коли треба подавати нашій країні заявку на проведення Олімпіади?

– У 2014 році.

– Яку маєте інформацію, які країни можуть бути нашими конкурентами? Чи наразі ще рано про це говорити, бо все ще може змінитися?

– Так, усе ще дійсно може змінитися. Скажімо, зараз є інформація, що Осло планує подаватися на проведення Олімпіади-2022. Канада також цікавиться цим питанням, зокрема йдеться про місто Квебек. 

– Прошу сказати, що може стати перевагою України, аби все ж таки нам надали право проведення цієї масштабної спортивної події? Чи проведення цього літа Євро-2012 є серед наших козирів?

– До уваги беруть багато чинників, зокрема, досвід проведення спортивних і не лише спортивних масових заходів. Звісно, проведення Євро-2012 – це досвід та розуміння, як треба проводити масштабні заходи. Так, Євро-2012 має стовідсотково позитивний вплив на подання нашої заявки щодо проведення Олімпіади-2022.

– Скільки об’єктів в Україні потрібно було б звести для проведення Олімпіади?

– Насамперед мова про будівництво об’єктів для проведення змагань у тих дисциплінах, які представлені на зимових олімпіадах. Також потрібно звести відповідну інфраструктуру, центр для роботи журналістів. А щодо кількості об’єктів, то все залежатиме, де це буде відбуватися, які інші регіони будуть задіяні. Остаточну відповідь дадуть фахівці, які відповідатимуть за це питання. Експерти ще мають вивчити гірські умови, можливості тощо. Загалом Олімпійські ігри мають бути дуже компактні. Якщо будемо об’єкти розтягувати по всіх Карпатах, тоді ні на що не можемо сподіватися. 

– Скажіть, будь ласка, які спортивні події можуть відбуватися, скажімо на гірськолижному курорті Львівщини у Славському?

– Наразі це ще важко сказати, адже всі ці питання мають детально опрацювати фахівці, щоби наша заявка була реальною та конкурентоспроможною. Коли ці роботи будуть виконані, тоді й будемо приймати рішення. Тому зараз казати, хто це буде, наразі ще зарано. 

– Загалом в Україні, зокрема на теренах західного регіону, фактично немає відповідних сучасних об’єктів до Олімпіади. Дуже і дуже багато треба збудувати…

– Уже сьогодні у Львові є аеропорт зі сучасним авіатерміналом. Це вже позитив! Є новий стадіон, який можна використовувати для відкриття та закриття Олімпіади. А об’єкти, які потрібні до Олімпійських ігор, можна збудувати. 

– Зокрема, у Львові є бізнесмени, які цікавляться будівництвом Палацу зимових видів спорту. Що Ви, як голова НОК, про це знаєте?

– Якщо є, то це ж чудово! Наразі з цього приводу не можу нічого сказати. Так, знаю, що такий об’єкт у Львові планується. Такі об’єкти Україні потрібні не лише для Олімпіади, але й для занять спортом наших громадян, для підготовки спортсменів, які можуть представляти державу на тих чи інших змаганнях. 

– Чи відповідає дійсності інформація, що власне Львів буде містом-заявником на проведення зимової Олімпіади-2022?

– Поспілкуємось, попрацюємо і тоді побачимо.

– А Ви як особисто це бачите?

– У нас іншого міста немає, щоб подавати заявку. У цьому контексті і моєму розумінні – це Львів. 

– Під час минулорічного економічного форуму у Трускавці, зазначалося, що у зведення олімпійських об’єктів кошти вкладатиме не держава, а бізнес.

– Усе залежить, які об’єкти і куди можна буде вкладати гроші. Наскільки розумію, вкладати у ті чи інших об’єкти кошти буде зацікавлений приватний капітал. Питання інфраструктури  – це державне питання. Важливо розділяти кошти, які йдуть на проведення олімпіади та розбудову Карпат. Тому Олімпійські ігри – це як складова частина, яка входить у концепцію  розбудови західного регіону. Проведення Олімпіади – це інвестиція у регіон. Чому наші громадяни мають їхати кудись відпочивати, якщо в рідних Карпатах будуть створені всі сучасні для цього умови. Окрім цього, дуже велика частина людей, які мешкають на Західній Україні, їде за кордон на заробітки, бо тут немає роботи. Коли ж у Карпатах будуть зведені відповідні об’єкти, ці люди, на мою думку, залишатимуться й працюватимуть удома. 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8343 / 1.59MB / SQL:{query_count}