Австрійський та китайський інтереси

Михайло Цимбалюк, голова Львівської облдержадміністрації, про олімпійські об’єкти та реального інвестора

Михайло Цимбалюк, голова Львівської облдержадміністрації, про олімпійські об’єкти та реального інвестора

– Михайле Михайловичу, коли на Львівщині стартує реалізація проекту “Олімпійська надія-2022”?

– Цей проект уже стартував, є державна програма. Маємо думати стратегічно для Львівщини, тому головна ідея “Олімпійської надії-2022” – збудувати спортивні об’єкти, де будуть тренуватися наші олімпійці. Відповідно, такі об’єкти потягнуть за собою розвиток дорожньої та сервісної інфраструктур, також це додаткові робочі місця. Так, Тисовець визначено базою підготовки олімпійців. Там буде зведено біатлонні траси та трампліни… Пишаємося нашими параолімпійцями, які на останній Олімпіаді здобули третє місце, натомість таких успіхів не мають олімпійці. Чому? Бо в Україні немає хороших баз для тренування. Ще одне наше завдання – розвиток гірськолижного курорту в Славському та Тисовці. 

– Прошу сказати, про які об’єкти у Львові до Олімпіади-2022 йде мова?

– У Львові має бути збудований палац зимових видів спорту. Нині в області завдяки інвесторові маємо лише один льодовий палац у м. Новояворівську. Маючи у Львові хокейну команду, не маємо жодного льодового майданчика, крім того, що взимку перед міськрадою. Думаю, що за рік нову споруду можна збудувати. 

– Скажіть, будь ласка, чи є інвестор, який хотів би звести такий об’єкт?

– Так, є пропозиції… Мова про спільне фінансування. Робимо все для того, щоб ЛАЗ співфінансував цей об’єкт. Тим паче, вони мають свою хокейну команду “Леви”.  

– Отож, власник ЛАЗу Ігор Чуркін готовий фінансувати будівництво такого палацу?

– Думаю, зробимо все для того, що він був готовий. 

– Скільки олімпійських містечок планується звести до Ігор?

– Два. Одне – у приміській зоні Львова, інше – у Славському. 

– Є побоювання, що коли почнуть будувати об’єкти у Славському та Тисовці, то місцеві жителі можуть позбутися тих чи інших ділянок. Це можливо?  

– Ні. Мова лише про землю, яка належала Мін­оборони. Ця земля, на нашу думку, неефективно використовувалася, але має унікальний ландшафт.  Власне там можуть бути зведені спортивні об’єкти за міжнародними стандартами, а це, безумовно, нові робочі місця. 

– На Вашу думку, у проекті “Олімпійська надія-2022” більше зацікавлені львівські, київські чи іноземні інвестори?

– Обережно ставляться як вітчизняні, так і іноземні інвестори. Дуже приємно, що, зокрема, цим проектом зацікавилися китайці, австрійці та німці. Певен: іноземний інвестор спонукає вітчизняного зарухатися. На жаль, у Західній Україні немає потужних місцевих інвесторів, які є на сході та центрі. Так, китайці під час економічного форуму цікавилися будівництвом гірськолижної інфраструктури у Тисовці. Славським зацікавилися австрійці. Мова про проектування ними об’єктів для майбутньої Олімпіади. Йдеться про конкретні пропозиції, адже на форум приїхали бізнесмени, які цінують кожну годину. 

– Михайле Михайловичу, які ризики цього проекту?

– Ризики завжди є. Головний ризик – світова економічна криза. Політичних ризиків я не бачу. Інфраструктуру, яку збудують, зі собою на плечі ніхто не забере. Як керівник області, я зацікавлений, аби такі об’єкти будували, і ми будемо створювати усі необхідні для цього умови. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7818 / 1.56MB / SQL:{query_count}