Львову потрібен європейський Палац спорту

Ігор Савицький, президент Федерації баскетболу Львівської області, про  перспективи проведення в Україні Євро-2015
з баскетболу та потребу будівництва нового спортивного об’єкта

Ігор Савицький, президент Федерації баскетболу Львівської області, про  перспективи проведення в Україні Євро-2015
з баскетболу та потребу будівництва нового спортивного об’єкта

У квітні 2011 р. Федерація баскетболу України подала заявку на право проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2015 р. з баскетболу (Євробаскет-2015). 18 грудня 2011 р. у Мюнхені буде обрано країну, яка прийматиме цю європейську першість.
Президент України Віктор Янукович доручив прем’єр-міністрові до 10 вересня цього року утворити оргкомітет із підготовки та участі у конкурсі на право проведення в Україні фінальної частини ЧЄ-2015 з баскетболу. Уряд також має забезпечити фінансування, необхідне для заходів з підготовки та участі у цьому конкурсі. Згідно з дорученням президента, органи місцевої влади мають розробити та затвердити регіональні заходи щодо розвитку баскетболу. Йдеться про створення відповідної матеріально-технічної бази, модернізацію інфраструктури та обладнання, згідно з міжнародними стандартами, із залученням для цього інвестицій.
Про перспективи проведення в Україні Євро-2015 з баскетболу розповідає президент Федерації баскетболу Львівської області Ігор Савицький (на фото).
– На засіданні президії Федерації України було визначено шість українських міст, які у перспективі мали би приймати чемпіонат Європи-2015. Серед них – Київ, Львів, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків та Одеса. Це головні міста, які у випадку, якщо нашу заявку щодо проведення Євро-2015 ФІБА задовольнить, зможуть приймати ці змагання. Львів також готується. Була проведена зустріч з мером Львова Андрієм Садовим, який підтримав цю ідею. Зараз англійська промоутерська група працює над рекламною кампанією баскетбольного іміджу України. Мер Львова підписав лист-звернення до президента ФІБА із запевненням, що Львів уже зараз готовий до Євро-2012 з футболу, і вся інфраструктура, яка сьогодні збудована у Львові, буде готова до Євро-2015 із баскетболу.
Щоправда, треба буде збудувати Палац спорту, який би відповідав усім необхідним європейським вимогам. Ми готові взяти на себе такі зобов’язання. Тим паче, що у цьому питанні є підтримка з боку президента України. Також готується указ президента про створення необхідної інфраструктури, яка б змогла дозволити нам прийняти Євро-2015 з баскетболу. Мабуть, нині тільки ми і Молдова є тими країнами у Східній Європі, де інфраструктура палаців спорту не розвинена на належному рівні. Наприклад, Литва зараз приймає чемпіонат Європи. Там збудували багато прекрасних палаців спорту. Сьогодні, можливо, 70% інвестицій будуть приватними, а 30% – від держави. Є попередня згода інвесторів будувати цю інфраструктуру у тих шістьох містах, які я перелічив.
– А які вимоги стоять до кількості глядацьких місць у палацах спорту?
– Фінал повинен проводитися у Палаці спорту, де є 16 тисяч глядацьких місць, півфінал – 12 500, чвертьфінал – 8500, а зал для проведення змагань у підгрупах повинен мати 6500 місць. Зрозуміло, що ці зали не обов’язково повинні бути пристосовані лише під баскетбол. Адже зараз при сучасних технологіях зали можна використовувати для інших видів спорту. На одній арені можуть проводитися змагання із 24-х видів спорту.
– Назвіть конкурентів України за право провести баскетбольне Євро-2015?
– Це – Англія, Франція, Німеччина, які вже подали заявки. Можливо, Бельгія також у парі з кимось ще подасть свою заявку на право приймати баскетбольний чемпіонат Європи – 2015 .


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7696 / 1.56MB / SQL:{query_count}