Прогрес легкої атлетики Львівського держуніверситету фізкультури

В останні роки відчутного прогресу досягли студенти-легкоатлети Львівського державного університету фізичної культури, в чому заслуга усього колективу кафедри легкої атлетики на чолі із завідувачем Володимиром Конестяпіним

В останні роки відчутного прогресу досягли студенти-легкоатлети Львівського державного університету фізичної культури, в чому заслуга усього колективу кафедри легкої атлетики на чолі із завідувачем Володимиром Конестяпіним. На Універсіаді України в Ялті представник ЛДУФК, майстер спорту України Олександр Нартов (44 ФС) з результатом 2,22 см. піднявся на другу сходинку п’єдесталу пошани. Інші студенти ЛДУФК – Дмитро Дем’янюк (3 ФС) і Віктор Черниш (2 ФВ) – підкорили планку на висоті 2,13 і посіли четверте і п’яте місця відповідно. Та вже згодом на Кубку України в Ялті Дмитро Дем’янюк узяв висоту  2 м 31 см, що дозволило йому виграти ці змагання із результатом, який входить до п’ятірки найкращих результатів сезону у світі. Отож, вихованець Валерія Лебедюка вдруге виконав олімпійський норматив.

Повертаючись до Кубка України, зазначимо, що двоє студентів ЛДУФК – Андрій Тиндик (33 ФС)  – 51,85, Вадим Чугай (33 ФС) – 52,51 – виконали нормативи майстрів спорту України у бігу на 400 м із бар’єрами, чим дуже потішили своїх тренерів Ольгу та Віталія Тарнакіних. На двохсотметрівці серед жінок  Ірина Васьків (53 ФВ) з особистим рекордом 24,59  увійшла до фіналу “Б”. У фіналі Ірина знову встановила особистий рекорд на 200 м –  24,31 і була в забігу третьою.

Отже, Львівський держуніверситет фізичної культури поступово повертає забуту славу престижного вишу для легкоатлетів. А якщо за сприяння президента НОК України Сергія Бубки на “Скіфі” уже наступного року запрацює легкоатлетичний комплекс, то кількість охочих  навчатися й тренуватися у місті Лева швидко зросте. Нині фактично півзбірної України є студентами Тернопільського національного економічного університету, який і є беззаперечним лідером командної першості серед ВНЗ X літньої Універсіади України – 1537 очок. Другим йде Національний університет фізичного виховання і спорту України (1254), а на третє місце вперше за останні роки вийшов Львівський державний університет фізичної культури (586). Цей високий результат дозволив ЛДУФК випередити Харківську державну академію фізичної культури (483) і Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту (394).

До теми:

“Олімпійському нормативу особливо не радію”

Дмитро Дем’янюк, львівський стрибун, про напружене літо, майбутні чемпіонати та форму

На Кубку України з легкої атлетики, що завершився в Ялті, відомий львівський стрибун, студент ЛДУФК Дмитро Дем’янюк не тільки переміг на змаганнях, а й став першим з українців, кому вдалося виконати олімпійський норматив. Львів’янин підкорив висоту 2 м 31 см і став недосяжним для своїх переслідувачів.

– Дмитре, вітаю з чудовим результатом. Чи став він для тебе несподіваним?

– Дякую. До цих змагань підготувався належним чином. На Універсіаді я виступав у тренувальному режимі, там не було завдання показати конкретний результат. Та й у тоді не був достатньо підготовлений. Себе підводив уже під Кубок України. Результат не вважаю сенсаційним, вдалося виконати усе заплановане. Олімпійський норматив дозволить мені виступити на чемпіонаті світу, що відбудеться у Кореї наприкінці серпня – на початку вересня. Окрім цього, пройшов відбір на командний чемпіонат Європи, який буде в червні у Стокгольмі.

– Твій результат у Ялті близький до твого особистого рекорду (232 см). Чи свідчить це про те, що ти зараз на піку спортивної форми?

– Ні. Думаю, зараз тільки набиратиму форму. Стрибучість у мене не ідеальна. Є над чим працювати. Попереду основна робота. Ставити правильний стрибок потрібно не один тиждень.

– Зважаючи на це, ти відмовився від висоти 234 см?

– Так. Фізична готовність і стрибок далеко не найкращі. Та й травм мені також не потрібно.

– Це літо для тебе буде “стрибучим”…

– Справді, буде багато змагань. У середині червня вилітаємо до Швеції на командний чемпіонат Європи. У липні буде ще чемпіонат світу серед військовослужбовців. Він триватиме в Бразилії. Мене, можливо, запросять до команди. А моя участь у літніх комерційних стартах наразі під питанням.

– Ти виконав олімпійський норматив. Цій події радієш особливо?

– Ні, адже це ще не означає, що потрапив на Олімпіаду до Лондона. Скажу, що цей результат є офіційним і він зараховуватиметься до Ігор у Лондоні. Маю можливість тепер поїхати на чемпіонати Європи та світу. Головне для мене – підтримувати форму. А хто поїде на Олімпійські ігри, вирішуватиме наша Федерація легкої атлетики. Якщо добре виступлю на командному чемпіонаті Європи та чемпіонаті світу серед військовослужбовців, то, можливо, мене звільнять від чемпіонату України, який триватиме з 1 до 3 серпня у Донецьку. Сезон у нас тільки починається, літо обіцяє бути напруженим. До Олімпіади ще рік, багато чого може змінитися. Мені потрібно в олімпійський рік демонструвати більше-менш стабільні результати. Особисто я прагну їх тільки покращувати.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7988 / 1.59MB / SQL:{query_count}