“Традиції у нас славні”

Володимир Бербека, президент Федерації тенісу Львівщини, про ІІІ Міжнародний тенісний турнір 3-ї категорії UKRZAKHID ITF

Володимир Бербека, президент Федерації тенісу Львівщини, про ІІІ Міжнародний тенісний турнір 3-ї категорії UKRZAKHID ITF

14 червня на відкритих кортах Палацу спорту “Україна” (вул. Мельника, 18) урочисто стартує ІІІ Міжнародний тенісний турнір 3-ї категорії UKRZAKHID ITF. За словами президента Федерації тенісу Львівщини Володимира Бербеки, цей захід стане продовженням джазового фестивалю у Львові. Два роки тому на цих змаганнях виступала переможниця юніорського “Ролан Гаррос-2010” Еліна Світоліна. Зважаючи на це, про рівень змагань говорити, мабуть, не варто. Як вдається Львову третій рік поспіль добиватися права на проведення такого турніру – у розмові з президентом Федерації тенісу Львівщини Володимиром Бербекою.

– Володимире Євгеновичу, як виникла ідея проводити турнір такого рівня у Львові?

– Ми тісно співпрацюємо з Федерацією тенісу України. Обговорюючи перспективи розвитку тенісу у Львові, як одному із провідних центрів України, вдалося переконати федерацію, щоб нам дозволили провести міжнародний тенісний турнір ITF для юнаків та дівчат до 18-ти років. Два роки тому у місті Лева він відбувся уперше. Зауважень до організації не було як минулого, так і позаминулого року. Ми провели все добре і набули безцінного досвіду, багато спілкувалися з перспективними спортсменами, які, думаю, в недалекому майбутньому займатимуть провідні позиції у світовому рейтингу. Скажу, що на проведення турнірів такого рівня є велика конкуренція, проте  його проводять тільки  у двох містах – Львові та Донецьку. Перший турнір був своєрідним авансом для нас, а тепер нам дозволили проводити його вже втретє. Це певна оцінка з боку Федерації тенісу України тій команді, яка організовувала турнір у попередні роки.

Цікаво, що нинішній турнір відбудеться відразу після джазового фестивалю “Alfa Jazz Fest”. Цей фестиваль став справжнім дійством для львів’ян та гостей міста. І сподіваємося, що це свято ми продовжимо на тенісних кортах. 

– Чи є намір зробити турнір UKRZAKHID ITF традиційним і які ще турніри відбудуться в нашому місті ?

– UKRZAKHID ITF уже є традиційним, оскільки відбувається втретє. Сподіваємося, що з кожним роком він набуватиме все більшої популярності серед спортсменів та глядачів. Тішить те, що цього року вже розширилася географія та зросла кількість учасників порівняно з минулими роками. Цього року в нас, окрім дорослого чемпіонату України, відбудуться престижні турніри LVIVOPEN TE 3, дорослий чемпіонат України та Galychyna-Cup. Збільшувати кількість турнірів уже немає куди. Календар змагань у нас насичений. Зараз активно працюємо над тим, аби покращувати якість проведення наших турнірів. Є домовленість з родиною Кулечків відкрити музей історії розвитку тенісу у Львові. Традиції у нас славні. Ми хочемо це показати людям. За цю справу по-справжньому візьмемося на турнірі UKRZAKHID ITF.

– Для кого проводите ці змагання?

– Насамперед для жителів нашого міста. Хочемо, аби вони побачили справжні тенісні баталії на власні очі. Також маємо бажання популяризувати цей вид спорту в нашому регіоні. Історія  тенісу – славна. Хочемо відродити ті традиції, які мало наше місто. Прагнемо зробити Львів метрополійним центром не тільки у спорті. Для цього потрібна тісна співпраця зацікавлених інституцій. Вимоги до проведення турніру є доволі високими. Організатори повинні відповідати за все. До нас приїжджає велика кількість спортсменів, їхніх батьків, тренерів, селекціонерів та делегацій. Зважаючи на це, ми повинні все провести на найвищому рівні. Вважаю, такі змагання для Львова – це промоція нашого міста.

– Чого очікуєте від турніру?

– Сподіваюсь, що львів’яни відгукнуться на нашу пропозицію і будуть відвідувати турнір. Надіюся, що стану свідком цікавих матчів, і теніс принесе всім задоволення.

– Чи є допомога держави та міста у проведенні цих змагань?

– У розвинених країнах світу змагання такого рівня проводять з допомогою держави, а цей турнір проходить передусім з ініціативи команди, яка є у Федерації тенісу Львівщини. Також це відбувається завдяки тісній співпраці з Федерацією тенісу України. Членами нашої команди є також жителі міста та спонсори, які долучилися до організації змагань. Для того, аби проводити змагання такого рівня, нам потрібне сприяння міста у розбудові матеріально-технічної  бази, зокрема у будівництві у Львові тенісного клубу.

Ми мали попередні розмови з керівниками міста. У допомозі нам не відмовили, однак ствердної відповіді ми також не отримали. Остаточне рішення ще не прийнято. Утім ми надіємося на позитивне вирішення цього питання.

У нас є спонсори, які допомагали нам протягом трьох років. Окрім цього, до нас долучилися ще нові партнери з інших регіонів. Для тих, хто нам усіляко допомагав у проведенні змагань, ми зробимо особливе свято – День спонсора. Працівники цих компаній матимуть змогу безкоштовно потренуватися та отримати майстер-класи на кортах львівського “Медика”. Також проведемо майстер-класи для дітей з інтернатів. У нас є соціальний проект під назвою “Теніс – дітям”. Найталановитіших з них Федерація тенісу Львівщини візьме під свою опіку і всіляко допомагатиме їм як у спорті, так і в житті.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8289 / 1.59MB / SQL:{query_count}