Новий термін Платіні

Союзом європейських футбольних асоціацій і далі керуватиме Мішель Платіні, а Григорій Суркіс продовжить роботу у виконкомі організації

Союзом європейських футбольних асоціацій і далі керуватиме Мішель Платіні, а Григорій Суркіс продовжить роботу у виконкомі організації

Колишнього французького футболіста Мішеля Платіні  переобрали вдруге на пост президента Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА). Керівник найуспішнішої континентальної футбольної організації визнав свої помилки, які він допустив за чотири роки правління, і з оптимізмом дивиться у майбутнє.

Ще на чотири роки

На чолі двох найбільших футбольних організацій світу, як і раніше, працюють два французькі функціонери. Міжнародну футбольну федерацію очолює Зепп Блаттер, а УЄФА найближчі чотири роки і далі керуватиме Мішель Платіні. Його вибори відбулися на безальтернативній основі, тому їхній результат був фактично вирішений.

У голосуванні на конгресі УЄФА брали участь представники всіх 53 країн-членів УЄФА. Чотири роки тому Платіні зумів обійти на виборах шведського функціонера Леннарта Юханссона, який раніше керував Союзом європейських футбольних асоціацій протягом  16 років. Після цього УЄФА взяв курс на просування футболу в Східну Європу.

Помилка Євро-2012

За чотири роки правління Платіні перетворив Кубок УЄФА в новий масштабний турнір – Лігу Європи. Завдяки зміненому формату проведення другого за значенням клубного турніру Старого світу багато східноєвропейських країн одержали більше представництво в єврокубках. Майже відразу після обрання Платіні главою УЄФА в 2007 році право на спільне проведення чемпіонату Європи здобули дві держави – Польща й Україна.

Поляки надали всі фінансові гарантії для проведення турніру, що відбудеться влітку 2012 року. Однак українці кілька разів виявлялися в неприємних ситуаціях, коли місцеві політики не могли затвердити бюджет на підготовку до Євро-2012. Також наразі затримується будівницьво інфраструктури й об’єктів для проведення турніру. Президент УЄФА незадовго до переобрання заявив, що буде хвилюватися за організацію чемпіонату Європи аж до фінального матчу.

“Що ми можемо тепер із цим зробити? Ми надали їм таке право, – цитує Платіні AFP. – Можливо, це було помилкою, але ми дали їм таке право. Це серйозний шанс для них. Україна – не Німеччина, тим більше, що вона зараз переживає кризу. Але все буде добре: люди, які поїдуть на турнір, чудово проведуть там час. На відміну від чемпіонату світу в ПАР, там буде тепло й святково”.

Платіні не міг не визнати свою помилку, адже в останні роки йому особисто доводилося приїжджати з інспекторською перевіркою на об’єкти Євро-2012. При цьому Федерація футболу України одержувала від УЄФА листа з погрозами переносу чемпіонату Європи в Німеччину й можливе виключення країни із Союзу європейських футбольних асоціацій. Також Платіні вирішив перевірити фінансові витрати європейських футбольних клубів. Згідно з ідеєю французького керівника, клуби зобов’язані боротися зі збитками, у протилежному випадку команди штрафуватимуть й виключатимуть з турнірів.

Платіні попросив про допомогу

Найголовніше, що Платіні закликав голів держав самотужки боротися з насильством і шахрайством у футболі. “Ми ніколи не зможемо самостійно викорінити негативні елементи у футболі. Саме тому ми звертаємося до голів держав і урядів. Добродії, будь ласка, вживайте заходів, які необхідні”, – цитує Платіні Reuters.

Напевно, француз мав на увазі випадки, коли футболісти стають жертвами погроз з боку різних навколофутбольних людей. А саме, конфлікт, що виник між форвардом Ніколо Нікежичем, який виступив із заявою, де, зокрема, звернувся до УЄФА, і російським клубом “Кубань”. Гравець розповів, що його змусили розірвати контракт із “Кубанню” в однобічному порядку, погрожуючи фізичною розправою.

Суркіса теж переобрали

Президента Федерації футболу України Григорія Суркіса на конгресі, який відбувався у Парижі, переобрали у Виконавчий комітет союзу міжнародних футбольних асоціацій (УЄФА). Крім нього, зберегли свої місця іспанець Анхель Марія Вільяр, турок Сенеш Ерзік та литовець Ліутаурас Варанавісіус.

Новачками у виконкомі стали росіянин Сєргєй Фурсенко, болгарин Боріслав Міхайлов і швейцарець Петер Жільєрон, а втратили свої місця португалець Жілберто Мадаїл і румун Мірча Санду.

Поляк Ґжеґож Лято, чех Іван Гашек, бельгієць Франсуа де Кеерсмакер і мальтієць Норман Дарманін Демайо не були обрані до виконкому.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7418 / 1.58MB / SQL:{query_count}