Поживанов вивчить досвід Данилишина

Екс-керівник Держкомрезерву отримав дозвіл на проживання і роботу в Австрії

Екс-керівник Держкомрезерву отримав дозвіл на проживання і роботу в Австрії

Лави політичних біженців з України поповнилися. Екс-глава Держкомрезерву Михайло Поживанов, якого Служба безпеки України оголосила у розшук у межах розслідування кримінальних справ, порушених за фактами розкрадання державних коштів у розмірі понад 7 мільярдів гривень, нині перебуває в Австрії.

Зрештою, є добрий приклад колишнього міністра економіки Богдана Данилишина, який отримав політичний притулок у Чехії. Тепер цей приклад може наслідувати решта чиновників уряду Юлії Тимошенко, які зазнали політичних переслідувань в Україні.

Виявляється, Михайло Поживанов поїхав до цієї країни ще минулого літа – лікуватися у клініці “Рудольфінерхауз” – тій самій, у якій 2004 року лікувався Віктор Ющенко.

“У Відні познайомився з керівником однієї інвестиційної компанії. Він мені запропонував роботу. Я зібрав в Україні всі документи – копії дипломів, довідки з Мін’юсту і МВС, і 6 вересня мені дали дозвіл на проживання та роботу в Австрії”, – зазначив екс-чиновник.

“На відміну від Данилишина, політичний притулок мені не потрібен. У мене є вид на проживання. Я майже громадянин Австрії, тільки без права голосу”, – додав він.

В інтерв’ю “Українській правді” Михайло Поживанов повідомив, що розповів своїм колегам по роботі в Австрії про те, що в Україні його оголошено в розшук:

“Я змушений був їм про це сказати, звичайно. Вони сприйняли це зі співчуттям і сказали, що сподіваються, що все буде добре, що ми зможемо знайти захист. Я сказав, що я змушений шукати захист”.

Також Поживанов заявив, що не планує отримувати австрійське громадянство. “Я народився в Дніпропетровську, у мене всі родичі в Україні. Я себе у відриві від батьківщини не бачу. Контракт у мене до 2015 року, а дозвіл на роботу до 2012 року”, – сказав він.

Утім, якщо його оголосять у міждержавний розшук, то Поживанов зізнається, що проситиме в Австрії політичного притулку.

Для цього навіть із Богданом Данилишиним хоче поспілкуватися:

“Поспілкуватися хочу. Хочу набратися досвіду, як він будував захист свій при отриманні політичного притулку”.

Відповідаючи на питання, що він знає про звинувачення, які проти нього висувають, Поживанов сказав: “Як мені сказали, мова йшла про розкриття якоїсь злочинної групи у складі перших осіб Держрезерву, підприємства “Златодар” і трьох комерційних фірм: “Конкорд плюс”, “Алан трейд” і “Ванк”. Унаслідок їх змови нібито пропала продукція на 35 мільйонів гривень”.

“Яка продукція, я не знаю. Але якщо там фігурує “Златодар”, то це підприємство в Черкаській області, яке займається зберіганням зерна. На 35 мільйонів гривень можна купити майже 35 тисяч тонн зерна. Це десять потягів. Така пропажа не могла пройти непоміченою “, – зазначив він.

Нині достеменно невідомо, які саме порушення закону інкримінують Поживанову.

До теми:

Михайло Поживанов із грудня 2007-го обіймав посаду голови Держкомрезерву, а з грудня 2008-го до березня 2010 р. був заступником міністра економіки України Богдана Данилишина.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8928 / 1.56MB / SQL:{query_count}